Od kilku lat IKEA tworzy wyjątkowe reklamy świąteczne, w których porusza ważne dla nas tematy. W 2018 roku szwedzka firma zwróciła uwagę na relację z bliskimi. W ferworze przygotowań do wigilijnej kolacji zdarza nam się bowiem zapomnieć o tym, co najważniejsze. Tegoroczna reklama świąteczna IKEA porusza zupełnie inny, ale równie ważny i dotyczący nas wszystkich (a przynajmniej większości z nas) problem. 60-sekundowy spot naprawdę daje do myślenia!

Reklama świąteczna IKEA daje do myślenia!

Reklama świąteczna IKEA 2020 już jest. Tym razem szwedzka firma zajmująca się produkcją mebli oraz akcesoriów do domu poruszyła problem marnowania jedzenia. Niestety dotyczy on większości z nas. Co roku na wigilijnym stole pojawia się mnóstwo pyszności – barszcz, pierogi, ryba, do tego ciasta i inne słodkości. Niestety zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego zjeść, przez co jedzenie trafia do kosza. 

W reklamie świątecznej IKEA widzimy chłopca, który bawi się na świeżym powietrzu (prawdopodobnie po wigilijnej kolacji). Po kilku sekundach zaczyna padać „deszcz” z… resztek jedzenia. Gdy wraca do domu, okazuje się, że jego mama wyrzuca jedzenie do kosza. W ten sposób IKEA zachęca swoich klientów do kupna pojemników odpowiednich do przechowywania żywności. Dzięki nim potrawy czy poszczególne składniki zachowują świeżość na dłużej. Całą reklamę świąteczną IKEA możesz obejrzeć w naszej galerii (na górze strony).

IKEA zdecydowała się na gigantyczną zmianę. Zakupy już nigdy nie będą wyglądały tak samo! >>>

Jak nie marnować jedzenia w święta?

Marnowanie żywności to problem, który dotyczy większości z nas. Jeśli nie chcesz wyrzucać jedzenia w święta (i nie tylko) warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, zastanów się, ile Ty i Twoi bliscy jesteście w stanie zjeść podczas wigilijnej kolacji, następnie przygotuj dokładną listę zakupów, a dopiero później wybierz się na zakupy. Jeśli mimo to nie zjecie wszystkiego w święta, możecie zamrozić żywność (dzięki temu pozostanie świeża na nawet kilka miesięcy) albo podzielić się z potrzebującymi. Więcej na temat tego problemu możesz przeczytać TUTAJ: Jak nie marnować jedzenia w święta? Czyli zero waste w Boże Narodzenie >>>.