Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, za pomocą których osiągniesz upragniony kształt czy długość paznokci, np. tak zwana podkładka do paznokci. To tylko jeden przykład profesjonalnego produktu, który w domowych warunkach pozwala uzyskać efekt jak z salonu. Przydatne mogą okazać się także szablony. Dowiedz się, jak korzystać z tego typu produktów.

Przedłużanie paznokci na szablonie

Wykorzystanie podkładki do paznokci pozwala w krótkim czasie uzyskać spektakularny efekt. Formy mogą być wykonane z metalu, plastiku lub grubszego papieru. Wybierać można spośród wielu kształtów, dzięki czemu każda osoba znajdzie opcję idealną dla siebie. Początkowo korzystanie może się wydawać dość skomplikowane. Jednak regularne ćwiczenia sprawią, że nabierzesz biegłości. W tym wypadku sprawdza się powiedzenie praktyka czyni mistrza (albo mistrzyni).

Paznokcie akrylowe czy paznokcie żelowe? Nie obawiaj się, że będziesz musiała zrezygnować z ulubionej techniki. Sprawdzi się także akrylożel lub hybryda - przedłużanie nie nastręcza trudności przy żadnym z tych materiałów. Taka metoda ma jeszcze jedną zaletę: trwałość. Właśnie dlatego sposób jest chętnie wybierany i rekomendowany przez profesjonalistki.

O czym pamiętać, decydując się na przedłużanie paznokci na szablonie? Najważniejsze, by forma idealnie przylegała do wolnego brzegu. Ewentualne szczeliny uniemożliwią uzyskanie pożądanego rezultatu.

Jak założyć formę do przedłużania?

Aby prawidłowo nałożyć szablon do przedłużania paznokci, najpierw trzeba odtłuścić płytkę, uważając, by nie przesadzić z ilością produktu. W tym celu wykorzystuje się bezkwasowy primer. Później nakłada się bazę i utwardza ją w lampie. Dopiero teraz można przystąpić do zakładania podkładki.

Pierwszym etapem przygotowania formy jest odklejenie szablonu w taki sposób, by jego środkowa część pozostała na folii. Później podkleja się szablon centralną naklejką, która pogrubia i wzmacnia powierzchnię. W kolejnym kroku formę trzeba zrolować w palcach, nadając jej odpowiedni kształt. Tak przygotowaną wsuwa się pod wolny brzeg płytki, dążąc do maksymalnego dopasowania.

Kluczowe jest, aby szablon dokładnie przylegał do paznokcia: zarówno w przedniej części, jak i po bokach. Dopiero gdy tak się stanie, można zabezpieczać dolne naklejki. Trzeba precyzyjnie zamknąć spód, przód i środek formy, upewniając się, że nie powstały żadne szczeliny.

Zobacz także:

Szablony do malowania wzorów

Szablony do zdobień są nieodzownym elementem ułatwiającym domowy manicure. Największą popularnością cieszą się samoprzylepne wzory. Cechuje je łatwość zastosowania - wystarczy odkleić wybrany element z bloczku i delikatnie przyłożyć w wybrane miejsce, na przykład za pomocą pęsety. Później pozostaje już tylko pomalowanie płytki ulubionym kolorem. Po 30 sekundach można podziwiać efekt. Warto pamiętać o nałożeniu zabezpieczającego lakieru nawierzchniowego.

Wzorki na paznokcie sprawdzą się przy każdej technice malowania: zarówno przy wariancie akrylowym, jak również żelowym czy hybrydowym. Można przyozdobić wszystkie paznokcie lub tylko wybrane - każda opcja będzie ciekawa.

Jak prawidłowo przedłużyć paznokcie na szablonie?

Formy do przedłużania paznokci zazwyczaj dostępne są w dwóch wersjach: albo jako elementy o zaokrąglonym kształcie, albo jako szablony zwężające się ku końcowi. Na każdym nadrukowany jest kształt oraz długość, co ułatwia dopasowanie. Jak za ich pomocą przedłużyć płytkę?

Po przeprowadzeniu czynności wstępnych i umieszczeniu szablonu w odpowiednim miejscu, można przystąpić do właściwego działania. Wystarczy nałożyć produkt do budowania formy na podkładkę i utrwalić go pod lampą LED. Gdy pierwsza warstwa stwardnieje, szablon można wyjąć.

Następny etap przedłużania paznokci to aplikacja kolejnych warstw produktu budującego tak długo, aż efekt będzie satysfakcjonujący. Teraz wystarczy jedynie opiłować i nadać kształt płytce, pomalować ją i - opcjonalnie - nanieść wzorki na paznokcie.

Jak przedłużyć paznokcie hybrydą?

Przedłużanie paznokci hybrydą to kolejna metoda godna polecenia. Można ją wykonać samodzielnie, bez konieczności wizyty w gabinecie kosmetycznym. Niezbędny będzie budujący lakier hybrydowy - produkt, który odżywia, utwardza i dodaje milimetrów - nawet kilku - płytce paznokcia. Co ważne, taką hybrydę nadal można usunąć removerem - frezarka nie będzie konieczna. To znakomita opcja ratunkowa, kiedy w ostatnim momencie przed ważną uroczystością złamał się paznokieć.

Przedłużanie paznokci hybrydą nie wiąże się z koniecznością zakupu żadnych dodatkowych akcesoriów. Wystarczy lakier i formy do przedłużania: takie same, jak w przypadku żelu. Zasady również są podobne: pomiędzy hybrydą a płytką nie może być żadnego prześwitu, dlatego kluczowe dla udanego efektu jest dopasowanie szablonu tak, by idealnie przylegał i miał kształt zgodny z naturalną krzywizną paznokcia. Następnym krokiem jest aplikacja budującego lakieru: nakładaj hybrydę na paznokieć i na formę, budując odpowiedni kształt. Najlepiej osiągnąć taki rezultat aplikacją warstwową. Później przychodzi czas na utwardzenie lampą. Kolejny krok to dokładne opiłowanie płytki, które usuwanie wszelkie niedoskonałości i wybrzuszenia.

Na przedłużoną hybrydą płytkę można nakładać dowolny kolor. Dozwolone są także wszelkie wzorki na paznokcie, efekt ombre czy naklejki. Przy wykonywaniu manicure'u nie trzeba nakładać bazy, niezbędny jest natomiast utrwalający top.