Jestem po prostu człowiekiem, który robi muzykę, a na całym świecie i w tym kraju wygrywają postacie – mówi Szczyl w podcaście Glamour Sound On. 22-letni artysta redefiniuje polską scenę muzyczną, nie wstydzi się wrażliwości i nie lubi szufladkowania. W październiku 2022 roku wraz z Magierą wydał album „8171”, który zbiera świetne recenzje, a jednocześnie okazał się świetnym pretekstem do rozmowy. 

Szczyl o projekcie „8171”

„8171” to efekt współpracy Szczyla i Magiery – ukłon w stronę młodych i zagubionych osób, a także pewnego rodzaju sygnał, że ktoś rozumie ich, a także problemy, z którymi mierzą się na co dzień. Artysta, który gościł w jednym z odcinków naszego muzycznego podcastu, przyznał, że ten projekt jest dla niego bardzo ważny. Trudny, a zarazem odważny. 

Szczyl o pasji do muzyki 

Materiał z „8171” zdecydowanie różni się od tego, czego mogliśmy posłuchać chociażby po premierze „Polskiej Florydy”. To jednak nie dziwi, ponieważ Szczyl chętnie próbuje nowych rzeczy w muzyce, chce się ciągle rozwijać i nie lubi się ograniczać. Ma świadomość, że ludzie potrzebują czasem tak zwanych łatek, jednak nie ma na to wpływu.  

Mnie chyba po prostu kręci muzyka. Chciałbym nie musieć mówić tego, że robię hip hop albo robię jazz albo robię punk rock albo robię cokolwiek. Tylko, że robisz muzę i nie zastanawiasz się nad tym, co robisz – przyznał Szczyl w podcaście Glamour Sound On. – Myślę, że i tak słychać, że to nie jest stricte rap – dodał. 

Szczyl skupia się na muzyce, ponieważ to ona kręci go najbardziej. Nie chce wzbudzać kontrowersji albo kreować się na kogoś, kim nie jest. Wygrywa swoją autentycznością. 

Szczyl o planach na przyszłość 

Na pewno będę pracował, cały rok pracuję – stwierdził Szczyl, gdy zapytaliśmy go o plany zawodowe na (najbliższą) przyszłość. Natomiast nie ujawnił, nad czym będzie pracować. Artysta nie ukrywa, że zależy mu na tym, by jego fanki oraz fani zwrócili uwagę na album „8171”, który niedawno trafił do streamingu. Nie chciałby, by tak ważny i trudny dla niego projekt zginął wśród kolejnych ogłoszeń. 

Jak osoba wrażliwa i zamknięta, najchętniej obserwująca swoje otoczenie czuje się w momencie, w którym znajduje się w centrum uwagi? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to i inne pytania, posłuchajcie podcastu Glamour Sound On na Glamour.pl lub Spotify – poniżej.