Kuracja do włosów nie jest ani maską, ani odżywką do włosów. Zasadniczą różnicą między nimi jest fakt, że działa intensywniej od nich, co umożliwiają silnie skoncentrowane formuły. Jej działanie jest nastawione na szybkie efekty, w postaci znacznej poprawy kondycji i wyglądu włosów w kilka minut. Wiele profesjonalnych kuracji do włosów stosuje się w salonach fryzjerskich, ale są też takie przeznaczone do domowego użytku. Jedną z nich, a jednocześnie wartą uwagi jest 5-minutowa kuracja laminująca do włosów L'Oréal Paris Elseve Glycolic Gloss. W jej działaniu można zauważyć podobieństwo do kosmetyku, którego używa fryzjer gwiazd, a wśród nich Kim Kardashian, Jennifer Lopez i Ariana Grande.

Jak działa kuracja laminująca do włosów Elseve Glycolic Gloss?

L'Oréal Paris Elseve Glycolic Gloss to kuracja laminująca do włosów, dedykowana szczególnie matowym, szorstkim oraz nadmiernie puszącym się włosom. Bazuje na przełomowej technologii 17% Gloss Complex. Jest wzbogacona kwasem glikolowym, który wzmacnia włókna włosów oraz poprawia ich jakość, co widocznie przekłada się na wygląd włosów. Odbudowuje uszkodzoną strukturę włosa oraz domyka rozchylone łuski, dzięki czemu doskonale ogranicza puszenie się włosów oraz zapewnia długotrwałe wygładzenie. W składzie znajdziemy też olej kokosowy, który nawilża i zmiękcza włosy, ogranicza nadmierną utratę wody oraz potęguje efekt wygładzenia.

Największą uwagę zwraca fakt, że kuracja tworzy na włosach niewidzialną powłokę odbijającą światło, co nadaje im efekt glass-like shine, czyli lśniącej i idealnie gładkiej tafli jak po laminacji. Przeprowadzone testy instrumentalne wykazały, że włosy po kuracji są 2 razy bardziej błyszczące oraz gładsze o 88%.

5-minutowa kuracja laminująca do włosów Elseve – jak stosować?

Kurację należy obficie nałożyć na wilgotne, ale uprzednio osuszone ręcznikiem włosy po dwukrotnym umyciu skóry głowy. Rozprowadź ją po ich długości aż po końcówki. Następnie dokładnie rozczesz włosy szczotką lub szerokim grzebieniem i pozostaw na nich produkt na 5 minut. Po tym czasie spłucz kurację ciepłą wodą i przystąp do suszenia włosów suszarką.

@lorealparis The power of glossy hair with Elvive & @Jonathan Monroe ♬ son original - L’Oréal Paris

L'Oréal Paris Elseve Glycolic Gloss jak Color Wow Dream Coat?

5-minutowa kuracja laminująca do włosów Elseve Glycolic Gloss swoim działaniem przypomina bestsellerowy spray do włosów Color Wow Dream Coat. To rewolucyjny kosmetyk, o którym stało się głośno dzięki Chrisowi Appleton, który jest fryzjerem m.in. Kim Kardashian, Jennifer Lopez czy Ariany Grande. Sprawia, że włosy stają się w pewnym sensie wodoodporne. Jednocześnie zapewnia im efekt tafli w najlepszym wydaniu, skraca czas schnięcia włosów oraz chroni je przed oddziaływaniem wilgoci.

Wyprostowałam włosy z użyciem tego produktu i przetrwały cały tydzień w deszczu bez najmniejszego śladu spuszenia. Po standardowym myciu skręt jak zawsze – napisała internautka @Linka na stronie drogerii Sephora.

@colorwowuk Waterproof, frizz-free, glass hair? Our Dream Coat is a MUST HAVE with over 30,000 5 star reviews! 🤯 @chrisappletonhair #dreamcoat #frizzfree #frizzfreehair #frizzyhair #hairhack #hairtok #hairstyle #tiktokmademebuyit ♬ original sound - Color Wow UK