Taco Hemingway jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Ma rzesze fanów, o czym świadczą m.in. ilości wyświetleń pod jego klipami na platformie YouTube, a także zapełnione po brzegi hale koncertowe. Filip Szcześniak, bo właśnie tak brzmi prawdziwe nazwisko rapera, rzadko publikuje zdjęcia i wideo w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem, poza tym nie udziela wywiadów. Ostatnio zrobił jednak wyjątek i udzielił szczerego wywiadu Alexowi Marshallowi, dziennikarzowi The New York Times. Jak sam przyznał, rodzice nie wybaczyliby mu, gdyby odrzucił taką propozycję. Czego dowiadujemy się z rozmowy?

Taco Hemingway udzielił wywiadu The New York Times

Taco Hemimgway udzielił szczerego wywiadu The New York Times, w którym opowiedział o swoich najnowszych albumach Jarmark i Europa, wzbudzającym wiele kontrowersji w środowiskach prawicowych singlu Polskie Tango, a także skomentował aktualną sytuację polityczną w kraju. Warto wspomnieć, że Taco Hemimgway i Alex Marshall porozmawiali 23 października 2020 roku, czyli dzień po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który prowadzi do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Według Filipa Szcześniaka, decyzja TK to kolejny krok w niewłaściwym kierunku.

„Wplątałem się w politykę. I to nie było przyjemne” – przyznał Taco Hemingway w wywiadzie dla „The New York Times”.

Momentem przełomowym w karierze Filipa Szcześniaka był 2014 rok, a konkretnie moment, w którym światło dzienne ujrzały kawałki z albumu Trójkąt Warszawski. Od tamtej pory Taco regularnie (co roku) wydaje krążki, a tym samym zdobywa kolejnych fanów. Jak wyznał na łamach The New York Times, kiedyś rapował o imprezach albo o tym, że ma dość imprezowania. Dopiero teraz – pracując nad albumami Jarmark i Europa, postanowił skomentować sytuację polityczną i społeczną w Polsce. Przypomnijmy, że dwa dni przed drugą turą wyborów prezydenckich 2020 do sieci trafił singiel Polskie Tango oraz klip, w którym na samym końcu pojawia się słynne osiem gwiazdek.

Chciałem się tylko wyładować. I chciałem, by moi przyjaciele także się wyładowali – przyznał Taco Hemingway w rozmowie z Alexem Marshallem, dziennikarzem „The New York Times”.

Po premierze albumów Jarmark i Europa Taco Hemingway padł ofiarą krytyki, a nawet gróźb ze strony środowisk prawicowych. Co więcej, próbowano go łączyć z różnymi teoriami spiskowymi. Według jednej z nich, za stworzeniem Polskiego Tanga ma stać Tomasz Lis, czyli jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce, a prywatnie tata jego dziewczyny, Igi Lis. Taco Hemingway wyznał, że (mimo prób) nie potrafił ignorować hejtu, jaki na niego spadł. Po premierze Polskiego Tanga postanowił zmienić także dwa wersy w swoich utworach na albumach Jarmark i Europa, które miały zawierać nazwiska konkretnych polityków. Stwierdził, że woli pokazać „ogólne” problemy osób mieszkających w Polsce.

Alex Marshall zwrócił jednak uwagę na to, że w ubiegłym tygodniu – po pierwszych protestach spowodowanych wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego – Taco Hemingway zdradził, jakie są jego przekonania polityczne. Opublikował bowiem Instagram Stories, za pośrednictwem której wsparł protestujące kobiety (i wszystkie towarzyszące im osoby).

Wywiad Taco Hemingwaya dla The New York Times to kolejny sukces na koncie rapera. Myślicie, że dzięki temu zrobi karierę także za oceanem?

Taco Hemingway nie jest już najpopularniejszym artystą w Polsce! Kto ustanowił nowy rekord na Spotify? >>>

Zobacz także: