W lipcu do sieci trafił nowy singiel Taco Hemingwaya. Polskie Tango, bo właśnie tak brzmi tytuł utworu, za którego produkcję odpowiada Lanek, to zapowiedź nowego albumu rapera. Tym razem Filip Szcześniak nie podał konkretnej daty premiery. Na swoim profilu na Instagramie napisał, że krążek ukaże się latem 2020. Wielu fanów miało nadzieję, że (zgodnie z tradycją) materiał z płyty Jarmark trafi na popularne platformy streamingowe jeszcze w lipcu. Wczoraj dowiedzieliśmy się jednak, że premiera odbędzie się trochę później. To nie wszystko. Jak się okazało, Taco Hemingway nie pracuje teraz „tylko” nad jednym, ale nad dwoma albumami. Zaskoczeni?

Taco Hemingway zapowiedział dwa nowe albumy!

„Zła wiadomość: w lipcu nie będzie nowego albumu” – poinformował Taco Hemingway za pośrednictwem Instagram Stories. Raper lubi zaskakiwać swoich fanów, dlatego wiele osób zaczęło zastanawiać się, jakie jest ukryte znaczenie tej wiadomości. Natomiast niecałą godzinę później na oficjalnym profilu artysty na Instagramie pojawiły się kolejne informacje – „Dobra wiadomość: na przełomie sierpnia i września będą dwa nowe albumy”. Zwięzły komunikat artysty z całą pewnością ucieszył jego fanów, którzy po lipcowej premierze singla Polskie Tango nabrali ochoty na więcej.

Jeśli wy również należycie do tego grona, to mamy dla was kolejną – świetną wiadomość. Dziś rano Taco Hemingway wydał nowy singiel - Michael Essien Birthday Party, a także zdradził kilka szczegółów dotyczących drugiego z zapowiedzianych wcześniej albumów. Krążek został zatytułowany Europa. Filip Szcześniak przyznał na swoim Instagramie, że (w przeciwieństwie do tego, co znajdzie się na Jarmarku) utwory z tej płyty będą utrzymane w luźnym, niezobowiązującym, wakacyjnym klimacie. Co ciekawe, singiel Europa powstał dość spontanicznie. Jego stworzenie zajęło raperowi tylko kilka dni.

Sam nie wiem jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki.

“MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę o tytule “EUROPA”. Album powstawał symultanicznie z “JARMARKIEM” i tak też będzie wydany. Praca nad “EUROPĄ” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “JARMARKU”. Pierwszy singiel z “JARMARKU”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom.

Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi / słuchaczce decyzję, który zechce zakupić.

“JARMARK” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “EUROPA” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i pogderania, tak jak robię to dokładnie w tym momencie. – napisał Taco Hemingway pod swoim najnowszym postem.

Co więcej, na profilu artysty można zobaczyć zdjęcia okładek obu albumów (sprawdźcie poniżej). Krążki Jarmark i Europa, których premierę zaplanowano na przełom sierpnia i września, można zamówić już teraz w preorderze za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Taco Hemingwaya.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sam nie wiem jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę o tytule “EUROPA”. Album powstawał symultanicznie z “JARMARKIEM” i tak też będzie wydany. Praca nad “EUROPĄ” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “JARMARKU”. Pierwszy singiel z “JARMARKU”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom. Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi / słuchaczce decyzję, który zechce zakupić. “JARMARK” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “EUROPA” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i pogderania, tak jak robię to dokładnie w tym momencie. Z późnoletnimi pozdrowieniami, Filip

Post udostępniony przez tacohemingway (@tacohemingway) Lip 29, 2020 o 1:05 PDT

Michael Essien Birthday Party, czyli najnowszego singla Taco Hemingwaya posłuchacie poniżej. Przewidujemy, że będzie to hit tegorocznych wakacji.

 

Taco Hemingway, Bartosz Bielenia i Krzysztof Gonciarz opowiadają o Polsce ze snów! Filmy z ich udziałem są bardzo poruszające >>>