Zapachy wywołują emocje. Można je lubić lub wręcz przeciwnie. Niektóre z nich są na tyle skomplikowane, że wyrażenie stanowczej aprobaty lub jej braku to zdecydoanie zbyt mało. Intrygują, skłaniają do refleksji i nie pozwalają się od siebie uwolnić. Tak dzieje się między innymi w sytuacji, kiedy wąchamy tajemnicze perfumy. Sekretne nuty zapachowe mają w sobie coś, co nie pozwala przejść z nimi do porządku dziennego. Czuć, że coś ukrywają i chce się wiedzieć, co to jest. Wybraliśmy 7 zapachów skrywających sekret, które pragnie się poznać. Obcowanie z nimi, poznawanie ich coraz lepiej i rozgryzanie nuta po nucie potrafi sprawić prawdziwą przyjemność. 

Dior Pure Poison

Tajemnicze nuty zapachowe mogę wywoływać różne wrażenia. Woda perfumowana Dior Pure Poison wykorzystuje te uwodzicielskie. Dzięki nim tajemnicza i urzekająca kompozycja pozwala zaskakiwać i prowokować. Zagadkowe perfumy w tym przypadku u nutach głowy są wypełnione akordami jaśminu, pomarańczy, bergamotki i sycylijskiej mandarynki. Serce zapachu należy do gardenii i kwiatu pomarańczy. Całość natomiast bazuje na tajemniczej mieszance zapachów drzewa sandałowego, białej ambry, cedru i białego piżma. Dzięki temu na każdym etapie woda perfumowana Dior Pure Poison coraz bardziej próbuje nas uwikłać w ukrytą w niej zagadkę.

 

 

Yves Saint Laurent Black Opium Intense

Dreszcz nowego i wszechogarniającego pożądania – tak jest opisywana woda perfumowana Yves Saint Laurent Black Opium Intense. Odważne i bezwstydnie zmysłowe perfumy są nie tylko piękne i intensywne, ale do tego jeszcze tajemnicze. Właśnie to czyni je niezwykle pociągającymi. Od pierwszych nut chce się w nich w pełni zanurzyć i poznać skrywany sekret. Intrygują od samego początku aż do końca. Otwarcie zapachu należy do esencji absyntu, anyżu i niebieskich jagód. Efekt podbijają nuty serca. Te tworzą akord czarnej kawy, absolut lukrecji, drzewo sandałowe, a także wanilia. Bazą są absoluty jaśminu sambac i kwiatu pomarańczy.

 

 

Zobacz także:

Kilian Sacred Wood

Kilian Sacred Wood to woda perfumowana, która oczarowuje zmysły od pierwszej chwili. Zdradza, że ma tajemnicę, ale nie daje gotowej odpowiedzi. Przez to staje się tylko bardziej pociągająca i nie pozwala się od niej uwolnić. Nuta po nucie podkreśla, że to enigmatyczny zapach, który po prostu chce się poznać. Nutą głowy jest tu amyris. Jego tajemniczy charakter podbija drzewo sandałowe w sercu zapachu. Podstawą całej kompozycji zapachowej są natomiast balsam tolu i kopaiba. Dzięki temu, że są to perfumy z ogonem, które długo utrzymują się na skórze, można się delektować ich obecność i skrywaną przez nie tajemnicą przez długi czas.

 

 

Tom Ford Oud Wood

Za jedną z niezwykle tajemniczych nut zapachowych uznaje się oud. Opisuje się ją jako głęboki, ciepły i drzewny zapach z dodatkiem skóry, przypraw i kadzidła, w którym subtelnie daje się wyczuć też dym i ziemię. Intryguje zatem już za sprawą samego opisu, wrażenia po powąchaniu są jednak znacznie lepsze. Wśród perfum, które bazują na tym enigmatycznym akordzie, jest Tom Ford Oud Wood. W kompozycji dodatkowo współgra z akordami, które tylko potęgują wrażenie tajemniczości. Oud łączy się z drzewem sandałowym, pieprzem chińskim, palisandrem, fasolą tonka, a także wanilią. Dzięki temu na każdym kroku podkreślają, że skrywają pewien sekret.

 

 

Eisenberg J'Ose

Niezapomniana, prowokująca, a przy tym także wzruszająca – tak opisuje się wodę perfumowaną Eisenberg J'Ose. Już w nutach głowy enigmatycznego charakteru dodaje obecność tajemniczego zapachu bylicy, której towarzyszą mięta i cytryna. Kwiatowe serce, w którym pojawia się jaśmin i lawenda przełamuje kawa mokka. Na sam koniec natomiast dochodzi do głosu równie tajemnicza baza. W niej łączą się ze sobą paczula, cedr, piżmo, sandałowiec oraz ambra. Wszystko po to, żeby ten zapach nieustannie intrygował i zachęcał do odkrywania ukrytego z nim sekretu. Każda aplikacja to dawka zapachowej pokusy.

 

 

Jo Malone London Colognes Intense Oud & Bergamot

Tajemniczy i przydymiony charakter zapachu Jo Malone London Colognes Intense Oud & Bergamot zdradza już jego nazwa. W końcu wspominany w niej drzewny akord potrafi intrygować jak mało który. Tu natomiast jego obecność jest celowo podkreślona, bo to on gra pierwsze skrzypce w tej kompozycji. Zanim jednak się do niego dojdzie, to są jeszcze inne nuty, które budują tajemniczą historię opowiadaną przez ten zapach. Na wstępie daje się wyczuć bergamotkę, której obecność także zaznaczono w nazwie. Nuty serca wypełnia drewno cedrowe. Oud stanowi natomiast bazę, która najdłużej utrzymuje się na skórze. Minimalistyczne perfumy w zupełności wystarczą, żeby stworzyć tajemniczą opowieść.

 

 

Givenchy L'Interdit

Śmiały zapach wody perfumowanej Givenchy L'Interdit podkreśla, że czasami warto wyjść z konwencji. Celebruje on odwagę i wolność, a jego tajemniczy charakter pokazuje, że nie wszystko jest w tym oczywiste. Dość subtelne wprowadzenie to tylko wstęp. Połączone w nim esencje bergamotki kalabryjskiej i świeżego imbiru z Madagaskaru stanowią zapowiedź tego, co dzieje się na kolejnych etapach. Tam natomiast zmysłowe nuty kwiatu pomarańczy, jaśminu i tuberozy z serca zapachu przeplatają się z mroczną i tajemniczą mieszanką wetiweru i paczuli, które stanowią jego podstawę. Dzięki temu działa zniewalająco na zmysły.