Zachowania twojego partnera wydają się dziwne, wykalkulowane lub nienaturalne? Bardzo możliwe, że na początku związku twój ukochany testuje ciebie i waszą świeżą relację. Według ekspertki od relacji Adnrei Lane, mężczyźni często sięgają po 4 poniższe sztuczki, by „sprawdzić” swoją nową partnerkę, jej charakter, granice czy oczekiwania. Nie pozwól, by takie zachowania uszły twojemu partnerowi płazem – warto na nie zareagować, by stworzyć relację opartą na zaufaniu i komunikacji, zamiast na psychologicznych gierkach.

Brak wiadomości

Tak, brak wiadomości może być jednym z pierwszych sposobów, jakimi partner testuje cię na początku związku. To chwila, kiedy zaczynasz zastanawiać się, czy to milczenie wynika z zajętości, czy też znaczy coś więcej. Czasami jest to próba przetestowania twojej cierpliwości, zaufania i elastyczności w relacji. Brak odpowiedzi na wiadomości godzinami albo dniami nie wróży jednak dobrej przyszłości. Fundamentem każdego związku jest przecież komunikacja – psychologiczne gierki to jej zupełne przeciwieństwo.

Historie o innych kobietach i byłych partnerkach

Kolejnym ze sposobów są opowieści o innych kobietach i byłych partnerkach. Te historie mogą być prezentowane w różnych kontekstach – od niezobowiązujących anegdot po głębsze refleksje nad poprzednimi doświadczeniami. Co jest celem tych opowieści? Czasami partner może chcieć zobaczyć, jak reagujesz na te opowieści, czy potrafisz okazać zrozumienie i empatię, czy też czytasz między wierszami, aby zrozumieć, jakie lekcje wyciągnął z przeszłości. Czasem to także test, który ma sprawdzić twoją zazdrość. Pamiętaj jednak, że ciągłe stawianie w złych świetle swoich byłych partnerek nie świadczy dobrze o mężczyźnie. 

Plany na ostatnią chwilę

Spontaniczna randka, zaplanowana na ostatnią chwilę? Choć na pozór nie ma w tym nic złego, w tym może kryć się drugie dno. Jeśli partner notorycznie zostawia planowanie waszych spotkań na możliwie ostatni moment, a ty ciągle zostawiasz sobie wolne wieczory „na wszelki wypadek” – może to oznaczać, że on sprawdza, czy jesteś dostępna na każde skinienie lub traktuje cię, jako plan B. W takiej sytuacji kluczowa jest rozmowa i ustalenie zasad oraz zdrowych granic, które będą odpowiadały każdej ze stron.

Spotkania tylko w domowym zaciszu 

Chociaż wspólne spędzanie czasu w prywatności może być przyjemne i intymne, zbyt częste unikanie publicznych miejsc może być sygnałem, że partner stara się sprawdzić, jak reagujesz na taką sytuację. Może to być próba zrozumienia, czy potrafisz wyjść ze swojej strefy komfortu i czy jesteś gotowa na publiczne manifestowanie waszego związku. Warto otwarcie porozmawiać o swoich oczekiwaniach i potrzebach dotyczących wspólnego spędzania czasu, aby lepiej zrozumieć się nawzajem. Być może on nie wie, jaki typ randki najlepiej spełni twoje wyobrażenia.