Bella, młodsza siostra Gigi Hadid, jest topową modelką, której urodę możemy podziwiać na wybiegach światowych projektantów. Głośno było o niej zwłaszcza z powodu romansu z The Weekendem. Obecnie przeżywa wiele stresu w związku z rozstaniem Gigi z Zaynem. Piosenkarz i były członek zespołu One Direction miał uderzyć matkę sióstr, gdy ta przyszła do niego pod nieobecność córki. Teraz Bella opisała swoje uczucia i problemy ze zdrowiem psychicznym na profilu na Instagramie.

Bella Hadid opublikowała wzruszający wpis na Instagramie

Gwiazdy światowego formatu coraz częściej opowiadają publicznie o swoim zdrowiu psychicznym, zachęcając tym samym swoich fanów i fanki, którzy również zmagają się z problemami na tym polu, do podjęcia kroków, które pomogą uporać im się z trudnościami. Bella Hadid zainspirowała się wcześniejszą wypowiedzią aktorki oraz piosenkarki Willow Smith i podjęła odważną decyzję, by publicznie wypowiedzieć się na temat swojego stanu psychicznego. Zamieściła również kilka prywatnych zdjęć, na których widać, jak cierpi i płacze. 25-letnia modelka skierowała wzruszające słowa do swoich obserwatorów i obserwatorek. 

Najpierw Bella zacytowała słowa z wideo nagranego przez Willow Smith:

To uczucie o sposobie myślenia, że nie jesteś wystarczająco dobra lub niepewna swojej twórczości - to jest naturalne - ale tym samym czuję, że tego nas nauczono. Każdy człowiek jest inny i ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Ludzie zapominają, że tak naprawdę każdy z nas czuje się tak samo: zagubiony, zmieszany, niepewny tego, dlaczego właściwie tutaj jest. Ten lęk, który każdy odczuwa, próbujemy w pewien sposób ukryć. Zjednoczmy się w naszych wadach, w naszych niepewnościach, w radości, w szczęściu i zaakceptujmy fakt, że to wszystko jest piękne i naturalne.

 

 

 

 

Następnie Bella napisała:

To ja, prawie każdego dnia, każdej nocy. Już od kilku lat

Następnie kontynuowała, podkreślając, że to, co widzimy w mediach społecznościowych to zwykle wykreowany wizerunek, uśmiechy, za którymi bardzo często skrywają się problemy, smutek, choroby.

Media społecznościowe nie są prawdą. Dla każdego, kto ma z tym problem, pamiętajcie o tym. Czasami wszystko, co musisz usłyszeć, to to, że nie jesteś sam. To ode mnie dla ciebie - nie jesteś sam. Kocham cię, widzę cię i słyszę. Samopomoc i choroba psychiczna/nierównowaga chemiczna nie są jednostajne. Są jak rollercoaster z przeszkodami… mają swoje wzloty i upadki, dwie strony medalu. Ale chcę, żebyś wiedział, że na końcu tunelu zawsze jest światło, a rollercoaster zawsze w pewnym momencie całkowicie się zatrzymuje. Zawsze jest miejsce na ponowne uruchomienie go, ale dla mnie zawsze dobrze było wiedzieć, że nawet jeśli trwa kilka dni, tygodni lub miesięcy, to w pewnym momencie polepsza się, nawet na jedną chwilę. Zajęło mi dużo czasu, żeby to zrozumieć, mam za sobą wystarczająco dużo załamań i wypaleń, aby wiedzieć: jeśli wystarczająco ciężko pracujesz nad sobą, spędzasz czas sam, by zrozumieć swoje traumy, bodźce, radości i zachowania, zawsze będziesz w stanie zrozumieć lub dowiedzieć się więcej o własnym bólu i sposobach radzenia sobie z nim. To wszystko, o co możesz poprosić siebie. W każdym wypadku. Nie wiem dlaczego, ale coraz trudniej jest nie dzielić się tutaj tą moją prawdą. Dziękuję za to, że mnie zobaczyliście i wysłuchaliście. Kocham was.

Fanki i fani Belli Hadid komentują jej post na Instagramie

Obserwatorzy i obserwatorki Belli Hadid szybko zareagowali na intymny post modelki. Docenili jej szczerość i uczciwość wobec siebie oraz innych. Podziękowali za otwartość i odwagę, by wypowiedzieć się o swoim stanie psychicznym i pokazać z innej strony, również na zamieszczonych zdjęciach. Wiele osób użyło emotikona serca, by wrazić swoje wsparcie i zrozumienie.

Twoje słowa naprawdę leczą i dodają mi sił.

To bardzo ważne słowa, zwłaszcza teraz. Bardzo dziękuję!

Tak bardzo tego potrzebowałam, szczególnie dzisiaj. Dziękuję za udostępnienie tego.

Gwiazdy, które publicznie opowiedziały o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym

Co raz więcej osób, zwłaszcza młodych, boryka się z dużymi problemami w zakresie zdrowia psychicznego. Gwiazdy publicznie wspierają akcje społeczne, które mają na celu poruszyć kwestię chorób, takich jak: depresja, nerwica, zaburzenia osobowości, ADHD. Wśród nich znaleźli się m.in.: J. K. Rowling, Adele, Adam Levine, Demi Lovato, Lady Gaga, Angelina Jolie, Brad Pitt, Jim Carrey, Selena Gomez, książę Harry, Kayah, Kora, Julia Wróblewska.

Zobacz także:

Zdrowie psychiczne - gdzie szukać pomocy?

Pamiętajcie, by nie czekać, nie wstydzić się, tylko prosić o pomoc, jeśli tego potrzebujecie! Zdrowie psychiczne jest bardzo, bardzo ważne. Poniżej miejsca, gdzie można szukać pomocy:

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę - tel. 116 111 - 24/7

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 - poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne