Programy typu reality show niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród widzów. Także w Polsce. Nic więc dziwnego, że pojawiło się zapotrzebowanie na kolejny tytuł, tym bardziej, że na świecie okazał się prawdziwym fenomenem i doczekał ponad 20 lokalnych edycji w różnych krajach, m.in. w Szwecji, gdzie powstał pierwowzór, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Portugalii czy Danii. Chodzi o program zatytułowany „Farma”, który już na początku 2022 roku pojawi się w ramówce telewizji Polsat.

„Farma” – nowy reality show Polsatu. O czym będzie?

O czym będzie program „Farma”? W programie kilkanaście osób wyrwanych prosto z wygodnego życia w mieście trafi na miesiąc do wiejskiego gospodarstwa bez prądu, bez internetu i bez ciepłej wody. Czy pobyt na łonie natury, pobudki o świcie, opieka nad zwierzętami i zarządzanie hektarami ziemi będą sielanką? Tam nie da się udawać i nie da się niczego ukryć. Trzeba być sobą… i przetrwać! - czytamy w informacji prasowej. 

Choć „Farma” może wam się kojarzyć z innym reality show, czyli „Damy i wieśniaczki”, to jednak oba programy łączy raczej tylko fakt, że uczestnicy przebywają na wsi. Ci, którzy zgłosili się do „Farmy”, musieli naprawdę ciężko pracować i poznać, czym jest ciężka rolnicza codzienność.

Brak bieżącej wody, internetu, telefonu, codziennych miejskich wygód, a w zamian za to praca od świtu do nocy.

Wczesne wstawanie, opieka i obrządzanie zwierząt, prace w polu, posiłki z tego co uda się im wyhodować, a spokojny sen tylko wtedy, gdy obowiązki na to pozwolą. Do tego pojedynki o przetrwanie a także zadania, które będą wymagały od nich trudnych decyzji, nie zawsze w zgodzie z ich charakterem - donosi produkcja.

Między mieszkańcami gospodarstwa zawiążą się przyjaźnie, sojusze, a może nawet miłości, ale przede wszystkim będzie liczyła się rywalizacja! Przed nimi zacięte pojedynki, ekscytujące starcia i wyzwania! Uczestnicy niejednokrotnie staną przed trudnymi wyborami. Walka o zwycięstwo będzie pełna wielkich emocji i zaskakujących zwrotów akcji! Co tydzień z farmą będzie musiał się pożegnać jakiś uczestnik, a ostatecznie tylko jeden zdobędzie tytuł Farmera Roku i wielkie pieniądze! - informują nas twórcy „Farmy”.

Jak udało nam się dowiedzieć, dla zwycięzcy programu przewidziana jest nagroda pieniężna o wysokości 100 tysięcy złotych.

Program „Farma” – jak się zgłosić?

Jeżeli więc zawsze marzyło wam się życie na wsi, w zgodzie z naturą, blisko zwierząt i z dala od pędu miasta, może powinniście spróbować swoich sił w programie „Farma”? Nagrania do pierwszej edycji show odbyły się jesienią, ale formularz zgłoszeniowy wciąż dostępny jest na stronie: farma.polsat.pl. Warunki uczestnictwa? Z tego co widzimy, to m.in. sprawność fizyczna powyżej przeciętnej. W formularzu trzeba również odpowiedzieć na kilka pytań, np. „jakim typem człowieka jesteś?” czy „co byłoby spełnieniem twoich marzeń?”. W formularzu można również zamieścić wideo, by jak najlepiej się zareklamować, ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli zależy ci na udziale w show, to zaglądaj regularnie na stronę programu i sprawdzaj, czy nie pojawiły się informacje o castingu do drugiego sezonu.

Zobacz także:

Program „Farma” – kiedy premiera?

Polsat potwierdził już, że program „Farma” zadebiutuje na antenie Polsatu w poniedziałek 17 stycznia 2022 roku o godzinie 20:00 w Polsacie. W roli prowadzących wystąpią Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska.