Co oznacza tatuaż bransoletka?

Tatuaż bransoletka to zazwyczaj delikatny motyw tatuażu. Możemy wykonać go w bardzo minimalistyczny sposób, w formie cienkiego wisiorka na nadgarstku lub postawić na bardziej skomplikowany wzór, na przykład przeciągający się aż do łokcia.

Wzór przypominający bransoletkę może mieć różne znaczenia. Motyw ten daje nam ogromne pole do popisu i personalizacji absolutnie każdego szczegółu. Jeśli zdecydujemy się na najbardziej klasyczny wzór bransoletki, już na etapie wybierania „łańcuszka” możemy bardzo wiele zdziałać, a wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności. Ogromną popularnością cieszą się chociażby cienkie linie oplatające nadgarstek

Bardziej skomplikowaną, lecz również przepiękną alternatywą są wzory orientalne, w Indiach wykonuje się je tradycyjnie czystą henną – najczęściej są to motywy księżyca, słońca, motyli czy roślinności. W tatuażu bransoletce imitującym hennę liczą się szczegóły, im więcej chcemy ich umieścić, tym więcej miejsca powinniśmy na tatuaż zarezerwować.

fot. Getty Images

Czy zrobienie tatuażu typu bransoletka ?

Tatuaże bransoletki najczęściej wykonuje się na nadgarstku lub nad kostką. Wewnętrzna strona nadgarstka jest jednym z bardziej wrażliwych miejsc na tatuaż. Skóra w tym miejscu jest niezwykle cienka i wyjątkowo delikatna. Bolesność tatuowania nadgarstka porównywana jest do bólu przy tatuowaniu szyi.

Tatuaż na stopie czy kostce boli bardzo podobnie. Nie poleca się go dlatego osobom o bardzo niskim progu bólu. Należy jednak pamiętać, że każdy tatuaż boli, a sesja wykonywania go w perspektywie całego życia z wymarzonym wzorem nie jest czymś bardzo strasznym.

Wszystko zależy od naszego odczuwania bólu i chęci, by spełnić marzenie o wzorze w danych miejscu na ciele. Decyzja ta wymaga dobrego przemyślenia. Weźcie pod uwagę to jak wasz organizm reaguje na igły, gdyż reakcja na wykonywanie tatuażu może być całkiem podobna.

Zobacz także:

Delikatne wzory, które was zachwycą

Pięknym i ogromnie kobiecym wzorem są najróżniejsze motywy z elementami flory i fauny. Dużą popularnością cieszą się wzory kwiatowe, imitujące gałązki czy elementy lasu. Często w asyście motywów roślinnych występują niewielkie zwierzątka, takie jak piękne kolorowe motyle czy urocze ważki.

Tatuaż typu bransoletka możemy zrobić w klimacie orientalnym, przypominającym tradycyjnie indyjskie malunki z henny. Taki tatuaż ma swoją, oryginalną stylistykę i urokliwy klimat. Jak wcześniej zostało wspomniane, najczęściej tego typu wzory bogate są w szczegóły, wiec jeśli chcemy zmieścić na tatuażu wiele motywów lepiej rozplanować go na większy fragment skóry.

Świetnym pomysłem na tatuaż są różnego rodzaju gałązki oplecione dookoła nadgarstka. Wzór ten jest bardzo minimalistyczny, a przy okazji piękny i elegancki. Cudownie prezentuje się zarówno z codziennym luźnym ubraniem, jak i eleganckim strojem. Nie ogranicza wyboru klasycznej biżuterii – pasują do niego elegancki zegarek czy urocze pierścionki.

Tatuaż bransoletka - nowy uroczy trend w ozdabianiu ciała

Szczególną popularność zyskują minimalistyczne wzory, między innymi prosta linia poprowadzona dookoła nadgarstka, lekkie gałązki czy gustowne napisy. Ciekawą opcją jest delikatny napis, zapisany piękną czcionką dookoła nadgarstka. Tym napisem może być wszystko, co sobie tylko wymyślimy. Może to być ulubiony motywujący cytat, fragment nostalgicznej piosenki, słowa kogoś dla nas ważnego czy imię istotnej dla nas osoby.

Tatuaż bransoletka – dyskretny urok kobiecej ręki

Delikatne tatuaże bransoletki są niczym element biżuteryjny. 

Innym dyskretnym, a pięknym pomysłem jest niewielki tatuaż na nodze. Świetnym motywem na tatuaż na nodze są mandale. W razie potrzeby można je w łatwy sposób ukryć – na przykład ubierając spodnie zasłaniające to miejsce lub dłuższe skarpetki. Na nodze zwykle możemy pozwolić sobie na większy i bardziej skomplikowany wzór, zatem wystarczy puścić wodze fantazji, a potem przemyśleć dokładnie swój wymarzony wzór i wizję tę przekazać tatuatorowi.

Najlepsze wzory i zdjęcia tatuażu bransoletki

Jeśli zdecydowałaś się na tatuaż bransoletkę, ale nadal nie wiesz, jaki wzór będzie odpowiedni, koniecznie sprawdź nasze propozycje!

 • Pierwszym pomysłem jest delikatny tulipan opleciony wokół nadgarstka.
 • Świetnie prezentują się także 2 lub więcej bransoletek obok siebie, z dodatkiem diamencików i pióra w formie zawieszek, jest to mniej typowe urozmaicenie klasycznego wzoru.
 • Warto przemyśleć motyw wstążki z kokardką na nadgarstku, szczególnie dobrze prezentuje się z cieniowaniem.
 • Ciekawym, roślinnym motywem jest wzór lasu dookoła nadgarstka. Przedstawiać może wysokie drzewa, świetnie prezentuje się w stylu blackwork.
 • Jednym z najbardziej estetycznych wzorów na tatuaż bransoletkę jest gałązka opleciona wokoło przedramienia.
 • Wyjątkowo nietypowym, ale przepięknym wzorem jest tatuaż bransoletka przypominający modny choker.
 • Tatuaż bransoletka w stylu mandali ma świetny oryginalny klimat oraz pięknie prezentuje jest i na ręce i na stopie.
 • Bransoletka w motywie linki obwiązanej dookoła nadgarstka z piórkiem jest co prawda cięższa do skomponowania z klasyczną biżuterią, jednak wystarczy trochę kreatywności i nawet takie połączenie jest możliwe.
 • Najprostszym możliwym motywem jest zwykła cienka linia na nadgarstku, który mimo swojej prostoty prezentuje się bardzo elegancko.
 • Tatuaż bransoletkę urozmaicić można dodatkiem serc, gwiazdek czy innych wzorów stanowiących dodatkową linię biegnącą przy głównej bransoletce.
 • Warty przemyślenia jest tatuaż bransoletka z krajobrazem. Pięknie cieniowany widok gór lub innej ulubionej lokacji opleciony wokół nadgarstka wygląda zjawiskowo.
 • Niepopularnym wzorem jest delikatna i minimalistyczna bransoletka na stopie i kostce, np. łańcuszek z zawieszką lub piórem nachodzącym na stopę.
 • Motyw dla fanów astrologii – konstelacja gwiazd na nadgarstku, która wygląda bardzo estetycznie i kobieco.
 • Minimalistyczny i pasujący do wszystkiego wzór to prosta linia zrobiona z przerywanych kresek lub kropek.
 • Świetnym tatuażem dla kobiet z pazurem jest wąż opleciony dookoła nadgarstka.
 • Połączenie kilku bransoletek, w tym jednej kolorowej z powodzeniem może zastąpić biżuterie.
 • Kilka jednokolorowych pasków różnych grubości z pewnością znajdzie swoich zwolenników.
 • Różaniec z ikoną także może stanowić wzór do tatuażu na nadgarstku i dłoni.
 • Splot różnych kwiatów wyglądający ja wianek to jeden z najbardziej dziewczęcych motywów.
 • Wciąż minimalistyczny jest wzór cienkiej czarnej linii, lecz bez złączonych końców.