Tatuaże to popularna modyfikacja zdobiąca ciało, mogą być ważnym wspomnieniem zapisanym na skórze lub spełniać jedynie cele estetyczne właścicielki czy właściciela. Niezależnie od motywacji do jego wykonania planowanie tatuażu wymaga nieco czasu – musimy wybrać odpowiednie miejsce na ciele, studio, którego styl nam odpowiada i wzór. Stosunkowo mało popularny, ale piękny może być tatuaż na stopie. Miejsca na stopach jest co prawda niewiele, ale modne minimalistyczne wzory nadadzą się idealnie. Tatuaż na stopie jest niewidoczny na co dzień, dlatego zwykle nie stanowi problemu w pracy i możemy zachować go tylko dla siebie oraz najbliższych nam osób.

Czy tatuaż na stopie boli?

Bolesność tatuaży jest bardzo indywidualna, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Choć możemy wyróżnić kilka najbardziej bolesnych miejsc na ciele, to nigdy nie sprawdzi się to u wszystkich. Przykładowo najczęściej określanym jako bolesne miejscem są żebra – ze względu na cienką skórę i mocniej wystające kości wbijanie igieł może boleć bardziej niż np. na rękach, gdzie skóra jest grubsza.

Tatuaż na stopie także nie należy do najprzyjemniejszych, ale nie jest to jedno z bardziej bolesnych miejsc. Mniejsza powierzchnia tatuowania oznacza mniejszy i mniej szczegółowy tatuaż, a to z kolei znaczy, że nie będziemy odczuwać bólu zbyt długo. Jednych tatuaż na stopie nie będzie bolał wcale, a inni powiedzą, że ból był ciężki do wytrzymania. Warto więc wziąć to pod uwagę, wybierając miejsce do tatuowania wzoru.

Fajny motyw na tatuaż na stopie

Znalezienie odpowiedniego motywu na tatuaż nie zawsze jest takie proste, jak się wydaje. Wiele z nas uważa, że to pomysł na tatuaż przychodzi pierwszy, a dopiero potem planujemy jego wykonanie, ale nie zawsze tak to wygląda. Jeśli więc należysz do tych osób, które wiedzą, że chcą wykonać tatuaż, ale nie mają konkretnych pomysłów, koniecznie rozważ tę propozycję!

Zawsze modny, uniwersalny i wykorzystywany w niemalże każdym stylu – motyw roślinny. Pojęcie to jest tak szerokie, że tatuaże z wykorzystaniem motywu roślinnego mogą być naprawdę wyjątkowe. Kwiaty mają szeroką symbolikę i świetnie prezentują się w formie tatuażu. Jednym z popularniejszych kwiatowych wzorów są róże, które można wytatuować na wiele różnych sposobów. Na stopie naprawdę pięknie i delikatnie wyglądają symetryczne, pojedyncze kwiaty na łodydze z drobnymi listkami biegnącej przez sam środek grzbietu stopy. Kwiaty sprawdzą się zarówno w tatuażach czarnych, jak i kolorowych, jednak w przypadku koloru należy pamiętać, aby zachować wyraźne czarne kontury, żeby uniknąć rozlania się tuszu i powstania kolorowej plamy, co często dzieje się w przypadku małych, zbyt szczegółowych tatuaży.

Motyw roślinny to nie tylko kwiaty, innym pomysłem jest skupienie się na roślinach zielonych, szczególnie tych egzotycznych. Popularnym wzorem w tej stylistyce są przeróżne pnącza lub gałązki, poprowadzone tak, aby wyglądały, jakby oplatały stopę i część łydki. Gałązka wierzby sprawdzi się tu idealnie – zdecydowanie robi wrażenie, mimo iż jest bardzo subtelna.

Rośliny w tatuażu możemy wykorzystać także jako dodatek do głównego motywu. Przykładem może być tatuaż nieskończoność z wplecionymi kwiatami i liśćmi lub każdy inny symbol otoczony roślinnością, np. znak zodiaku, litera z imienia ważnej osoby czy symbol kobiecości.

Zobacz także:

Tatuaże na dwóch stopach tworzące jeden wzór

Ciekawym pomysłem na tatuaże na stopach są wzory dostosowane do wytatuowania na nich tak, by po złączeniu stóp tworzyły całość. Możemy zastosować to na swoich stopach, ale także na stopie swojej i bliskiej nam osoby, wówczas odczytanie pełnego wzoru będzie możliwe, gdy staniecie blisko siebie.

Tego typu wzory możemy podzielić na dwa typy – te, które od razu widać, że samodzielnie są niepełne i potrzebują drugiej połowy, by stworzyć całość oraz takie, które same w sobie wyglądają dobrze, ale wzajemnie się dopełniają. Pierwszy z nich zdecydowanie lepiej sprawdzi się na stopach jednej osoby, w końcu są one zawsze obok siebie, ale jeśli zależy wam na łączonym wzorze z przyjacielem czy drugą połówką z pewnością znajdziecie coś, co nie będzie wyglądać niekorzystnie, nawet gdy drugiej osoby nie ma obok. Drugi typ sprawdzi się w obu przypadkach i mamy pewność, że nawet jeśli życie potoczy się inaczej i drugiej połowy tatuażu już nie zobaczymy, nie będzie wyglądać to źle.

Motywy najczęściej wykorzystywane w tatuażach, które pełny wzór tworzą po połączeniu, to mandale czy serca, ale z kreatywnością tatuatorów, których galeria prac zawiera tego typu tatuaże, wiele wzorów jest możliwe – wystarczy, że przedstawicie im swój pomysł na wzór, a oni z pewnością zrobią wszystko, by można było go podzielić i żebyście byli z nowego nabytku zadowoleni.

Dopełniające się tatuaże to może być tak naprawdę wszystko, najłatwiej szukać takich połączeń w przeciwieństwach – słońce i księżyc, klucz i kłódka czy pies i kot to tylko kilka propozycji, najważniejsze jest to, aby zastosować ten sam styl i element łączący te dwa tatuaże, aby nie było wątpliwości, że są one stworzone w celu wzajemnego uzupełniania się.

Najmodniejszy tatuaż na stopę w tym sezonie

Moda na tatuaże zmienia się, a one zostają z nami na całe życie, dlatego nie ma co kierować się tylko popularnością wzorów, a przede wszystkim zastanowić się, czy to jest wzór, których chcemy mieć na swojej skórze na zawsze. Oczywiście jest mnóstwo wzorów, które kiedyś zyskały ogromną popularność i do tej pory cieszą się dużym zainteresowaniem. Przykładem takich wzorów jest tatuaż ptaki, a szczególnie tatuaż jaskółki w praktycznie każdym miejscu na ciele i w wielu różnych stylach. Aktualnie wybieranie takich wzorów wzbudza kontrowersje, często są nazywane oklepanymi, ale pamiętajcie, że wybór należy do was, bo to wy będziecie nosić ten tatuaż. Gwiazdki to kolejny wzór, który bywa tak odbierany, mimo tego nadal jest on modny, bo zwyczajnie wielu ludziom się on podoba.

Nowsze trendy wskazują na tatuaże z motywem roślin, smoków, figur geometrycznych, konturów postaci czy małych symboli, wszystko w bardzo minimalistycznym stylu. Moda to jedno, ale przede wszystkim liczy się gust posiadacza czy posiadaczki, każdy tatuaż jest piękny, jeśli podoba się właścicielowi i to w jego estetykę ma się wpisywać, a nie innych osób.