Tatuaż koliber - znaczenie 

Kolibry to najmniejsze ptaki na świecie. Zamieszkują obie Ameryki, ale największa ich ilość występuje w strefie międzyzwrotnikowej. Cechą charakterystyczną kolibrów jest niezwykle szybki metabolizm: niektóre gatunki muszą w ciągu doby zjeść pokarm dwukrotnie przewyższający ich masę ciała. Serca kolibra bije średni 600 razy na minutę! Ptaki te posiadają wyjątkową umiejętność latania we wszystkie strony (również do tyłu i na boki), a także są w stanie przemierzyć bardzo długą odległość. Prędkość ich latania sięga do 120 km/h. To, co je wyróżnia, to ciekawe ubarwienie: kolibry występują we wszystkich kolorach tęczy, co daje nam dużą ilość pomysłów na projekt tatuażu z tym wzorem. Tatuaże z motywem kolibra są najczęściej wybierane przez dziewczyny, a osoby umieszczające na ciele ten wzór są określane jako otwarte i chcące czerpać z życia masę przyjemności. Oprócz oczywistych walorów estetycznych, tatuaż z kolibrem ma bardzo ciekawą symbolikę, a umieszczenie go na ciele może nieść za sobą niezwykłe przesłanie. 

Tatuaż koliber - symbolika

Motyw kolibra, tak jak u wszystkich ptaków, jest związany z wolnością, niezależnością i brakiem ograniczeń. Symbolika kolibrów jest mocno powiązana z wierzeniami indiańskimi. Ptaki te były ważne wśród plemion Inków i Azteków, a w obu tych kulturach cieszyły się one niezwykłym szacunkiem. Z liści kolibrów były wytwarzane amulety miłosne, talizmany, a także magiczne mikstury. Motyw kolibra był od zawsze związany z życiem uczuciowym: symbolizował on miłość, namiętność i wzajemne przywiązanie. Według indiańskich legend, pojawiająca się na niebie para wspólnie lecących ptaków, miała symbolizować dusze martwych kochanków. 

Tatuaż z kolibrem może symbolizować miłość, piękno i radość. Osoby decydujące się na taki wzór będą postrzegane jako niezależne dusze, które nie chodzą utartymi ścieżkami i nie mają problemu z określeniem własnego, niezależnego celu. Kolibry, często przedstawiane w towarzystwie motywów roślinnych i zwierzęcych, są też symbolem zjednoczenia z naturą. Ten wzór na tatuaż jest często wybierany przez osoby skłonne do podróżowania, poznawania świata i nie oglądania się za siebie. 

Bliźniacze wzory z kolibrami, wytatuowane przez parę kochanków, symbolizują wzajemną miłość i namiętność. Jest to jeden z najciekawszych motywów, które można wybrać na wspólny tatuaż zrobiony ze swoją ukochaną lub ukochanym.

for. Adobe Stock

Tatuaż koliber - wzory

Tatuaż koliber może być wykonany jako klasyczny, czarno biały motyw, ale także wyrazisty i bardziej ekstrawagancki projekt. Najczęściej wybieranymi miejscami na umieszczenie tego wzoru u kobiet są łopatki, przedramiona, obojczyk i nadgarstki. To właśnie na tych częściach ciała tatuaże z kolibrem prezentują się najbardziej kusząco i kobieco. 

Czarny tatuaż z kolibrem, wykonany w stylu minimalistycznym, to sprawdzony pomysł na wzór na nadgarstku lub przedramieniu. Na taką ozdobę zdecydowała się między innymi angielska top modelka Rosie Huntington-Whiteley. 

Projekt z kolibrem świetnie sprawdzi się też jako tatuaż na żebrach. W tym miejscu na ciele możemy pozwolić sobie na wytatuowanie większego wzoru, który na pewno przyciągnie uwagę gdy wyeksponujemy go podczas pobytu na plaży, czy zakładając na siebie krótki top. 

Fajnym pomysłem na tatuaż na brzuchu jest zaprojektowanie wzoru z dwoma bliźniaczymi kolibrami, po obu stronach pępka lub na przeciwnych kościach biodrowych. Bez względu na to, czy ptaki zostaną wykonane w czerni, czy kolorowym tuszem, zapewniamy, że wzór umieszczony w tym miejscu będzie się wyróżniał i dodawał nam pewności siebie. 

Subtelnym i bardzo kobiecym pomysłem na wzór z kolibrem jest umieszczenie go jako tatuaż na szyi. Wzory wytatuowane w tym miejscu wyglądają bardzo zgrabnie i stylowo, a najlepiej zaprezentują się, kiedy zepniemy włosy do góry. 

Tatuaż z kolibrem to też sprawdzony pomysł na wzór pod obojczykiem. Większość osób zgadza się, że to jedno z najseksowniejszych miejsc na tatuaż, a umieszczenie tam subtelnego, czarnego kolibra tylko doda nam uroku. 

Tatuaż koliber - zdjęcia

W sieci możemy znaleźć setki inspiracji na tatuaże z motywem kolibra. Najprostszym sposobem będzie wpisanie hashtagu #hummingbirdtattoo w wyszukiwarkę na Instagramie: pod tym hasłem znajdziemy prawie 100 tysięcy postów z tatuażami! Nie martwcie się: udało nam się przejrzeć część zdjęć i wybrać, naszym zdaniem, najfajniejsze pomysły na tatuaż damski z motywem kolibra, i zebrać je w naszej galerii. Szukasz inspiracji? Sprawdź! 

Tatuaż koliber i kwiaty - inspiracje

Efektownym pomysłem na tatuaż damski z kolibrem jest dodanie do projektu elementów, które wpiszą się w estetykę wzoru, a nawet podkreślą stojącą za nim symbolikę. Bardzo kobiecym połączeniem będzie tatuaż koliber z elementami kwiatowymi. Stylową  koncepcją na taki tatuaż jest umieszczenie w projekcie kilku ptaków, które jedzą pyłek z wytatuowanej pomiędzy nimi rośliny. Ten wzór najlepiej zaprezentuje się w kolorze, umieszczony na przedramieniu, łopatkach albo udzie. 

for. Adobe Stock

Bardzo zmysłowym, kobiecym wzorem, będzie tatuaż ukazujący kilka kolibrów w towarzystwie pąków róż. Róże, tak jak sam ptak, mają głęboką symbolikę, a to połączenie podkreśla idące za oboma wzorami przesłanie. Tatuaż z kolibrem i różami jest klasycznym wzorem wykonywanym w oldschoolowym stylu body artu, a miłośnicy tej techniki najchętniej umieszczają go na klatce piersiowej, udzie, czy ręce. Motyw róż i kolibra będzie też świetnym elementem towarzyszącym tatuowaniu tak zwanego rękawa: wzór będzie pasował do innych elementów zaprojektowanych w oldschoolowej estetyce. 

Jak widać, tatuaż koliber i kwiaty, to stylowy i sprawdzony pomysł na ozdobienie ciała. Ze względu na wybraną technikę tatuażu i jego umiejscowienie, możemy sprawić, że będzie on subtelny albo wyrazisty, ale w obu tych przypadkach zaprezentuje się równie kobieco.