Co oznacza tatuaż na szyi?

Tatuaż na szyi wzbudza niechęć w bardziej konserwatywnych środowiskach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wykonany na tym obszarze trwały malunek nasuwa skojarzenia ze środowiskiem kryminalnym. Czy słusznie? Nie, bo tatuaż na szyi nie ma żadnego znaczenia. Rzecz jasna mamy tu na myśli samo miejsce, bo konkretny wzór może nieść w sobie określony przekaz. Trzeba jednak wiedzieć, że ten sam tatuaż wykonany w innym miejscu, będzie miał takie samo znaczenie. Nie musisz zatem obawiać się, że motyw naniesiony igłą na szyję wysyła otoczeniu jakikolwiek komunikat.

Czy tatuaż na szyi boli?

Ból to jeden z tych czynników, który najbardziej interesuje osoby planujące wykonanie tatuażu. Niestety, należy mieć świadomość, że szyja jest jednym z najbardziej bolesnych obszarów. Wynika to z faktu, że osłaniająca to miejsce skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Tkanka tłuszczowa nie jest zbyt obficie nagromadzona na szyi, podobnie zresztą jak tkanka mięśniowa. Skóra jest umiejscowiona blisko kości, więc nakłuwanie tkanek igłą sprawia wyraźnie odczuwany ból. Należy mieć świadomość, że tatuowanie dowolnego obszaru szyi wiąże się z dość silnym uczuciem bólu, ale najbardziej wrażliwy jest kark i obszar za uchem.

Kolejna rzecz, to wydłużony proces gojenia rany. Tatuaż na szyi może goić się nawet przez 3-4 tygodnie. Wynika to z faktu, że ten obszar często jest ocierany przez materiał odzieży wierzchniej, a skóra na szyi pracuje praktycznie nieustannie, co doprowadza do wystąpienia tarcia. Dodatkowo, szyję trudniej osłonić przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych niż choćby przedramię, co zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań.  

fot. Adobe Stock

Wzór na ciekawy tatuaż na szyi

Jeżeli powyższe nie odstrasza cię od wykonania tatuażu na szyi i masz pewność, że mocno wyeksponowany malunek nie spowoduje żadnych negatywnych konsekwencji (np. natury zawodowej), z całą pewnością będziesz zadowolona z ozdobienia tego obszaru ciała, tym bardziej, że do wyboru masz cały wachlarz wzorów.

Na szyj świetnie prezentują się tatuaże 3D. Wykonane przez utalentowanego tatuatora czy tatuatorkę wyglądają niezwykle efektownie i sprawiają realistyczne wrażenie. Nie tylko trójwymiarowe malunki dobrze prezentują się na szyi, bo skórę na tym obszarze możesz pokryć właściwie dowolnym kolorowym wzorem.

Wolisz tatuaże monochromatyczne? Świetnie! Kunsztownie cieniowane wzory doskonale prezentują się na szyi, podobnie zresztą jak tatuaż napisy. Wiele osób decyduje się właśnie na taki motyw. Zależnie od treści, napis na szyi może komunikować otoczeniu nasze przekonania, może też stanowić hołd dla osoby, która odegrała lub odgrywa w naszym życiu ważną rolę. 

Zobacz także:

Tatuaż na szyi - kilka inspiracji

Przejdźmy do konkretów. Wiele kobiet decyduje się wykonać na szyi tatuaż różę. Trzeba przyznać, że kwieciste motywy, naniesione igłą na to miejsce, prezentują się wyjątkowo efektownie. Osobom, które nie chcą nadmiernie rzucać się w oczy, polecamy mały tatuaż za uchem lub na karku, który w razie konieczności łatwo można zamaskować odpowiednią fryzurą. Jeżeli jednak stawiasz na znacznie bardziej widoczną ozdobę, różanymi motywami możesz pokryć cały bok szyi. Pojedynczy, duży kwiat prezentuje się świetnie, ale jeszcze większe wrażenie robi kompozycja składająca się z kilku dużych róż.

Niektóre kobiety decydują się też na tatuaż na szyi przedstawiający ptaki. Kunsztownie wykonany motyw prezentuje się delikatnie, kobieco, efektownie i wiele mówi na temat osobowości posiadaczki tatuażu. Namalowane na skórze ptaki symbolizują wolność, szczęście, nadzieję i miłość.