Tatuaże z różą to prawdziwa ikona wśród tatuaży. Róża to najpopularniejszy motyw tatuażu, który był już znany w latach 30-tych XX wieku. Róże były tatuowane na ciele przez marynarzy, aby przypominać o ich bliskich w domu. Dziś róże to popularny motyw na tatuaż również wśród kobiet, a znaczenie tatuażu z różą ewaluowało. Nie ma dwóch takich samych róż - symbolika tatuażu z różą nigdy nie jest taka sama. Jedna róża symbolizuje niewinność, inne róże mają ciernie, róża czerwona na inne znaczenie niż biała. Róży możesz tez nadać własne znaczenie. Formy jakie może przyjąć taki tatuaż nie kończą się. Aby dowiedzieć się więcej o interpretacjach tatuażu z różą, czytaj dalej.

Tatuaż róże - co symbolizuje ten kwiat?

Róża jest jednym z ulubionych motywów wśród miłośniczek tatuaży, ale także wśród samych tatuażystów. Plastyczność tego kwiatu sprawia, że można przedstawić go na dziesiątki, o ile nie na setki sposobów. To daje niezwykle szerokie pole do popisu i sprawia, że taki motyw można przenieść praktycznie na dowolny obszar skóry.

Wiele kobiet wybiera wzór róży na tatuaż ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne takiego motywu. W końcu nie bez powodu róża cieszy się opinią najpiękniejszego kwiatu świata i mimo ostrych cierni, które obficie pokrywają jej łodygę, uwielbiają ją kobiety na całym świecie. Warto jednak wiedzieć, że wytatuowana na skórze róża niesie w sobie konkretny przekaz. Jaki? To zależy przede wszystkim od koloru.

Czarna, czerwona i żółta róża - poznaj symbolikę kolorów róż w tatuażu

Róża jako symbol tatuowany na ciele może mieć wiele znaczeń. Choć najczęściej róża kojarzy się z platoniczną miłością, to znaczenie i symbolikę przypisuje się czerwonej róży. Zanim zdecydujesz się na tatuaż z róża poznaj symbolikę różnych kolorów róż:

  • Czarne róże tatuaż - symbolizują śmierć, śmiertelność i zakończenie.
  • Czerwone róże w tatuażu - symbol miłości i pasji.
  • Żółte róże w tatuażu - oznaczają przyjaźń lub radość. Każdy kolor róży ma swoją własną, unikalną symbolikę.
  • Niebieska róża w tatuażu - miłość od pierwszego wejrzenia,
  • Biała róża tatuaż - najczystsza miłość.

fot. Getty Images

Mały damski tatuaż z motywem róży

Róża jest jednym z najczęściej wybieranych motywów na miniaturowy tatuaż. Świetnie prezentuje się na nadgarstku, wytatuowana za uchem staje się niezwykle subtelna, idealnie sprawdza się jako tatuaż na kostce. Mała róża to doskonały pomysł na wzór, który nie będzie się zbytnio rzucał w oczy. Niewielki kwiat sprawdzi się w sytuacji, w której z wielu względów nie można pozwolić sobie na pełnowymiarowy wzór, np. z racji wykonywanej pracy.

Wiele kobiet wybiera małą różę na tatuaż intymny. W okolicach bikini lub na pośladku prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, a tak samo dobrze wygląda jako tatuaż pod biustem. Do intymnego wykonania doskonale pasuje symbolika takiego wzoru. W końcu czerwona róża to kwiat miłości i pożądania.

Mała róża wygląda oszałamiająco także jako tatuaż na szyi. To prawda, mimo niewielkich rozmiarów, pozostanie dość wyraźnie wyeksponowany, ale jeżeli nie boisz się odrobiny ekstrawagancji, koniecznie rozważ taki motyw.

Tatuaż na ręce róża - wzór na kobiecy tatuaż

Wzory przedstawiające róże tak samo dobrze sprawdzają się w roli tatuażu pokrywającego znaczny obszar ciała. Tatuaż na przedramieniu w postaci kwiatu róży z wyraźnie wyeksponowanymi cierniami i liśćmi prezentuje się oszałamiająco. Często zdarza się, że bardziej odważne miłośniczki tatuażu pokrywają różanymi motywami całą rękę. W takiej sytuacji, można przeplatać ze sobą różne kolory kwiatów i wzory. Niektóre kobiety decydują się na wzbogacenie tatuażu o dodatkowe motywy. Róża tworzy ciekawe połącznie z motylami i ptakami (jak choćby z niewielkim kolibrem).

Interesująco przedstawiają się też kontrastujące motywy. Tatuaż róży ze sztyletem przeszywającym kwiat albo wyrastający z trupiej czaszki prezentuje się efektownie, zadziornie i nieco mrocznie. Idealnie wpisuje się w rockową i punkową konwencję, więc stanowi częsty wybór wśród miłośniczek takiego stylu.

Tatuaże róże na ramieniu

Jeżeli zdecydujesz się na różę wytatuowaną na ramieniu, możesz być pewna, że pokochasz bluzki na ramiączkach i z hiszpańskim dekoltem. Taki wzór naniesiony na ramię prezentuje się niezwykle kobieco, seksownie, nawet nieco zadziornie, ale zawsze z klasą. Jest więc bardzo prawdopodobne, że będziesz chciała go eksponować przy każdej możliwej okazji.

Na tym obszarze skóry najlepiej prezentuje się róża przedstawiona od góry. Jest bardzo prawdopodobne, że w studiu zostanie ci zaproponowany efektowny tatuaż 3D. Koniecznie rozważ tę propozycję! Róża, która wydaje się wyrastać z twojego ciała lub leżeć na nim, to absolutny hit ostatnich lat, a ramię to jedno z najlepszych miejsc na trójwymiarowy tatuaż.

Także w tym miejscu warto rozważyć wzbogacenie wzoru o dodatkowe motywy, zwłaszcza jeżeli decydujesz się na tatuaż kolorowy. Z róży na ramieniu będą też zadowolone miłośniczki tatuażu monochromatycznego. Cieniowany kwiat wykonany w tym miejscu prezentuje się po prostu pięknie.

Czy tatuaż z różą to wyłącznie damski wzór?

Nie, tatuaż z różą nie jest wyłącznie tatuażem damskim. Jest to wzór chętnie wybierany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Tatuaże z różą mogą występować w różnych kompozycjach i przybierać różne formy. Delikatny tatuaż, gdzie nacisk kładziony jest na kontury lub bardziej rozbudowany tatuaż z motywem róży sprawdzi się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Nie bez przyczyny róża jest jednym z najpopularniejszych wzorów.

Tatuaże z różami - wybierz inspiracje z naszej galerii

Róża jest jednym z najbardziej uniwersalnych wzorów tatuaży. Wspaniale prezentuje się jako główny motyw, ale tak samo dobrze wygląda w towarzystwie innych wzorów. Może być tatuowana na ramieniu i ręce, ale nie ma żadnych przeciwwskazań przed wykonaniem tatuażu na szyi, za uchem, na udzie, łydce czy kostce. Jest wręcz wymarzonym motywem do tatuowania w bardziej intymnych miejscach - w okolicach bikini, na pośladku i piersi, ale odpowiednio wykonana, dobrze prezentuje się też jako tatuaż pod biustem. Szukasz inspirujących wzorów? W galerii zdjęć zamieściłyśmy różne ciekawie wykonane tatuaże z różą w roli głównej.