Róże mogą występować jako samodzielny wzór lub stanowić część większej kompozycji. Wspaniale prezentują się w wersji kolorowej, ale czarnym różom z kunsztownym cieniowaniem też nie można odmówić uroku. Jeżeli miałybyśmy wskazać na największy evergreen w dziedzinie tatuażu, to byłaby to właśnie róża. Na taki wzór decydowano się już w latach 30. XX wieku. Wówczas, tatuaż róży był szalenie popularny wśród marynarzy. Miał im przypominać o rodzinie czekającej na nich w domu. Na przestrzeni lat pojawiły się też nowe interpretacje znaczenia tego szalenie popularnego wzoru. Jakie? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Znaczenie tatuażu róży

Wiele kobiet wybiera wzór róży na tatuaż ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne takiego motywu. W końcu nie bez powodu róża cieszy się opinią najpiękniejszego kwiatu świata i mimo ostrych cierni, które obficie pokrywają jej łodygę, uwielbiają ją kobiety na całym świecie. Warto jednak wiedzieć, że wytatuowana na skórze róża niesie w sobie konkretny przekaz. Jaki? To zależy przede wszystkim od koloru.

Czerwona róża symbolizuje głęboką, romantyczną miłość. Takie tatuaże zwykle wzbogaca się o dodatkowe motywy, np. o wstęgę z imieniem lub inicjałami ukochanego albo z datą pierwszej randki. Warto podkreślić, że tatuaż przedstawiający czerwoną różę wyraża też pożądanie i seksualność. Żółta róża jest symbolem więzów przyjaźni. Może występować samodzielnie, ale podobnie jak czerwona, często jest wzbogacana o dodatkowe motywy. Niebieska róża mówi o miłości od pierwszego wejrzenia, a biała - o najczystszej miłości. Tatuaże z różą często wykonywane są wyłącznie przy użyciu czarnego tuszu. Najczęściej stanowią one pamiątkę i wskazują na głęboką żałobę, zwykle po bliskiej osobie, ale niektórzy tatuują sobie czarną różę także po to, by upamiętnić tragiczne wydarzenie, które wywarło na nich silny wpływ. 

Róża jest jednym z ulubionych motywów wśród miłośniczek tatuaży, ale także wśród samych tatuażystów. Plastyczność tego kwiatu sprawia, że można przedstawić go na dziesiątki, o ile nie na setki sposobów. To daje niezwykle szerokie pole do popisu i sprawia, że taki motyw można przenieść praktycznie na dowolny obszar skóry.

fot. Getty Images

Mała róża tatuaż - inspiracja

Róża jest jednym z najczęściej wybieranych motywów na miniaturowy tatuaż. Świetnie prezentuje się na nadgarstku, wytatuowana za uchem staje się niezwykle subtelna, idealnie sprawdza się jako tatuaż na kostce. Mała róża to doskonały pomysł na wzór, który nie będzie się zbytnio rzucał w oczy. Niewielki kwiat sprawdzi się w sytuacji, w której z wielu względów nie można pozwolić sobie na pełnowymiarowy wzór, np. z racji wykonywanej pracy. 

Wiele kobiet wybiera małą różę na tatuaż intymny. W okolicach bikini lub na pośladku prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, a tak samo dobrze wygląda jako tatuaż pod biustem. Do intymnego wykonania doskonale pasuje symbolika takiego wzoru. W końcu czerwona róża to kwiat miłości i pożądania.

Zobacz także:

Mała róża wygląda oszałamiająco także jako tatuaż na szyi. To prawda, mimo niewielkich rozmiarów, pozostanie dość wyraźnie wyeksponowany, ale jeżeli nie boisz się odrobiny ekstrawagancji, koniecznie rozważ taki motyw. 

Tatuaż na ręce róża - wzór

Wzory przedstawiające róże tak samo dobrze sprawdzają się w roli tatuażu pokrywającego znaczny obszar ciała. Tatuaż na przedramieniu w postaci kwiatu róży z wyraźnie wyeksponowanymi cierniami i liśćmi prezentuje się oszałamiająco. Często zdarza się, że bardziej odważne miłośniczki tatuażu pokrywają różanymi motywami całą rękę. W takiej sytuacji, można przeplatać ze sobą różne kolory kwiatów i wzory. Niektóre kobiety decydują się na wzbogacenie tatuażu o dodatkowe motywy. Róża tworzy ciekawe połącznie z motylami i ptakami (jak choćby z niewielkim kolibrem).

Interesująco przedstawiają się też kontrastujące motywy. Tatuaż róży ze sztyletem przeszywającym kwiat albo wyrastający z trupiej czaszki prezentuje się efektownie, zadziornie i nieco mrocznie. Idealnie wpisuje się w rockową i punkową konwencję, więc stanowi częsty wybór wśród miłośniczek takiego stylu. 

Tatuaże róże na ramieniu

Jeżeli zdecydujesz się na różę wytatuowaną na ramieniu, możesz być pewna, że pokochasz bluzki na ramiączkach i z hiszpańskim dekoltem. Taki wzór naniesiony na ramię prezentuje się niezwykle kobieco, seksownie, nawet nieco zadziornie, ale zawsze z klasą. Jest więc bardzo prawdopodobne, że będziesz chciała go eksponować przy każdej możliwej okazji.

Na tym obszarze skóry najlepiej prezentuje się róża przedstawiona od góry. Jest bardzo prawdopodobne, że w studiu zostanie ci zaproponowany efektowny tatuaż 3D. Koniecznie rozważ tę propozycję! Róża, która wydaje się wyrastać z twojego ciała lub leżeć na nim, to absolutny hit ostatnich lat, a ramię to jedno z najlepszych miejsc na trójwymiarowy tatuaż.

Także w tym miejscu warto rozważyć wzbogacenie wzoru o dodatkowe motywy, zwłaszcza jeżeli decydujesz się na tatuaż kolorowy. Z róży na ramieniu będą też zadowolone miłośniczki tatuażu monochromatycznego. Cieniowany kwiat wykonany w tym miejscu prezentuje się po prostu pięknie

Tatuaże z różami - zdjęcia

Róża jest jednym z najbardziej uniwersalnych wzorów tatuaży. Wspaniale prezentuje się jako główny motyw, ale tak samo dobrze wygląda w towarzystwie innych wzorów. Może być tatuowana na ramieniu i ręce, ale nie ma żadnych przeciwwskazań przed wykonaniem tatuażu na szyi, za uchem, na udzie, łydce czy kostce. Jest wręcz wymarzonym motywem do tatuowania w bardziej intymnych miejscach - w okolicach bikini, na pośladku i piersi, ale odpowiednio wykonana, dobrze prezentuje się też jako tatuaż pod biustem. Szukasz inspirujących wzorów? W galerii zdjęć zamieściłyśmy różne ciekawie wykonane tatuaże z różą w roli głównej.