Tatuaż napis po polsku

Tatuaże w formie napisów w języku polskim są często wybierane przez kobiety. Damski tatuaż po polsku bardzo często zdobi ciała mam, które chcąc upamiętnić narodziny swojego dziecka, tatuują sobie jego imię. Najczęściej jest to minimalistyczny tatuaż na szyję, do którego dobierana jest niezbyt ekstrawagancka czcionka. Mężczyźni, którzy decydują się na tatuaże w języku polskim bardzo często prezentują za ich pomocą wyznawane przez siebie wartości. Ci jednak chętniej wybierają umiejscowienie tatuażu na karku, plecach lub tatuaż na przedramieniu. Do chętnie wybieranych polskich sentencji na tatuaż należą na przykład:

- Nie każdy, kto wędruje, błądzi

- Błędy stanowią drogę do prawdy

- Jeśli nie będziesz brał udziału w klęskach, nie będzie brał i w zwycięstwach

- Żyj tak, jakby jutra miało nie być

- Moje demony próbowały mnie utopić, ale nie wiedzą, że umiem oddychać pod wodą

Tatuaż napis po łacińsku

Napisy wytatuowane w języku łacińskim silnie kojarzą się z klasyką i ponadczasowością. Nigdy nie wyjdą z mody, w przeciwieństwie do niegdyś popularnych tatuaży w języku chińskim, które nota bene stwarzały ryzyko popełnienia pomyłki translatorskiej. Błędnie przetłumaczone chińskie napisy to klasyka gatunku, a to wszystko dlatego, że język ten jest dość egzotyczny jak na nasze polskie standardy. Języka łacińskiego natomiast wiele z nas uczyło się w trakcie studiów, nie mówiąc już o tym, że mamy z nim do czynienia na co dzień. Ryzyko pomyłki jest znacznie mniejsze, a biorąc pod uwagę fakt, że tatuaż jest decyzją na całe życie, warto mieć stuprocentową pewność co do znaczenia sentencji, którą znaczymy ciało. Do popularnych cytatów na tatuaż w języku łacińskim możemy zaliczyć:

- Amor Vincit Omnia – miłość zwycięża wszystko

- Faber est quisque suae fortunae – każdy jest kowalem własnego losu

- Audaces Fortuna Iuvat – śmiałym szczęście sprzyja

- Memento Mori – pamiętaj o śmierci

- Veritas Lux Mea – prawda moim światłem

- Carpe Diem – chwytaj dzień

- Vive Ut Vivas – żyj życiem

- Dums Spiro Spero – dopóki oddycham nie tracę nadziei

- Tempus Neminem Manet – czas nie czeka na nikogo

- Vincit Omnia Industria – upór zwycięża wszystko


fot. Getty Images

Tatuaż napis po angielsku

Napisy po angielsku stanowią jedną z najchętniej wybieranych form tatuażu. Są uniwersalne, niemal dla wszystkich zrozumiałe i trzeba przyznać, że pewne aforyzmy w języku angielskim z jakiegoś powodu brzmią lepiej, niż po polsku. Chęć zrobienia tatuażu prezentującego napis właśnie w języku angielskim może wynikać również z faktu, że często są to cytaty zaczerpnięte z ulubionych piosenek, filmów lub wierszy, których tłumaczenie na język ojczysty mijałoby się z celem. Dłuższe napisy w języku angielskim doskonale nadają się na tatuaż pod biustem, a krótkie cytaty chętnie prezentowane są jako tatuaż na kostce lub nadgarstku. Jakie popularne sentencje w języku angielskim nadadzą się na tatuaż?

- Only God can judge me – tylko Bóg może mnie osądzać

- Never say never – nigdy nie mów nigdy

- Forever young – wiecznie młody

- Free your mind – uwolnij swój umysł

- Follow your dreams – podążaj za marzeniami

- Never lose hope – nigdy nie trać nadziei

- Be yourself – bądź sobą

- Together we are stronger – razem jesteśmy silniejsi

- With pain comes strength – siła przychodzi wraz z bólem

- She flies by her own wings – ona leci na swoich własnych skrzydłach

Cytat na tatuaż dla dziewczyny

Tak naprawdę, w dzisiejszych czasach powoli zanika podział tatuaży na żeńskie i męskie. Każdy może wytatuować sobie niemal to co chce, jednocześnie nie narażając się na potępienie ze strony społeczeństwa. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą dziś wytatuować sobie tatuaż 3D, motyla w kolorze różowym czy portret ulubionego idola. Warto jednak zauważyć, że kobiety wolą napisy z pozytywnym przesłaniem. O jakich cytatach mowa?

- Think positive – myśl pozytywnie

- Tough times don’t last, but tough people do – trudne czasy nie trwają wiecznie, ale twardzi ludzie już tak

- As lost as Alice, as mad as the Hatter – zagubiona jak Alicja, szalona jak Kapelusznik

- Make love, no war – czyń miłość, nie wojnę

- Fear is the mind killer – strach zabija myślenie

Sentencje na tatuaż

Decydując się na tatuaż w formie tekstu, warto zadbać o to, aby wybrany cytat był ponadczasowy i dość uniwersalny. To kim jesteśmy, nasza życiowa sytuacja, charakter i upodobania mogą się zmieniać na przestrzeni mijających lat, a tatuaż będzie nam towarzyszył w niezmiennej formie przez cały czas. Dlatego sentencje na tatuaż bardzo często przepełnione są dużą ilością niedomówień i symboli, pozostawiając jego posiadaczowi nieco przestrzeni na swobodną interpretację. Jakie sentencje nadadzą się na tatuaż?

- Dream as if you’ll live forever, live as if you’ll die today – marz tak, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak, jakbyś miał umrzeć dzisiaj

- But without the dark, we’d never see the stars – bez ciemności nigdy nie zobaczylibyśmy gwiazd

- Imagination is the only weapon in the war against reality – wyobraźnia jest jedyną bronią w walce z rzeczywistością


fot. Getty Images

Gotowe teksty na tatuaż

Miłośniczki i miłośnicy tatuażu, którzy decydują się na spreparowanie napisu na skórze, bardzo często korzystają z gotowych tekstów, które okazały się dla nich wyjątkowo inspirujące. Mimo, że tatuaż często ma ważne, symboliczne i często intymne znaczenie dla jego posiadacza, to paradoksalnie rzadko zdarza się, żeby aforyzmy te były wymyślane samodzielnie. Nic dziwnego – od wielu wieków muzycy, scenarzyści, pisarze i poeci stanowią dla swoich odbiorców niewyczerpane źródło inspiracji. Do najpopularniejszych gotowych tekstów na tatuaż należą na przykład:

- Open your eyes – otwórz oczy

- Inhale the future, exhale the past – wchłaniaj przyszłość, pozbądź się przeszłości

- You become what you think about – stajesz się tym o czym myślisz

- Capture moments – chwytaj chwile

- Let it go – odpuść

- There is always a hope – zawsze jest nadzieja

Tatuaż napis o życiu

Napisy o życiu stanowią najczęstszy wybór na tatuaż – są uniwersalne i symboliczne, a co za tym idzie odznaczają się niemal nieskończoną wielością interpretacji. Tatuaż będzie z nami już przez całe życie, dlatego aforyzmy o wysokim poziomie symbolizmu są bardzo rozsądnym wyborem – można je interpretować nieco inaczej w zależności od życiowej sytuacji, w której aktualnie się znajdujemy. To tak jak z tekstami piosenek – te, które wyróżniają się wielością znaczeń mają największą rzeszę fanów, ponieważ każdy utożsamia się z nimi na swój własny, indywidualny sposób. Jakie teksty o życiu nadadzą się na tatuaż?

- Strach zabija myślenie

- Nawet ciemność musi ustąpić

- Życie bez wolności jest niczym

- Zapomnij o ryzyku i zaryzykuj upadek – jeśli będzie to tym, czego chciałaś, to było warto

- Śmiej się tak długo jak oddychasz

- Kochaj tak długo jak sama żyjesz