Tatuaż pod biustem

Tatuaż pod biustem (ang. underboob tattoo) stanowi intrygującą metodę na podkreślenie własnej osobowości i seksualności. W Polsce nie jest on jeszcze tak popularny jak rysunki na plecach, ramionach czy pod obojczykiem. 

Najczęstsze pytanie, jakie zadajemy sobie przed wykonaniem tatuażu, dotyczy bolesności całego procesu. Zawodowi tatuażyści i tatuażystki nie ukrywają, że osoby o niskim progu odczuwania bólu mogą mieć problem z dotrwaniem do końca zabiegu - zwłaszcza jeśli planują umieścić rysunek w okolicach mostka, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna. Z drugiej strony, rezultaty osiągane przez profesjonalnych artystów bywają naprawdę spektakularne, a więc pewnie warte kilku nieprzyjemnych chwil w pracowni. Ostateczna decyzja należy do każdej z nas.

Jakie wzory tatuaży w okolicach piersi są teraz najbardziej na czasie? Na które warto zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy! 

fot. Getty Images

Tatuaż pod biustem - kwiaty

Piękne tatuaże z motywem kwiatowym są bardzo popularne, o czym świadczą choćby zdjęcia na Instagramie. Największym plusem tatuaży w tym stylu jest niewątpliwie różnorodność w zakresie rozmiaru, formy i barwy. Możemy się zdecydować na oszczędny w środkach rysunek geometryczny, ale także na różnokolorowy bukiet. 

Szalenie istotna pozostaje oczywiście symbolika gotowej ozdoby. Jak uczą wytrawni floryści, znaczenie kwiatów bywa rozmaite: czerwone róże wyobrażają miłość, żółte - szacunek, czarne - pożegnanie. Stokrotki to niewinność, łagodność oraz oznaka dobrobytu. Tulipany znamionują nowe możliwości. Hibiskusy - pożądanie.

Co może zaś oznaczać kolorystyka kwiatów na naszej skórze? Czerwień to najgłębsze, najbardziej intensywne uczucia; biel - czystość i niewinność; błękit - spokój i relaks; fiolet - bogactwo; czerń - smutek, tęsknota. 

 

Tatuaż pod biustem - ptaki

Pod względem popularności z kwiatami konkurować mogą w zasadzie tylko ptaki. Wynika to zapewne stąd, że obie te kategorie wzorów dają tatuującej osobie ogromne pole do popisu, ograniczane jedynie życzeniami osoby tatuowanej. Ptak na kobiecym ciele bywa zatem wyobrażany za pomocą prostej formy geometrycznej, ale także rozrysowywany z wieloma detalami. W tym drugim wypadku tatuaż będzie zdecydowanie okazalszy i... droższy.

Symbolika ptaków urzeka wiele kobiet swą wieloznacznością. Sowę postrzega się w przeważnie w naszej kulturze jako symbol mądrości, ale ze względu na błyszczące oczy i bezszelestny lot można ją też wiązać z tajemnymi mocami. Jaskółkę kojarzy się z nadzieją, stabilnością i lojalnością. Żuraw to zaś w mitologii chińskiej mądry przewodnik zmarłych dusz.

fot. Getty Images

Tatuaż pod biustem - gwiazdy

Wzory wykorzystujące gwiazdy bywają dla tatuażysty czy tatuażystki niezwykle wdzięczne, pozwalają bowiem na intrygujące zakomponowanie wybranego motywu na skórze klientki. Czasami decyduje się ona na jeden (większy lub mniejszy) obiekt, czasem zaś oczekuje kilku gwiazdek połączonych ze sobą jakimś wspólnym elementem. Kwestią do uzgodnienia pozostaje kolor rysunku, a także jego ewentualne wypełnienie. 

W swoim najprostszym ujęciu gwiazda oznacza oczywiście sukces, szczęście i spełnienie w jakiejś dziedzinie. Decydując się na taki tatuaż damski, traktujemy go zatem jako dobrą wróżbę. Zaleta owego wzoru tkwi w jego uniwersalności - nasza tęsknota za czymś transcendentnym i nieskończonym raczej nie przeminie wraz z wiekiem. Nawet wręcz przeciwnie: im będziemy starsze, tym mocniej zaczniemy się utożsamiać z wymową posiadanego tatuażu.

Tatuaż pod biustem - sacrum

Wbrew pozorom motywy sakralne nie są zarezerwowane w sztuce tatuażu wyłącznie dla ludzi religijnych; wyrażany przez nie artyzm przemówi z pewnością do wyobraźni każdej uduchowionej osoby. Nikt zresztą nie zabroni nam wyjść poza ramy symboliki chrześcijańskiej i szukać inspiracji np. w kulturach pozaeuropejskich.

Intrygującym pomysłem na tatuaż będzie więc przykładowo wizerunek egipskiej bogini Izydy - wzorowej żony i matki, a przy tym czarownicy słynącej z przebiegłości. Przypisywano jej konkretne atrybuty, przede wszystkim noszony nad głową dysk słoneczny z krowimi rogami. Jak nietrudno zgadnąć, rysunek ten może prezentować się pod biustem naprawdę ciekawie.

Tatuaż pod biustem - cytaty

Znajdą się na pewno i takie panie, do których słowo przemawia mocniej niż obraz. Powinny one wziąć pod uwagę tatuaż w formie efektownego napisu. Treść należałoby jednak starannie przemyśleć. Imię obecnego partnera czy partnerki wydaje się początkowo dobrym pomysłem na tatuaż, ale pamiętajmy, że w razie rozstania noszenie go na skórze będzie dla nas raczej mało pozytywnym wspomnieniem. 

fot. Getty Images

W roli tatuażu świetnie sprawdzi się natomiast trafny, krótki cytat bądź łacińska sentencja. Dopuszczalne są też oczywiście treści w językach, których nie znamy - wówczas jednak warto się wcześniej dokładnie sprawdzić ich znaczenie.