Dla nikogo nie jest chyba zaskoczeniem, że gwiazdy chętni pokrywają swoje ciało licznymi tatuażami. Kiedyś swoją skórę zdobiły przede wszystkim artyści rockowi. Dziś tatuują się nawet te gwiazdy, których w żaden sposób nie da się utożsamić z buntem, ale czy kogokolwiek to jeszcze zaskakuje? Nie, bo tatuaż stał się realną dziedziną sztuki i stanowi prawdziwą ozdobę ciała. O stereotypie, według którego tatuaże wyewoluowały z subkultury więziennych gangów, nikt już chyba nie pamięta, a tatuaże gwiazd stanowią inspirację dla osób na całym świecie, które szukają pomysłu na piękny wzór. 

Ciekawy wzór tatuażu

Dość nietypowy tatuaż możemy dostrzec na nadgarstku Anji Rubik. Nietypowy, bo o ile wiele kobiet decyduje się na tatuaż z motywem zwierzęcym, to zwykle wybór pada na ptaki, koty, a ostatnio także na psy. Tymczasem światowej sławy modelka kazała sobie wytatuować... szczura i trzeba przyznać, że ten wzór prezentuje się szałowo! Co dla Anji oznacza ten tatuaż? Prawdopodobnie stanowi pamiątkę po jej gryzoniu o imieniu Fibi. Jeżeli zależy ci na wzorze wyrażającym inteligencję i przebiegłość, szczur będzie doskonałym wyborem. Świetnie sprawdzi się jako tatuaż na kostce.

fot. Getty Images

Ciekawy motyw na tatuaż wybrała też Agnieszka Woźniak Starak. Znana prezenterka ma w swojej kolekcji kilka intersujących malunków na ciele, a jednym z najbardziej inspirujących jest symbol dwóch rewolwerów i róży z wkomponowanymi inicjałami jej drugiej połówki. Taki wzór może oznaczać dwie strony ludzkiego charakteru - wybuchową i kochającą. Warto jednak podkreślić, że ten oryginalny wzór często jest interpretowany także jako wyraz umiłowania do wolności. Świetnie prezentuje się jako tatuaż na przedramieniu lub na szyi.

Inspiracje na wzór tatuażu

Inspirujący tatuaż możemy dostrzec na plecach Dakoty Johnson. Gwiazda kina, znana przede wszystkim z roli w filmowej ekranizacji erotycznej trylogii o Grey'u, wytatuowała sobie symbol lecących ptaków. To piękny, niezwykle delikatny tatuaż, który skrywa w sobie głębokie znaczenie. Ptaki w locie symbolizują przede wszystkim nadzieję, szczęście i wolność, ale odwołują się też do miłości i wierności. Pięknie wyglądają nie tylko na plecach, ale także jako tatuaż na szyję. 

fot. Getty Images

Skoro o ptakach mowa, taki tatuaż ma na swoim karku także Rita Ora. Znana wokalistka postawiła na motyw gołębia. Ten ptak ma szczególne znaczenie wśród tatuaży. Wskazuje na umiłowanie pokoju, oddanie, opiekuńczość i wieczną miłość, ale może być też dość subtelnym manifestem poglądów religijnych. Świetnie prezentuje się jako minimalistyczny tatuaż lub złożony, kunsztownie wykonany tatuaż 3D.

Zobacz także:

fot. Getty Images

Modny wzór na tatuaż

Wzór tatuażu, który obecnie cieszy się ogromną popularnością, dostrzeżemy na ramieniu Marty Wierzbickiej. Znana aktorka nosi na ramieniu minimalistyczną, za to ciekawie wykonaną sowę. Ten stylowy motyw odnosi się do inteligencji, rozsądku i wiedzy. Pasuje praktycznie do każdego obszaru skóry.

Niekwestionowaną trendsetterką w dziedzinie tatuażu jest Angelina Jolie. To właśnie za sprawą amerykańskiej gwiazdy kina motywy typowo orientalne zyskały ogromną popularność i cieszą się wzięciem do dziś. Jednym z najciekawszych tatuaży na ciele Angeliny, który za jej sprawą zrobiło sobie tysiące osób na całym świecie, jest fragment skryptu w języku khmerskim, który chroni aktorkę i jej adoptowanego w Kambodży syna Maddoxa przed wrogami. Trzeba przyznać, że tatuaż prezentuje się tak samo tajemniczo, jak efektownie. 

Fajny wzór tatuażu

Zależy ci na fajnym, ale dyskretnym tatuażu? Zatem powinni spodobać ci się dyskretne skrzydła, które Bella Hadid wytatuowała sobie na kostce. Ten niezwykle dyskretny wzór odnosi się do niezależności, wolności i czystej miłości. Może być naniesiony na wiele obszarów skóry. Jako motyw intymny, pięknie prezentuje się jako tatuaż pod biustem.

Zostańmy jeszcze przez chwilę przy tatuażach słynnej modelki, bo skrzydła nie są jedynym miniaturowym motywem na jej skórze. Gwiazda ma też równie dyskretny i tak samo piękny wzór przedstawiający różę, widoczny powyżej łokcia. To jeden z najczęściej wybieranych motywów na tatuaż. Róże są symbolem miłości, pożądania, przywiązania i wierności, choć warto podkreślić, że powyższa interpretacja dotyczy wyłącznie czerwonego kwiatu. W kolorze żółtym oznaczają przyjaźń, biała róża symbolizuje czystą miłość, błękitna jest znakiem zakochania od pierwszego wejrzenia, a czarna zwykle upamiętnia bliską osobę, która odeszła z tego świata. 

Wzór tatuażu dla kobiet

Niezwykle kobiecy, a zarazem interesujący tatuaż skrywa pod biustem Rihanna. Sławna wokalistka ma na swoim ciele całkiem pokaźną kolekcję wzorów, ale my skupimy się na tatuażu przedstawiającym egipską boginię Isis. Jak twierdzi Rihanna, ma on stanowić hołd dla jej babci, którą gwiazda uważa za kobietę pełną. Wizerunek Isis to świetny wzór na tatuaż. W starożytnym Egipcie była czczona jako bogini płodności, magii i zdrowia. Warto zatem zapewnić sobie ochronę królowej bogów i matki faraonów. 

Ostatnią propozycję na naszej liście zainspirował piękny tatuaż, noszony przez Martynę Wojciechowską. Słynna dziennikarka i prezenterka telewizyjna zgromadziła na swoim ciele wiele fantastycznych wzorów. Jeden z najciekawszych znajduje się na jej plecach. Zgadza się, mowa o wzorze przedstawiającym wilka. Ten majestatyczny drapieżnik coraz częściej jest wybierany jako wzór tatuażu. Nie bez powodu. Tatuaż wilka symbolizuje wartości rodzinne, twardy charakter, wytrwałość, siłę i hart ducha. 

fot. Akpa