Tatuaż las w wersji dla kobiet

Tatuaż z motywem lasu jest bardzo ciekawym pomysłem na ozdobienie swojego ciała. Wystarczy tylko wybrać wzór pod siebie. Tatuaże z lasem wyglądają niezwykle magicznie, a sposób ich wykonania często dodaje im mistycznej otoczki. Sam motyw niesie za sobą głębokie znaczenie. Jakie jest znaczenie tatuażu z lasem? Posiadanie tego wzoru wytatuowanego na ciele ma symbolizować zjednoczenie z naturą oraz silną potrzebę niezależności i chodzenia własnymi ścieżkami. Tatuaże lasy mogą być wykonane czarną kreską lub w wersji pokolorowanej. Wzory te często są wykonywane bardzo szczegółowo, a także w technice tatuażu trójwymiarowego. Ze względu na wybór konkretnego wzoru, tatuaż las może przyozdobić praktycznie każdą część ciała, jednak do najpopularniejszych zalicza się przedramię, kostki i szyję. Dobrym pomysłem na tatuaż z motywem lasu dla kobiet jest wytatuowanie jednego lub kilku drzew na mostku. Taka ozdoba ciała wygląda niesamowicie, gdy jest wyeksponowana, ale jej umiejscowienie sprawia, że łatwo możemy ukryć ją przed spojrzeniami, jeżeli tylko będziemy mieć na to ochotę.

Ciekawą opcją na tatuaże z motywami leśnymi dla kobiet są wzory ułożone z liści. Można w tym przypadku wykorzystać rośliny występujące w naszej szerokości geograficznej, jak i te egzotyczne. Mały, subtelny tatuaż w kształcie listka pięknie ozdobi nadgarstek, obojczyk czy kość biodrową. 

Tatuaż las - gdzie na ciele będzie prezentował się najładniej

Motyw lasu jest jednym z najciekawszych pomysłów na damski tatuaż na przedramieniu. Może być to wzór wytatuowany w jednym miejscu, przedstawiający kilka drzew, ale również tatuaż 3D, który sprawi, że będziemy widzieć głębię lasu, a na wzorze zawrzemy też na przykład kawałek rozgwieżdżonego nieba. Oryginalnym sposobem na tatuaż las na przedramieniu jest owinięcie wzoru dookoła ręki tak, by drzewa ją oplatały. Posiadaczki i posiadacze takiego tatuażu na pewno zostaną docenieni za kreatywność. 

fot. Adobe Stock

Tatuaż las będzie dobrze wyglądał też na stopach i dłoniach. Na tych częściach ciała zmieścimy tylko mniejsze wzory, jednak będą one równie ciekawą ozdobą. Mniejsze tatuaże z motywem lasu mogą przedstawiać kilka lub jedno drzewo, albo nawet same listki. 

Dobrym sposobem na umiejscowienie lasu na ciele jest wytatuowanie go na kostkach. Jednym z bardziej kreatywnych pomysłów jest zrobienie dwóch bliźniaczych tatuaży z tyłu każdej z kostek. Jeden z nich może zawierać motyw lasu, a drugi na przykład morze, fale czy zarys miasta. Przy tatuowaniu lasu na łydce czy udzie można wykorzystać ten sam trik, co przy tatuażu na przedramieniu i zjawiskowo owinąć drzewa wokół nogi.

Innym pomysłem na tatuaż inspirowany lasem dla kobiet będzie wytatuowanie drzewa lub kilku roślin na mostku między piersiami. Taki tatuaż będzie prezentował się wyjątkowo intrygująco wtedy, gdy będziemy wyeksponowany podczas noszenia krótkiego topu, kostiumu kąpielowego czy samej bielizny.

Zobacz także:

Dla miłośniczek większych tatuaży polecamy duże, kolorowe projekty przedstawiające krajobraz lasu, wytatuowane na brzuchu czy udach: taki wzór na pewno zrobi wrażenie i będzie zwracał uwagę. Dodatkową, ciekawą opcją będzie wykonanie takiego wzoru w technice tatuażu 3d. 

Wzory na tatuaż z drzewami

Tatuaż las kojarzy nam się z kilkoma stojącymi obok siebie drzewami, ale tak naprawdę mamy o wiele szerszy zakres przy tych projektach. Minimalistyczne tatuaże z lasem narysowane czarną kreską są ładną i zgrabną ozdobą, ale coraz częściej wybieraną techniką są kolorowe tatuaże 3d, które świetnie sprawdzą się też przy projektach z krajobrazem lasu. Taki las, oprócz drzew i roślin, może posiadać też okalające go gwieździste niebo, czy prowadzącą przez drzewa drogę, a szczegółowość wykonania takiego tatuażu doda mu niesamowitej głębi. Wykonanie tatuażu z efektem 3d może trwać trochę dłużej, niż zabieg innymi technikami, jednak efekt powinien być oszałamiający i wart dodatkowej ilości czasu spędzonego w salonie tatuażu. 

Na tatuażach z lasem często umieszczany jest też motyw wodny: jezioro, czy rzeka, która oplata rosnące wokół niej drzewa. Niezwykle wyglądać będzie też tatuaż las z jeziorem, w którego tafli odbijają się drzewa. Taka ozdoba na ciele przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym miłośnikom body artu. 

We wzory leśne mogą zostać też wkomponowane motywy zwierzęce. Do tatuażu z gęstymi drzewami pasować będzie wzór wilka, czy wzór kilku ptaków odlatujących z drzew. Ciekawym elementem zwierzęcym w tatuażach z motywem lasu jest siedząca na drzewie sowa. Wzór ten ma też mocną symbolikę, która doda tej ozdobie ciała jeszcze silniejszą, magiczną otoczkę.

Tatuaż las – znaczenie

Pisaliśmy już, że tatuaż las ma znaczenie, które może sprawić, że będzie dobrym wyborem nie tylko ze względów estetycznych. Posiadanie tego wzoru symbolizuje zjednoczenie z naturą oraz silną potrzebę niezależności i chodzenia własnymi ścieżkami. Las to nieokiełznana siła, która jest niezależna i żyje na własnych zasadach według niezmiennego od wieków cyklu. To przekłada się bezpośrednio na skojarzenie właśnie z siłą i stałością. Może się zatem okazać, że to opcja nie tylko dla osób, które świetnie czują się na łonie natury i chcą mieć przy sobie choćby taką wytatuowaną cząstkę lasu, ale także dla wszystkich, którzy mocno stąpają po ziemi. Tatuaż las może to wszystko przypieczętować.

Wzory tatuaży składających się z liści

Oprócz klasycznych leśnych tatuaży stworzonych z wzorów drzew na popularności zyskują motywy ułożone z liści. Mogą być to gałązki roślin występujących w naszej szerokości geograficznej, jak i liście drzew egzotycznych. Jednym z ostatnich hitów body artu są tatuaże damskie w kształcie liścia monstery. Umieszczone na ciele dodają noszącej je osobie egzotycznego szyku. Liść monstery może być wytatuowany w dowolnym miejscu na ciele, ale fajnie sprawdzi się na przedramieniu, udzie czy kostce. Tatuaże z liści roślin zazwyczaj wykonywane są w którymś z odcieni zieleni, jednak minimalistyczne wzory narysowane samą czarną kreską i niewypełnione w środku, też mają swoją wierną rzeszę fanów o fanek. 

Dla osób lubiących ciekawe kolory dobrym motywem jest tatuaż przedstawiający liście jesienne. Na ciele możemy umieścić liście dębu, kasztana czy buku w różnych odcieniach pomarańczowego koloru, czerwieni i brązu. Taki tatuaż będzie wyglądał bardzo wyraziście ze względu na swoją różnorodność kolorystyczną.

Inspiracje na tatuaż las

Tatuaże las to jeden z najbardziej kreatywnych i magicznych motywów, którymi możemy przyozdobić nasze ciało. Zastanawiasz się nad wytatuowaniem tego wzoru, ale brak ci jeszcze konkretnego pomysłu? Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji z ciekawymi tatuażami z motywami lasu i liści, które z powodzeniem mogą ozdobić ciało. 

  • kolorowy i subtelny tatuaż las dla kobiet z drzewami i jeziorem na przedramieniu
  • minimalistyczny tatuaż z liściem monstery
  • tatuaż las odbijający się w tafli wody
  • drzewo wytatuowane na mostku
  • wyrazisty tatuaż las i kora drzewa na obu przedramionach
  • tatuaż z motywem lasu na karku

W galerii możesz zobaczyć przykłady realizacji tego typu pomysłów

Wybranie wzoru, który stuprocentowo spełni nasze oczekiwania, może nie być prostym zadaniem. Ważne, aby znaleźć tatuażystę lub tatuażystkę, która zrozumie nasz pomysł i będzie w stanie przenieść go na naszą skórę w formie „uszytej dla nas na miarę”. Trzeba pamiętać, aby przed umówieniem wizyty dokładnie omówić projekt z artystką lub artystą w taki sposób, żeby wykonany body art spełnił wszystkie nasze oczekiwania i był wymarzoną ozdobą na całe życie.