„Jestem szczęściarą, że mogłam oglądać cię przez wszystkie te lata, ale ten tydzień to była prawdziwa lekcja inteligencji emocjonalnej i odporności” – te słowa można przeczytać na Twitterze piosenkarki Taylor Swift. Gwiazda, która wciąż jest na szczycie list najlepiej zarabiających muzyków, nie ukrywała swojego podziwu dla sportsmenki.

Taylor Swift gratuluje Simone Biles

Taylor Swift była pełna zachwytu po triumfalnym powrocie Simone Biles na Igrzyskach Olimpijskich. Gimnastyczka zdobyła brązowy medal w ćwiczeniach na równoważni. Celebrytka podzieliła się swoją opinią na Twitterze i w filmiku dla NBC, w którym nazwała Biles bohaterką. Gimnastyczka nie ukrywała wzruszenia, odpisując piosenkarce czułe słowa: „Rozpłakałam się. To takie wyjątkowe. Kocham cię Taylor”.

Taylor Swift i Justin Bieber wspierają Simone Biles

„Czego chcemy od bohaterów? Czego od nich oczekujemy? Co się dzieje, kiedy nas zaskakują? Gdy uwaga całego świata jest na tobie skupiona, wszystko ma większe znaczenie. To ciężkie brzemię, które może być szansą do zmiany wszystkiego” mówiła Taylor Swift w filmiku dla NBC. Justin Bieber również okazał wsparcie dla gimnastyczki, a na swoim profilu na Instagramie  napisał: „Nikt nie zrozumie presji, z jaką się mierzysz. (…) Wiem, że się nie znamy, ale jestem bardzo dumny z twojej decyzji o wycofaniu się”.

Simone Biles wycofuje się z zawodów

O amerykańskiej gimnastyczce można było usłyszeć już wcześniej z powodu jej decyzji dotyczącej Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. Simone Biles zrezygnowała z udziału w części konkurencji podczas olimpiady z powodu zdrowia fizycznego i psychicznego. Wyjaśniła, że atleta podczas występów traci przytomność w powietrzu, a to zagraża jego zdrowiu. Na swoich profilach w mediach społecznościowych dodała, że „jej ciało i umysł nie są zsynchronizowane”. Na udział w zawodach na równoważni zdecydowała się zaledwie 24 godziny przed finałem. Biles ostatecznie zdobyła 14.000 za swój układ, podczas gdy Guan Chenchen z Chin uzyskała wynik 14,633, aby zabrać do domu złoto. Jej koleżanka z drużyny, Tang Xijing, zdobył srebro z wynikiem 14,233.