Nie możemy zaprzeczyć, że trendy popularne w pierwszej dekadzie XXI wieku powracają, a tendy jest jednym z nich. To najnowszy trend fryzjerski inspirowany właśnie latami 2000. Jeszcze niedawno, kilka sezonów temu, mógłby być dla niektórych tandetny, ale teraz coraz częściej możemy zobaczyć go czerwonych dywanach i wybiegach. Pokochały go gwiazdy – od Duy Lipy po Kim Kardashian.

Kocham ten look. Jest prosty i jednocześnie elegancki – mówi Jennifer Korab, stylistka fryzur gwiazd. – Jest idealny na wieczorne wyjście lub na co dzień. Tendy jest teraz popularne również dlatego, że to prosty sposób na stylizację włosów w stylu efortless.

Czym jest trend tendy?

Tendy jest młodszą siostrą „kosmyków” z lat 2000. Zamiast dwóch opadających partii włosów przy twarzy, teraz mamy samotny i wyrazisty kosmyk po jednej ze stron przedziałka. Taki look pokochały na przykład Gigi Hadid, Hailey Bieber czy Lori Harvey.

Dlaczego tendy stało się tak popularne?

Jeśli w prosty sposób chcesz nadać swojej fryzurze czegoś nowego, to taki kosmyk jest idealny. Sprawia, że na głowie coś się dzieje, a w zależności od ułożenia włosów, może dodać trochę romantyzmu lub wyrazistości. Ten trend jest też asymetryczny, przez co nadaje świeżości i ożywia fryzurę. Dodatkowo wygląda również tajemniczo.

Czy trend tendy pasuje do każdego rodzaju włosów?

Dobra wiadomość! Tak! Tendy pasuje do każdej długości i każdego rodzaju włosów. Można nosić go w wersji prostej i falowanej. Jeśli masz mocno kręcone włosy, taki kosmyk można żelować. Dzięki temu uzyskasz ostry efekt.

Jak odtworzyć fryzurę tendy?

Ten look jest bardzo prosty. Można wykonać go, będąc sama w domu.

Aby stworzyć ten look, najpierw zepnij włosy w fryzurę, która ci się podoba – kok, kucyk. Następnie oddziel jeden kosmyk z boku – mówi Korab. – Moim zdaniem najlepszą metodą jest wzięcie partii włosów od przedziałka.

Po oddzieleniu pamiętaj, aby utrwalić efekt. Gotowa, aby wypróbować najbardziej hot fryzurę na ten sezon? Przedstawiamy nasze ulubione inspiracje prosto od gwiazd. Tendy można nosić na naprawdę wiele sposobów! Spójrzcie same.

Tendy o długości do podbródka 

Tendy o długości do policzka 

Tendy o długości do żuchwy

Micro swirl tendy

Tendy w stylu grunge

Tendy w stylu wet-look

Tendy o długości do obojczyka 

Tendy w stylu chunky 

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.com

Zobacz także: