Inteligencja emocjonalna to dość istotna kwestia. Zwłaszcza, gdy mówimy o relacjach międzyludzkich. Odgrywa w nich ona kluczową rolę. W końcu chyba każdy z nas wolałby być z osobą, która będzie w stanie nam pomóc w trudnej sytuacji emocjonalnej i lepiej nas zrozumie.

Jeśli jakiś znak zodiaku ma wysoki poziom inteligencji emocjonalnej, szybciej rozpoznaje trudne dla innych sytuacje i pomaga. Potrafi myśleć realistycznie, wyrażać to, co czuje i zarządzać emocjami. Zarówno swoimi, jak i innych ludzi.

W gwiazdach zapisane jest, jakie znaki zodiaku mają najwyższy poziom inteligencji emocjonalnej. Wykazują się największą empatią, zrozumieniem i dojrzałością. Zobaczcie, o których mowa.

Rak

Rakiem rządzi Księżyc, dlatego ten znak zodiaku doskonale radzi sobie w sprawach związanych z duszą. Rak posiada naprawdę wysoki poziom inteligencji emocjonalnej – potrafi współczuć i wykazać się empatią. Dodatkowo ma zdolność do wyczuwania emocji innych. Jest intuicyjny – wie, gdy coś jest nie tak i od razu chce pomóc. Nie bez powodu Raka charakteryzuje opiekuńczość. Przy tym znaku zodiaku trudno jest czuć się źle.

Ryby

Ryby również mają bardzo dobrą intuicję, przez co ich inteligencja emocjonalna jest na wysokim poziomie. Ten znak zodiaku jest bardzo wrażliwy i empatyczny. Zdecydowanie rozumie emocje innych. Dodatkowo Ryby mają „zmysł artystyczny”, co jeszcze bardziej pogłębia ich wrażliwość. Przez to, że uwielbiają sztukę, potrafią dostrzec piękno we wszystkim. Ich wiedza o ludziach również jest na wysokim poziomie.

Waga

Dla Wagi najważniejsza jest harmonia. Zależy jej na tym, żeby wszystko było po prostu dobrze. Dużo czasu poświęca na przemyślenia, dokładne analizy i wyciąganie wniosków. To samo tyczy się relacji i związków. Głównym celem wagi jest spokój i unikanie konfliktów. Jest bezproblematyczna i łatwo z nią żyć.