TikTok to nie tylko przestrzeń, w której możemy się rozerwać i spędzić przyjemnie czas, ale coraz częściej przede wszystkim miejsce narodzin nowych trendów. Te natomiast mogą dotyczyć przeróżnych dziedzin życia. Balletcore, gorpcore czy barbiecore to coś, co może zainteresować miłośniczki i miłośników mody. Love eye trick i metoda szeptu przyciągną uwagę każdego, kto chce kogoś w sobie rozkochać. Na TikToku nie brakuje też wskazówek dla wszystkich szukających inspiracji w temacie urody. W kategorii beauty stale pojawiają się nowe triki makijażowe lub odkrycia, które mogą odmienić pielęgnację. Największym zaskoczeniem nie są jednak konkretne kosmetyki, a ich zupełnie nowe zastosowania. Dotychczas jako najlepszy krem na trądzik był polecany La Roche-Posay Effaclar DUO (+). Teraz okazuje się, że może mieć konkurencję w kosmetyku, który dotychczas był stosowany w zupełnie innym celu. Tego nikt się nie spodziewał, ale użytkownicy i użytkowniczki TikToka są w tym temacie zgodni. Według nich naprawdę działa.

Krem na pryszcze z TikToka – jaki kosmetyk wybrali użytkownicy i użytkowniczki?

Na TikToku można znaleźć dobre i złe rady. Kiedy jednak konkretna wskazówka zyskuje na popularności, to warto jej się bliżej przyjrzeć. Rekomendacje innych to zawsze dobry sposób, żeby poznać nowości warte wypróbowania. Ostatnio naszą uwagę przyciągnął krem na pryszcze z TikToka, o którym nigdy nie myśleliśmy w prezentowanym kontekście. Chodziło bowiem o łagodząco-odnawiający balsam, któremu przypisano nieznaną wcześniej rolę. Okazało się bowiem, że coraz więcej użytkowniczek i użytkowników TikToka używa go na pryszcze i są zachwyceni efektami. Jeżeli też borykasz się z problemem wyprysków i szukasz skutecznego rozwiązania, to być może wkrótce do nich dołączysz. W końcu tysiące zachwyconych posiadaczy i posiadaczek cery trądzikowej nie może się mylić.

Użytkowniczki i użytkownicy TikToka nie sięgnęli po wręcz kultowy już krem La Roche-Posay Effaclar DUO (+). Zamiast tego wybrali inny kosmetyk tej samej marki. Mowa o La Roche-Posay Cicaplast Balm B5. Według nich to idealny produkt do szybkiego leczenia punktowego, który jest w stanie ukoić i naprawić wysuszoną, wrażliwą, a także trądzikową skórę. Pomimo że stosując go zgodnie z przeznaczeniem zupełnie pominęlibyśmy ostatni punkt, to w tym przypadku właśnie on wysuwa się na prowadzenie. Zazwyczaj stosowany jako środek nawilżający do suchej skóry i zabieg naprawczy w przypadku uszkodzeń teraz stał się przebojem do walki z pryszczami i innymi dolegliwościami twarzy. Na TikToku podkreśla się, że jest delikatny i skupia się na problemie nie dając skutków ubocznych. Brzmi rewelacyjnie i coś w tym musi być, bo skala jego popularności jest ogromna.

Krem na pryszcze z TikToka – La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

Jak to możliwe, że ceniony nawet przez dermatologów krem La Roche-Posay Effaclar DUO (+) może mieć konkurencję w produkcie, który powstał by wspomagać skórę mierzącą się z zupełnie innym problemem? Z uwagi na to, że użytkownicy i użytkowniczki TikToka zaczęli leczyć cerę trądzikową z pomocą kremu La Roche-Posay Cicaplast Baume B5, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu kosmetykowi i sprawdzić, czemu możemy zawdzięczać takie efekty. Na wstępie zainteresował nas brak agresywnych składników, które mogłyby odpowiadać za zwalczenie trądziku.

Tradycyjne metody leczenia pryszczy często zawierają ostre formuły, w których pojawia się na przykład nadtlenek benzoilu. Nie znajdziemy go jednak w składzie kremu Cicaplast Balm B5 firmy La Roche-Posay. Ten kosmetyk skupia się na czymś innym. Zawiera głównie składniki naprawcze, takie jak madekasozyd, miedź, cynk, magnez, masło shea, gliceryna, a także pantenol, który koi i nawilża. Do tego są też woda termalna z La Roche-Posay i witamina B5. Z tego powodu kosmetyk jest uważany za ratownika dla skóry podrażnionej i zapalnej. Stanowi kamizelkę ratunkową dla skóry osłabionej. Świetnie sprawdza się przy punktowym działaniu także w przypadku skóry trądzikowej. Jest to zaskakujące, ale skoro działa, to być może jest to kolejny trend z TikToka, który może zmienić coś w naszym życiu na lepsze.