Na Netflix można obejrzeć sporo kultowych seriali, które nie nudzą się nam mimo lat upływających od czasu ich premiery. Breaking Bad, W garniturach, Homeland, Skazany na śmierć, Sherlock, The Walking Dead czy Glee to tylko niektóre ze słynnych produkcji, jakie wylądowały w serwisie Netflix, choć nie są oryginalnymi produkcjami platformy. Kolejny tytuł, który zyskał spore grono odbiorców, a być może nie wszyscy go widzieli, to obraz Downton Abbey. I on również znajdzie się w ofercie Netflixa już niebawem, bo 15 sierpnia. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie tę brytyjską produkcję lub obejrzeć po raz pierwszy, jeśli wcześniej nie mieliśmy okazji.

„Downton Abbey” trafi na Netflix. O czym jest ten kultowy serial?

Serial Downton Abbey, który doczekał się sześciu sezonów produkowanych w latach 2010-2015 i emitowanych przez telewizję ITV, to nie lada gratka dla fanów seriali kostiumowych i historycznych. Opowiada on bowiem o losach angielskiej szlachty i jej służby żyjącej w latach 1912-1926, czyli skupia się na okresie od szoku po tragedii Titanica, przez I wojnę światową, po początki transformacji społecznej w okresie międzywojnia. Skąd tytuł? Akcja rozgrywa się głównie w okazałej rezydencji o nazwie Downton Abbey.  

„Downton Abbey” i plejada gwiazd w obsadzie. Kto pojawia się na ekranie?

Serial Downton Abbey, który ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym najważniejsze telewizyjne wyróżnienia, czyli nagrody Emmy, zyskał świetną obsadę. Na ekranie oglądamy m.in. Hugh Bonneville jako Lorda Granthama, Elizabeth McGovern w roli jego żony Cory, Michelle Dockery, która wcieliła się w ich starszą córkę Mary i Laurę Carmichael grającą młodszą córkę Edith. W Downton Abbey zagrali także Maggie Smith, Dan Stevens, Jessica Brown Findlay, Lily James, Matthew Goode czy Rose Leslie. 

„Downton Abbey” to również film. Czy jest dostępny na Netflix?

Jeżeli obejrzycie już wszystkie 6 sezonów i 52 odcinki Downton Abbey możecie również skusić się na seans filmowy, gdyż Downton Abbey blisko cztery lata po zakończeniu produkcji serialu doczekał się pełnometrażowego obrazu wyreżyserowanego przez Michaela Englera ze scenariuszem Juliana Fellowesa, czyli twórcy serialu. I mamy doskonałą wiadomość, bo film jest dostępny na Netflix. Co więcej, w przygotowaniu jest także drugi obraz, a jego premiera planowana jest na marzec 2022 roku