Netflix znów musiał zaktualizować swoją listę najpopularniejszych produkcji wszech czasów. Gigant rynku VOD, z którego usług korzystać mogą użytkownicy w już ponad 190 krajach, na początku października podzielił się nowymi zestawieniami najchętniej oglądanych seriali i filmów na swojej platformie. W międzyczasie w ofercie serwisu pojawiło się show, które zostawiło daleko w tyle dotychczasowych liderów rankingu. Domyślacie się już, o czym mowa?

Nowy lider na liście najchętniej oglądanych seriali Netflixa

Premiera tej produkcji miała miejsce 17 września i już kilka dni później stała się numerem jeden w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach na całym świecie, w tym w Polsce. „Squid Game”, czyli będący połączeniem dramatu i thrillera południowokoreański serial, potrzebował zaledwie niecałego miesiąca, aby zdetronizować „Bridgertonów” i znaleźć się na pierwszym miejscu najpopularniejszych seriali w historii Netflixa.

Na czym polega jego fenomen? Wiele osób opisuje go jako dystopijne, mroczne i pełne przemocy połączenie „Igrzysk Śmierci”, „Czarnego lustra” i „Parasite”. Warto jednak wiedzieć, że reżyser i scenarzysta Hwang Dong-hyuk wymyślił go już w 2008 roku, czyli na długo przed powstaniem wymienionych wcześniej produkcji.

Najpopularniejsze seriale w historii Netflixa – aktualne Top 10

Dominacja „Squid Game” w rankingu Netflixa jest miażdżąca. Ze swoim rekordowym wynikiem serial wyprzedza strącanych na drugie miejsce  „Bridgertonów” aż o 29 milionów widzów. Jakby tego było mało, „Squid Game” obejrzało też więcej więcej osób niż największe filmowe hity Netflixa, czyli „Tyler Rake: Ocalenie” (99 milionów), „Nie otwieraj oczu” (89 milionów) i „Śledztwo Spensera” (85 milionów).

Co ciekawe, przez sukces południowokoreańskiej produkcji z listy Top 10 najchętniej oglądanych seriali wyleciał pierwszy sezon „Emily w Paryżu”. Czy produkcja z Lily Collins w roli głównej powróci do zestawienia wraz z premierą drugiego sezonu? O tym przekonamy się już niedługo!

Aktualny ranking Top 10 najpopularniejszych seriali Netflixa przedstawia się następująco:

  1. „Squid Game”: sezon 1 – 111 milionów
  2. „Bridgertonowie”: sezon 1 – 82 miliony
  3. „Lupin”: część 1 – 76 milionów
  4. „Wiedźmin”: sezon 1 – 76 milionów
  5. „Sex/Life”: sezon 1 – 67 milionów
  6. „Stranger Things”: sezon 4 – 67 milionów
  7. „Dom z papieru”: część 4 – 65 milionów
  8. „Tiger King”: sezon 1 – 64 miliony
  9. „Gambit królowej” – 62 miliony
  10. „Łasuch”: sezon 1 – 60 milionów