Serial „Emily in Paris” od początku był skazany na sukces przede wszystkim za sprawą producenta Darrena Stara oraz kostiumografki Patricii Field, którzy pracowali przy kultowym „Seksie w wielkim mieście”. Produkcja miała premierę 2 października 2020 roku, a już w pierwszy weekend wylądowała w zestawieniu TOP 10 Netflixa, przyciągając kolejnych widzów, zachwycających się pięknymi stylizacjami, malowniczym miastem i historią jak z współczesnej bajki. Dodatkowym atutem jest oczywiście Lily Collins w roli tytułowej Emily, która jest odpowiedzialna również za produkcję serialu, a także przystojny Lucas Bravo, czyli Gabriel, do którego już wzdychają miliony dziewczyn. 

„Emily w Paryżu” – o czym jest serial Netflixa?

Historia opowiada o młodej i ambitnej pracownicy agencji marketingowej, która wysyła ją do Paryża. Emily nie zna francuskiego, ale jest pełna entuzjazmu, który delikatnie przeraża jej nowych współpracowników. Podobnie jak strategia w mediach społecznościowych i inne szalone pomysły młodej Amerykanki. Jakby tego było mało, rozstaje się ze swoim chłopakiem, na szczęście nie pozostaje długo samotna w mieście miłości. Więcej nie zdradzimy, bo istnieje szansa, że jakimś cudem jeszcze nie obejrzałyście nowego serialu Netflixa. Chociaż nie wszyscy są zachwyceni „Emily in Paris”, której zarzuca się płytką i oderwaną od rzeczywistości fabułę, to statystki nie pozostawiają wątpliwości – to jedna z najpopularniejszych ostatnio produkcji Netflixa. A co z 2. sezonem „Emily in Paris”? Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej. 


fot. materiały prasowe Netflix

„Emily w Paryżu” 2. sezon – zdjęcia zakończone!

Od czasu premiery serial „Emily w Paryżu” obejrzało go niemal 60 milionów ludzi. Nic zatem dziwnego, że Netflix zdecydował się na jego kontynuację. O tym, że 2. sezon „Emily w Paryżu” na pewno powstanie dowiedzieliśmy się jeszcze w listopadzie zeszłego roku za pośrednictwem specjalnego wideo opublikowanego w mediach społecznościowych, w którym obsada w krótkich filmikach mówi „deux”, czyli dwa. A na koniec pojawia się hasło, że „dwa to zawsze lepiej niż jeden”. Czy w takim razie możemy spodziewać się, że kontynuacja spodoba się widzom jeszcze bardziej niż premierowy sezon „Emily in Paris”? Bardzo możliwe, zwłaszcza, że twórcy zostawili otwarte wiele niedokończonych wątków i nie omieszkali zdradzić tych, jakie podejmą w nowych odcinkach. 

Okazuje się, że zdjęcia są skończone! Poinformowała o tym Lily Collins, czyli odtwórczyni głównej roli w serialu. Na swoim instagramowym koncie podzieliła się zdjęciami z planu i napisała, że 2 sezon jest gotowy! Podziękowała przy tym swoim serialowym koleżankom i kolegom za 4 miesiące pobytu w Paryżu i 67 dni zdjęciowe. Lily nie może się doczekać, aż zobaczymy co nam z całą ekipą tym razem zgotowała. My też czekamy już jak na szpilkach!

„Emily w Paryżu” 2. sezon – premiera

Kiedy możemy się spodziewać kontynuacji „Emily in Paris”? Już wiemy! Drugi sezon bijącego rekordy popularności serialu trafi do oferty Netflixa jeszcze pod koniec tego roku – 22 grudnia!

 

„Emily w Paryżu” 2. sezon – co się wydarzy w kolejnej części?

Ambitna Emily, która przyjechała do Paryża wprowadzić strategię w mediach społecznościowych uroczej agencji, kupionej przez jej amerykańską firmę w Chicago, szybko weryfikuje swoje oczekiwania co do pobytu w stolicy Francji, chociaż stara się pozostać pozytywna. Paryż stawia przed nią nowe wyzwania, a także romanse i przyjaźnie. Nie możemy nie wspomnieć o jej przystojnym sąsiedzie i szefie uroczej knajpki, Gabrielu, który mocno zawrócił jej w głowie. Niestety główna bohaterka zaprzyjaźniła się również z jego dziewczyną, Camille. Ostatnia scena, która pozostawia widza z większą ilością pytań niż odpowiedzi, nie wyjaśnia wielu wątków. Szanse, że Netflix zdecyduje się nakręcić 2. sezon „Emily in Paris” były zatem od początku bardzo duże. A czy twórcy zdradzili już swoje plany odnośnie fabuły?

- Myślę, że gdy ktoś po raz pierwszy jedzie do Paryża, to jest przytłoczony pięknem tego miasta i tak go widzi. Być może wielu widzów, którzy mieszkali w Paryżu przez dłuższy czas, nie do końca rozumiało, że wszystko dzieje się przez pryzmat postaci, która pierwszy raz doświadczyła tego miasta. Tak właśnie (Emily – przyp.red.) odbierała – została dosłownie uderzona otaczającym ją pięknem – powiedział w rozmowie z magazynem Variety Darren Star. Twórca Emily w Paryżu dodał również, że możemy spodziewać się nieco innej Emily, niż ta, do której się przyzwyczailiśmy, i która niestety swoim zachowaniem irytowała wielu widzów. - Kiedy tam (do Paryża – przyp.red) dotarła, na początku dostała trochę taryfy ulgowej i nie sądzę, że wszystko będzie dla niej tak łatwe w 2. sezonie. Myślę, że będzie bardziej zasymilowana, jeśli chodzi o życie w Paryżu i stawianie czoła wyzwaniom związanym z nauką języka – skomentował Star. Jeszcze kilka słów o Emily w 2. części twórca serialu powiedział w wywiadzie dla OprahMag.com: - W 2. sezonie ona będzie bardziej częścią świata, w którym żyje. Będzie bardziej mieszkanką miasta. Będzie trochę bardziej stąpać po ziemi. Będzie budować tam życie

„Emily w Paryżu” 2. obsada. Nowe twarze i nowa miłość (?) Emily 

W 2. sezonie Emily Paryżu w obsadzie na pewno znajdą się oczywiście Lily Collins (Emily), Lucas Bravo (Gabriel), Ashley Park (Mindy), Philippine Leroy-Beaulieu (Sylvie), Samuel Arnold (Julien), Camille Razat (Camille) oraz William Abadie (Antoine).

Do obsady na stałe dołączyli aktorzy, których możecie kojarzyć z gościnnych występów w premierowej serii. Jeremy O. Harris (Slave Play) wcieli się w Gregory'ego Elliotta Dupree, czyli słynnego projektanta mody i byłego protegowanego Pierre'a Cadaulta (Jean-Christophe Bouvet). Zaś kolei francuski aktor Arnaud Binard zagra Laurenta G, czarującego i towarzyskiego właściciela popularnego klubu nocnego w Saint-Tropez. 

Najbardziej ekscytująco zapowiada się natomiast postać Alfiego, czarującego, choć sarkastycznego cynika, który nie zamierza mówić po francusku ani zanurzać się we francuskiej kulturze. Zagra go Lucien Laviscount i wszystko wskazuje na to, że między nim a Emily wywiąże się bardzo gorąca relacja, która na początku nie będzie należała do najbardziej perspektywicznych. 

„Emily w Paryżu” 2. – zdjęcia z planu

W oczekiwaniu na zwiastun drugiego sezonu, możemy póki co cieszyć się pierwszymi zdjęciami z planu serialu. Możecie je zobaczyć w naszej galerii. Emily znów pojawia się w romantycznej scenerii, z rozświetloną wieżą Eiffla w tle wieczorową porą. Jednak tym razem towarzyszy jej Alfie. Czy faktycznie ta dwójka nawiąże gorącą relację? Widzimy też scenę z Gabrielem. Jak potoczą się losy tej pary? Co z przyjaźnią z Camille?

„Emily w Paryżu 2” – oficjalny zwiastun

Wraz z ogłoszeniem daty premiery drugiego sezonu „Emily in Paris”, Netflix udostępnił w sieci także pierwszy oficjalny teaser kolejnej serii. Możecie go obejrzeć w całości poniżej.