Serial „Emily in Paris” od początku był skazany na sukces przede wszystkim za sprawą producenta Darrena Stara oraz kostiumografki Patricii Field, którzy pracowali przy kultowym „Seksie w wielkim mieście”. Produkcja miała premierę 2 października 2020 roku, a już w pierwszy weekend wylądowała w zestawieniu TOP 10 Netflixa, przyciągając kolejnych widzów, zachwycających się pięknymi stylizacjami, malowniczym miastem i historią jak z współczesnej bajki. Dodatkowym atutem jest oczywiście Lily Collins w roli tytułowej Emily, która jest odpowiedzialna również za produkcję serialu, a także przystojny Lucas Bravo, czyli Gabriel, do którego już wzdychają miliony dziewczyn. 

„Emily w Paryżu” – o czym jest serial Netflixa?

Historia opowiada o młodej i ambitnej pracownicy agencji marketingowej, która wysyła ją do Paryża. Emily nie zna francuskiego, ale jest pełna entuzjazmu, który delikatnie przeraża jej nowych współpracowników. Podobnie jak strategia w mediach społecznościowych i inne szalone pomysły młodej Amerykanki. Jakby tego było mało, rozstaje się ze swoim chłopakiem, na szczęście nie pozostaje długo samotna w mieście miłości. Więcej nie zdradzimy, bo istnieje szansa, że jakimś cudem jeszcze nie obejrzałyście nowego serialu Netflixa. Chociaż nie wszyscy są zachwyceni „Emily in Paris”, której zarzuca się płytką i oderwaną od rzeczywistości fabułę, to statystki nie pozostawiają wątpliwości – to jedna z najpopularniejszych ostatnio produkcji Netflixa. A co z 2. sezonem „Emily in Paris”? Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej. 


fot. materiały prasowe Netflix

„Emily w Paryżu” 2. sezon – zdjęcia zakończone!

Od czasu premiery serial „Emily w Paryżu” obejrzało go niemal 60 milionów ludzi. Nic zatem dziwnego, że Netflix zdecydował się na jego kontynuację. O tym, że 2. sezon „Emily w Paryżu” na pewno powstanie dowiedzieliśmy się jeszcze w listopadzie zeszłego roku za pośrednictwem specjalnego wideo opublikowanego w mediach społecznościowych, w którym obsada w krótkich filmikach mówi „deux”, czyli dwa. A na koniec pojawia się hasło, że „dwa to zawsze lepiej niż jeden”. Czy w takim razie możemy spodziewać się, że kontynuacja spodoba się widzom jeszcze bardziej niż premierowy sezon „Emily in Paris”? Bardzo możliwe, zwłaszcza, że twórcy zostawili otwarte wiele niedokończonych wątków i nie omieszkali zdradzić tych, jakie podejmą w nowych odcinkach. 

Okazuje się, że zdjęcia są skończone! Poinformowała o tym Lily Collins, czyli odtwórczyni głównej roli w serialu. Na swoim instagramowym koncie podzieliła się zdjęciami z planu i napisała, że 2 sezon jest gotowy! Podziękowała przy tym swoim serialowym koleżankom i kolegom za 4 miesiące pobytu w Paryżu i 67 dni zdjęciowe. Lily nie może się doczekać, aż zobaczymy co nam z całą ekipą tym razem zgotowała. My też czekamy już jak na szpilkach!

„Emily w Paryżu” 2. sezon – premiera

Kiedy możemy się spodziewać kontynuacji „Emily in Paris”? Już wiemy! Drugi sezon bijącego rekordy popularności serialu trafi do oferty Netflixa jeszcze pod koniec tego roku – 22 grudnia!

 

Zobacz także:

„Emily w Paryżu” 2. sezon – co się wydarzy w kolejnej części?

Ambitna Emily, która przyjechała do Paryża wprowadzić strategię w mediach społecznościowych uroczej agencji, kupionej przez jej amerykańską firmę w Chicago, szybko weryfikuje swoje oczekiwania co do pobytu w stolicy Francji, chociaż stara się pozostać pozytywna. Paryż stawia przed nią nowe wyzwania, a także romanse i przyjaźnie. Nie możemy nie wspomnieć o jej przystojnym sąsiedzie i szefie uroczej knajpki, Gabrielu, który mocno zawrócił jej w głowie. Niestety główna bohaterka zaprzyjaźniła się również z jego dziewczyną, Camille. Ostatnia scena, która pozostawia widza z większą ilością pytań niż odpowiedzi, nie wyjaśnia wielu wątków. Szanse, że Netflix zdecyduje się nakręcić 2. sezon „Emily in Paris” były zatem od początku bardzo duże. A czy twórcy zdradzili już swoje plany odnośnie fabuły?

- Myślę, że gdy ktoś po raz pierwszy jedzie do Paryża, to jest przytłoczony pięknem tego miasta i tak go widzi. Być może wielu widzów, którzy mieszkali w Paryżu przez dłuższy czas, nie do końca rozumiało, że wszystko dzieje się przez pryzmat postaci, która pierwszy raz doświadczyła tego miasta. Tak właśnie (Emily – przyp.red.) odbierała – została dosłownie uderzona otaczającym ją pięknem – powiedział w rozmowie z magazynem Variety Darren Star. Twórca Emily w Paryżu dodał również, że możemy spodziewać się nieco innej Emily, niż ta, do której się przyzwyczailiśmy, i która niestety swoim zachowaniem irytowała wielu widzów. - Kiedy tam (do Paryża – przyp.red) dotarła, na początku dostała trochę taryfy ulgowej i nie sądzę, że wszystko będzie dla niej tak łatwe w 2. sezonie. Myślę, że będzie bardziej zasymilowana, jeśli chodzi o życie w Paryżu i stawianie czoła wyzwaniom związanym z nauką języka – skomentował Star. Jeszcze kilka słów o Emily w 2. części twórca serialu powiedział w wywiadzie dla OprahMag.com: - W 2. sezonie ona będzie bardziej częścią świata, w którym żyje. Będzie bardziej mieszkanką miasta. Będzie trochę bardziej stąpać po ziemi. Będzie budować tam życie

„Emily w Paryżu” 2. obsada. Nowe twarze i nowa miłość (?) Emily 

W 2. sezonie Emily Paryżu w obsadzie na pewno znajdą się oczywiście Lily Collins (Emily), Lucas Bravo (Gabriel), Ashley Park (Mindy), Philippine Leroy-Beaulieu (Sylvie), Samuel Arnold (Julien), Camille Razat (Camille) oraz William Abadie (Antoine).

Do obsady na stałe dołączyli aktorzy, których możecie kojarzyć z gościnnych występów w premierowej serii. Jeremy O. Harris (Slave Play) wcieli się w Gregory'ego Elliotta Dupree, czyli słynnego projektanta mody i byłego protegowanego Pierre'a Cadaulta (Jean-Christophe Bouvet). Zaś kolei francuski aktor Arnaud Binard zagra Laurenta G, czarującego i towarzyskiego właściciela popularnego klubu nocnego w Saint-Tropez. 

Najbardziej ekscytująco zapowiada się natomiast postać Alfiego, czarującego, choć sarkastycznego cynika, który nie zamierza mówić po francusku ani zanurzać się we francuskiej kulturze. Zagra go Lucien Laviscount i wszystko wskazuje na to, że między nim a Emily wywiąże się bardzo gorąca relacja, która na początku nie będzie należała do najbardziej perspektywicznych. 

Lily Collins o zmianach w 2. sezonie „Emily w Paryżu”

Choć pierwszy sezon „Emily in Paris” stał się międzynarodowym hitem, na twórców serialu i tak spłynęła spora fala krytyki. Najczęściej powtarzające się zarzuty dotyczyły powielania stereotypów na temat Francji i jej mieszkańców oraz braku różnorodności. Lily Collins, która jest nie tylko odtwórczynią tytułowej roli, ale także jedną z producentek, wyznała, że głosy widzów zostały jak najbardziej zostały wysłuchane.

Jako Emily, ale także jako producentka, słysząc po pierwszym sezonie komentarze ludzi, ich obawy, pytania, to, co lubili, czego nie lubili, po prostu ich odczucia na ten temat, [mogę stwierdzić, że] były pewne rzeczy, które stanowiły znak czasów, w jakich żyjemy i tego, co jest słuszne, moralne, poprawne i co powinno być zrobione - wyznała.

Aktorka zadeklarowała, że ekipa „Emily w Paryżu” wzięła sobie do serca liczne uwagi internautów i zapewniła, że w drugim sezonie serialu na ekranie pojawi się więcej osób, które nie są białe.

Naprawdę chciałam, aby różnorodność oraz inkluzywność przed i za kamerą były czymś, na czym naprawdę się skupimy i to na wiele sposobów. Zatrudnienie nowych osób do pracy przed kamerą, ale też podarowanie nowych historii różnym bohaterom – to było naprawdę ważne - powiedziała.

Lily Collins odniosła się także do komentarzy o tym, że grana przez nią postać bywała momentami bardzo irytująca. Gwiazda oświadczyła, że wbrew pozorom serialowa Emily jest wielowymiarową, wrażliwą postacią, która ma prawo do popełniania błędów. Przypomnijmy, że Darren Star już wcześniej ogłosił, że w drugim sezonie serialu dziewczyna dojrzeje, zacznie się uczyć francuskiego i w końcu przestanie zachowywać się w Paryżu jak turystka.

„Emily w Paryżu” 2. – zdjęcia z planu

W oczekiwaniu na zwiastun drugiego sezonu, możemy póki co cieszyć się pierwszymi zdjęciami z planu serialu. Możecie je zobaczyć w naszej galerii. Emily znów pojawia się w romantycznej scenerii, z rozświetloną wieżą Eiffla w tle wieczorową porą. Jednak tym razem towarzyszy jej Alfie. Czy faktycznie ta dwójka nawiąże gorącą relację? Widzimy też scenę z Gabrielem. Jak potoczą się losy tej pary? Co z przyjaźnią z Camille?

„Emily w Paryżu 2” – oficjalny zwiastun

Na miesiąc przed premierą Netflix udostępnił w końcu w sieci oficjalny zwiastun kolejnej serii. Nie brakuje w nim zapowiedzi gorących scen oraz szczerych zwierzeń tytułowej Emily.

Kiedyś byłam stanowcza. Odkąd jestem w Paryżu, moje życie to chaos, dramaty i komplikacje - wyznaje główna bohaterka w rozmowie ze swoją przyjaciółką, Mindy.

Ekscytujący zwiastun drugiego sezonu „Emily w Paryżu” możecie go obejrzeć w całości poniżej.