Choć gwiazdy mają do dyspozycji sztab specjalistów od pielęgnacji i makijażu i dysponują nieograniczonym budżetem zarówno jeśli chodzi o jedno jak i o drugie, w domowym zaciszu wiele z nich najchętniej ucieka się do własnych wypróbowanych metod dbania o siebie. Nie inaczej jest z Jennifer Aniston – choć gwiazda Przyjaciół słynie przede wszystkim z nienagannej fryzury, to promienna skóra opierająca się upływowi czasu jest tym, co zasługuje na bliższą uwagę i nie nie dzieje się tak bez przyczyny.

ZOBACZ TAKŻE: Co to jest glass hair - wyjaśniamy, na czym polega ulubiony urodowy trend Hailey Baldwin >>>

Co robi Jennifer Aniston dla zachowania młodości?

Jeśli wierzyć temu, do czego przyznaje się w jednym z wywiadów, mimo że nie ma jasno określonego powodu, by to robić, jej pielęgnacyjna rutyna jest dość skąpa i ogranicza się zaledwie do trzech preparatów: to przede wszystkim mydło, krem z filtrem i pewna tajemnicza substancja. Ta ostatnia robi całą robotę i powoduje, że inne specyfiki poza kremem są zbędne. To kolagenowy peptyd - związek chemiczny, który faktycznie ma potwierdzone działanie przedłużające młodość skóry. Powoduje wzrost struktury kolagenu i ochronę włókien elastyny. Ale co ciekawe, nie jest to składnik używanych przez Jennifer kosmetyków, ale suplement diety. Zgodnie z informacją producenta zapewnia stabilność strukturalną skóry przez wzrost syntezy kolagenu i ochronę włókien elastyny, czyli mówiąc prościej - naprawia to, co czas psuje w skórze.

Ulubiony kosmetyk do ust Jennifer Aniston

Za to jeśli chodzi o usta, aktorka ma swój makijażowy beauty secret: od 15 lat używa tego samego preparatu - chodzi mianowicie o kredkę Estée Lauder Automatic Lip Pencil Duo w odcieniu Fig, którą z powodzeniem miesza z innymi szminkami.To tyleż zaskakujące, co sensowne. Mimo że drogeryjne półki uginają się pod ciężarem pojawiających się co sezon nowości, jeśli chodzi o sprawdzone sposoby okazuje się, że taka wierność popłaca. Tak długo jak kosmetyki odpowiadają naszym potrzebom, nie ma sensu ani potrzeby ich zmieniać.

A co do odmładzającego suplementu diety, to jak Jennifer Aniston wygląda w wieku 49 lat, mówi samo za siebie. 

ZOBACZ TAKŻE: Ten krem to ukochany kosmetyk Rihanny. Kosztuje 40 zł i wiemy, gdzie go kupić! >>>