Olejek z drzewa herbacianego to podstawa w pielęgnacji skóry trądzikowej. Jeżeli borykacie się z wypryskami, ten naturalny produkt czym prędzej powinien trafić na waszą półkę w łazience. Dlaczego? Olejek z drzewa herbacianego, czyli ekstrakt z liści drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) to remedium, które przynosi ludziom ukojenie od setek lat. Nigdyś stosowano np. okłady z liści tego drzewa do leczenia ran i oparzeń. Dzisiaj dzięki właściwościom antyseptycznym i przeciwzapalnym jest mocną bronią w walce z niedoskonałościami, z którymi borykają się posiadaczki cery trądzikowej, tłustej oraz mieszanej. Olejek z drzewa herbacianego ma dość intensywny zapach (ale nie zniechęcajcie się od razu!) i jasnożółty kolor.

Pryszcze wokół ust – jakie są ich przyczyny i jak się ich pozbyć raz na zawsze? Zapytałyśmy dermatologa >>>

Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie

Olejek z drzewa herbacianego, który bez problemu kupicie w najbliższej aptece, sklepie zielarskim czy w drogeriach online, można stosować bezpośrednio na zmiany trądzikowe, nakładając go opuszkiem palca lub patyczkiem kosmetycznym na wyprysk. Najlepiej zrobić to na noc, po wieczornej pielęgnacji, kiedy skóra jest oczyszczona. Wtedy olejek bez problemu przenika przez skórę, zwalczając bakterie beztlenowe powodujące zmiany. Skutki uboczne? Olejek herbaciany stosowany bezpośrednio na krostę może lekko wysuszać skórę, a czasami także doprowadzić do jej podrażnienia. U każdego może to jednak wyglądać inaczej (każda skóra reaguje i zachowuje się na swój własny sposób), więc warto obserwować, co dzieje się z waszą cerą. Olejek z drzewa herbacianego na pewno nie doprowadzi do tego, że zmian trądzikowych będzie więcej – o to nie musicie się martwić.

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik – jak zrobić tonik?

Olejek z drzewa herbacianego oprócz tego, że można stosować bezpośrednio na wypryski, warto także wypróbować jako składnik toniku do cery trądzikowej, mieszanej i tłustej. Taki tonik łatwo przygotować również w domu. Do jego wykonania poza olejkiem z drzewa herbacianego potrzebujecie 100ml wody, rumianek do zaparzania oraz pusty pojemnik o pojemności 100 lub najlepiej 120ml (może być ze spryskiwaczem). Zaczynacie od tego, że zaparzacie rumianek (ok. 60ml), odmierzacie 50ml wody, do wody dolewacie zaparzony rumianek, mieszacie, a następnie dodajecie ok. 10 kropki olejku z drzewa herbacianego i wlewacie do pojemnika. Taką miksturę należy porządnie wstrząsnąć przed każdym użyciem, ponieważ olejek nie rozpuszcza się w wodzie. Gotowy tonik można trzymać w lodówce, aby oczyszczając wacikiem lub spryskując twarz zapewnić sobie porządne uczucie świeżości.

10 kosmetyków do cery trądzikowej i mieszanej, które musisz wypróbować >>>

Olejek z drzewa herbacianego i inne naturalne kosmetyki idealne dla cery trądzikowej kupicie w ten weekend w Drogerii Pigment ze zniżką w ramach akcji Szaleństwo Zakupów! Kupon rabatowy znajdziecie poniżej.