Malowanie paznokci to trudna sztuka – wie o tym na pewno każda z Was, która praktykuje manicure w domu. Oczywiście praktyka czyni mistrza, poza tym idealne mani zależy od wielu czynników. Wypielęgnowane paznokcie i odtłuszczona płytka to podstawa. Kolejna kwestia to dobrej jakości lakier, który łatwo się rozprowadza i nie pozostawia widocznych smug, ale jednocześnie jest na tyle gęsty, że nie „rozlewa się”. Ważną rzeczą jest również precyzyjny pędzelek bez odstających włosków, którym można łatwo manewrować. Obecna sytuacja nie sprzyja chodzeniu do kosmetyczki z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa. Jeżeli zdecydowałyście się na samodzielnie pomalowanie paznokci w domowym zaciszu, na pewno przyda Wam się sposób na to, jak nie pobrudzić przy tym skórek. Istnieją oczywiście patenty na to, jak wyczyścić je z resztek lakieru, np. specjalny pędzelek nasączony zmywaczem czy po prostu patyczek kosmetyczny, ale to bywa uciążliwe i zajmuje dodatkowo więcej czasu. Jeżeli jesteście ciekawe innego sposobu, zajrzyjcie poniżej! Tłumaczymy krok po kroku, co zrobić, aby lakier do paznokci nie trzymał się skórek.

Jak malować paznokcie, żeby nie pobrudzić skórek? Jest na to bardzo prosty sposób!

Malowanie paznokci w domu to wyzwanie, szczególnie wtedy, gdy nie jest to naszą pasją i nie jesteśmy w tym temacie uzdolnione. Z drugiej strony, oszczędność pieniędzy, a nawet czasu skłania nas do tego, żeby malować paznokcie samodzielnie. Poza tym to może być też niezła zabawa! A także satysfakcja, kiedy efekt końcowy jest naprawdę zadowalający. Jak to robić, żeby nie pobrudzić skórek, które są zmorą wielu dziewczyn? Można używać patyczków kosmetycznych i ścierać nadmiar lakieru, ale istnieje również inny, o wiele prostszy patent.

Błędy w manicure – 7 najgorszych nawyków, które natychmiast powinnaś zmienić >>>

Aby nie pobrudzić skórek, należy przed malowaniem paznokci zabezpieczyć je kosmetykiem, który na pewno każda z Was posiada w swojej kolekcji produktów beauty. Chodzi o zwykłą kosmetyczną wazelinę! Jak to zrobić? Nabierz odrobinę wazeliny na patyczek i nałóż bardzo cienką warstwę produktu na skórki. Uważaj, żeby wazelina nie dostała się na płytkę paznokcia, a jeżeli tak się stanie, usuń nadmiar zmywaczem. W ten sposób lakier nie pobrudzi skórek i w ogóle nie będzie się ich trzymał, ponieważ wazelina ma bardzo tłustą konsystencję! Ten patent na pewno ułatwi Wam życie i sprawi, że malowanie paznokci będzie jeszcze szybsze.

W jaki jeszcze sposób możemy ułatwić sobie precyzyjne malowanie paznokci bez brudzenia przy tym skórek? Odpowiednie przygotowanie będzie w tym temacie kluczowe. Na początku powinnaś odsunąć skórki, aby jak najmniej „wchodziły” na płytkę paznokcia. Musisz jednak pamiętać, aby zrobić to delikatnie i z wyczuciem, aby nie uszkodzić zarówno płytki, jak i skórek. Nieestetycznie wycięte skórki nie wyglądają dobrze, odrastają postrzępione i generalnie jest z nimi jeszcze więcej problemów. Pierwszy krok to zmiękczenie skórek za pomocą specjalnego preparatu lub możesz zrobić to, trzymając ręce przez kilka minut w ciepłej wodzie. Następnie za pomocą drewnianego patyczka odsuń skórki (tylko nie rób tego za mocno!), a następnie delikatnie wytnij cążkami. Teraz możesz przystąpić do malowania paznokci i oczywiście zabezpieczenia skórek przed pobrudzeniem.