Timothée Chalamet należy do grona najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia na świecie. Filmy, w których gra, są doceniane przez fanki i fanów, jak również przez krytyczki oraz krytyków. Idealnym tego przykładem jest to, że „Nie patrz w górę”, czyli czarna komedia w reżyserii Adama McKaya zdobyła cztery nominacje do Oscara, a „Diuna” na podstawie powieści Franka Herberta triumfowała w (aż) sześciu kategoriach (m.in. najlepszy scenariusz adaptowany i najlepsze efekty specjalne). Podczas 94. ceremonii wręczenia Oscarów gwiazdor udzielił wywiadu, w którym opowiedział o obu produkcjach. Przy okazji zrobił coś, czego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. A mianowicie zdradził, jak wyglądała jego pierwsza randka w życiu.  

Timothée Chalamet opowiedział o pracy nad „Diuną” i „Nie patrz w górę” 

Podczas wspomnianego wywiadu Timothée Chalamet opowiedział o pracy nad „Diuną” oraz „Nie patrz w górę”, a także o różnicach między tymi produkcjami. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych filmów, gwiazdor spędził dużo czasu na pustyni, co – z całą pewnością – nie było łatwe. Towarzyszyli mu jednak świetni aktorzy oraz aktorki, na czele z Rebeccą Ferguson. Jak sam zasugerował, w zupełnie innych – prawdopodobnie w bardziej komfortowych warunkach pracował na planie „Nie patrz w górę”. Poza tym pracował z Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence, których od dawna podziwia. Cieszy się, że miał taką możliwość. 

„Don’t Look Up” było okazją do pracy z Jennifer Lawrence i Leonardo DiCaprio, aktorami, których bardzo podziwiam, zwłaszcza DiCaprio – dorastałem oglądając jego filmy – przyznał Timothée Chalamet podczas Oscarów 2022. 

Timothée Chalamet ujawnił, jak wyglądała jego pierwsza randka w życiu! 

Praca z Jennifer Lawrence to niego wyjątkowe doświadczenie z jeszcze jednego powodu. W dalszej części wywiadu Timothée Chalamet wspomniał bowiem o swojej pierwszej randce w życiu. Jak się okazuje, odbyła się ona w kinie. 26-letni dziś aktor i dziewczyna, z którą się wtedy spotkał, obejrzeli „Igrzyska śmierci”. Jennifer Lawrence zagrała w nim Katniss Everdeen – zbuntowaną, a zarazem odważną nastolatkę, która bierze udział w krwawych zawodach, by chronić młodszą siostrę. Następnie staje się bohaterką narodową. Główna rola w trzech filmach z serii „Hunger Games” przyniosły Jennifer Lawrence międzynarodową sławę, a także sympatię widzek i widzów. 

To znaczy, że Timothée Chalamet poszedł na swoją pierwszą randkę w życiu w 2012 roku, czyli dziesięć lat temu. Niestety nie wiadomo, kto mu towarzyszył w kinie. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.