Komunikacja z partnerem

Z pewnością znasz ten moment, kiedy długo czekasz na czyjąś odpowiedź. Zwłaszcza, jeśli zależy ci na tej osobie. Oczywiście nie należy od razu uznawać tego za koniec relacji. Czasem ktoś naprawdę nie ma wolnej chwili i odpisanie może zająć mu więcej czasu. Może się też okazać tak, że brak odpowiedzi lub długie oczekiwanie to zwykła czerwona flaga - mężczyzna się tobą bawi. Istnieje naprawdę niezliczona ilość oznak, które mogą powiedzieć ci, czy twój partner poważnie podchodzi o związku. Styl pisania ujawnia wszystko na temat prawdziwych uczuć. I mamy na to dowody potwierdzone naukowo.

Unikający konfliktów

Nauka mówi, że charakter i jakość relacji nie zależy od tego, jak często wysyłacie sobie wiadomości, ale raczej od kompatybilności waszej komunikacji. Musicie pasować do siebie również w tym aspekcie. Naukowcy odkryli również, że osoby, które wolą wysyłać wiadomości niż dzwonić czy spotykać się osobiście, są niespokojne i mają problemy z konfrontacją.

Jeśli jesteście razem już jakiś czas i zauważasz, że twój partner często unika rozmów na żywo (szczególnie w sytuacjach konfliktowych), prawdopodobnie jest to jego system ochronny. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma wobec ciebie poważnych intencji. Warto jednak jak najszybciej doprowadzić tę sprawę do końca i wyjaśnić sobie poszczególne kwestie.

Zabawny i uroczy

Wysyłanie słodkich i zabawnych wiadomości to dobry znak – niezależnie od tego, czy jest to kilka miłych słów, czy zabawny obrazek/gif, który wywoła uśmiech na twojej twarzy. Dzięki temu będziecie mogli czuć się jeszcze bliżej siebie. Nawet w ciągu dnia, kiedy oboje pracujecie i nie macie czasu na dłuższe rozmowy. Pamiętaj jednak, żeby nie spychać na dalszy plan tych poważniejszych tematów. Jeśli zauważasz, że twój partner wysyła ci tylko memy, a nie interesuje się na przykład tym, jak minął ci dzień, może oznaczać to, że nie traktuje waszego związku poważnie.

Związany z seksem

Jedna wiadomość może przepełnić pożądaniem. To prawda. Jeśli jednak większość waszych rozmów telefonicznych czy SMS-ów jest o seksie, wysyłacie sobie tylko intymne zdjęcia, nie poruszacie innych tematów, to tak naprawdę nie łączy was nic poza pożądaniem. Przy okazji należy przypomnieć, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo, jeśli chodzi o wysyłanie pikantnych zdjęć lub filmików. Zawsze bądź ostrożna. I tak, nawet wtedy, jeśli jesteś ze swoim partnerem już od dłuższego czasu.

Zalewający uczuciami

Gdy jesteśmy w kimś zakochani, nie ma większej radości niż wiadomość lub telefon od ukochanej osoby. Jednak zbyt wiele wiadomości może być również czerwoną flagą. Jeśli twój partner bez przerwy bombarduje cię wiadomościami, bardzo możliwe, że jest od ciebie uzależniony. W skrajnych przypadkach może też przyjąć dominującą postawę – stale sprawdzać, gdzie jesteś i co robisz.

Masz wrażenie, że tego kontaktu jest aż za dużo? Porozmawiaj o tym z partnerem i dowiedz się, jaka jest tego przyczyna. Może jest to niepewność siebie, może chorobliwa zazdrość, a może jest po prostu aż tak zakochany, że nie może bez ciebie wytrzymać. Jakkolwiek by nie było, warto o tym porozmawiać.

Zobacz także:

Jak wygląda zdrowa komunikacja?

Kiedy komunikację przez telefon można uznać za zdrową? Zdaniem ekspertów ważne jest, aby oprócz wysyłania wiadomości starać się też jak najczęściej zdzwaniać i oczywiście spotykać. Dobrym znakiem jest też równowaga. Żadne z was nie czuje, że pisze za dużo lub za mało. To samo tyczy się inicjowania rozmów. Jeśli czujesz, że istnieje między wami harmonia zarówno online, jak i offline, to jesteście na najlepszej drodze do szczęśliwego, pełnego miłości związku.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.hu