Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła naszą rzeczywistość. Wiele osób na całym świecie znalazło się w bardzo trudnej sytuacji – straciło bliskich (i, co gorsza, nie miało okazji się z nimi pożegnać), własne zdrowie (nie tylko fizyczne, ale również psychiczne) albo zostało odciętych od źródła dochodu. Tęsknimy za dawnym życiem, w tym za podróżami oraz swobodnymi spotkaniami z rodziną i przyjaciółmi. Są jednak takie kraje na świecie, które dobrze radzą sobie z pandemią. Widać to m.in. w tegorocznym „World Happiness Report”, który został właśnie opublikowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych

Tegoroczna lista najszczęśliwszych krajów na świecie w 2021 nie zaskakuje. Tworząc tegoroczny raport, badacze i badaczki z ONZ wzięli i wzięły pod uwagę dane związane m.in. ze zdrowiem psychicznym, wellbeingiem oraz ogólnym poczuciem szczęścia. I tak oto wśród państw, które uchodzą za najszczęśliwsze, znalazły się m.in. Francja, Holandia, Nowa Zelandia, Tajwan oraz Stany Zjednoczone. Pierwsze miejsce (już po raz kolejny!) zajęła Finlandia. A na którym miejscu uplasowała się Polska? Do kraju nad Wisłą należy 44. miejsce w rankingu. 

W naszej galerii (na górze strony) możesz dowiedzieć się więcej o krajach na świecie, które są najszczęśliwsze w 2021 roku, według ONZ.