Jacob Bixenman x Miley Cyrus

Jacob Bixenman i Miley Cyrus to duet odpowiedzialny za jeden z najgłośniejszych teledysków ostatnich miesięcy. Mowa oczywiście o oficjalnym wideoklipie do przebojowego singla „Flowers”, w którym charyzmatyczna artystka rzekomo rozprawia się ze swoim byłym mężem, hollywoodzkim aktorem Liamem Hemsworthem. Owocna współpraca sławnej wokalistki oraz zdolnego modela i fotografa rozpoczęła się jednak już nieco wcześniej. Była gwiazda Disney Channel skorzystała z jego talentu już przy okazji promocji swojego koncertowego albumu „Attention: Miley Live” z 2022 roku. Warto dodać, że Bixenman został dyrektorem kreatywnym całej nadchodzącej płyty Miley pt. „Endless Summer Vacation”.

Kim jest Jacob Bixenman?

Jacob Bixenman przyszedł na świat 27 maja 1994 roku w Orange County w Kalifornii. Studiował anglistykę na University of Southern California. Choć lubi pisać wiersze i opowiadania, swoją przyszłość zawodową związał z branżą fashion. Karierę w świecie modelingu rozpoczął biorąc udział w konkursie amerykańskiego magazynu „VMan”. Krótko potem podpisał kontrakt ze słynną agencją Ford Models, która reprezentuje takie gwiazdy jak Naomi Campbell, Courtney Cox i Lana Del Rey.

 

Potencjał przystojnego i wysokiego (ma 1,88 cm wzrostu) Kalifornijczyka szybko dostrzegli popularni projektanci i sławne domy mody. Od 2017 roku chodzi w pokazach podczas New York Fashion Week i otrzymuje zlecenia od takich marek jak Dolce & Gabbana, Jean-Paul Gaultier, Yves Saint Laurent i Valentino. Nie stronił też od współpracy z sieciówkami. Był modelem Forever21 czy Pull&Bear oraz został twarzą brytyjskiego brandu Topman.

Jacob Bixenman na pokazie kolekcji Eckhaus Latta (2020) / fot. Getty Images

Poza tym, że jest modelem, Bixenman spełnia się także jako fotograf i twórca krótkich materiałów wideo. Jego zdjęcia można było oglądać na łamach okładkach czasopism „Drome Magazine” i „Paper” oraz w kampaniach marek Helmut Lang i Paco Rabanne. Nakręcił też zakulisowy materiał z planu teledysku do piosenki „Find U Again” Marka Ronsona z Camilą Cabello.

Jacob Bixenman prywatnie

Jacob Bixenman urodził się jako najmłodszy z trojga rodzeństwa. Jego rodzice rozstali się, gdy był jeszcze małym chłopcem. Nie jest tajemnicą, że ciężar wychowania spoczął praktycznie w całości na jego matce, Carrie Diaz. Kilka lat temu temu model doświadczył rodzinnej tragedii. W styczniu 2018 roku zmarł jego starszy brat, Taylor. 10 miesięcy po jego śmierci Jacob zaprezentował na Instagramie tatuaż wykonany na jego cześć – napis „Tay” na małym palcu prawej dłoni.

Zobacz także:

W 2016 roku Jacob związał się ze znanym australijskim piosenkarzem i aktorem, Troyem Sivanem. Rok później model wystąpił z nim w teledysku do jego piosenki „Heaven”. Był także autorem fotografii, które znalazły się w albumie Troye'a zatytułowanym „The Bloom Book”.

Bixenman i młodszy od niego o rok autor hitu „Strawberries & Cigarettes”, który w 2019 roku wystąpił na Orange Warsaw Festival, byli parą przez około cztery lata. O ich rozstaniu media doniosły pod koniec lipca 2020 roku.

Jacob Bixenman i Troye Sivan w Los Angeles (2018 / fot. Getty Images