Ideały nie istnieją – wiemy to i powtarzamy od dawna. Jednak mimo to niektóre osoby mają skłonność do tak zwanych zachowań toksycznych. Czyli takich, które mogą sprawić, że poczujesz się niekomfortowo, realnie ci zaszkodzić, a także zniszczyć łączącą was relację. Okazuje się, że może mieć to związek z… znakiem zodiaku. Wiele osób uważa bowiem, że to właśnie on determinuje pewne cechy osobowości każdej i każdego z nas. Oto pięć znaków zodiaku, które uchodzą za najbardziej toksyczne – lepiej na nie uważać!

Toksyczne znaki zodiaku: Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Bliźnięta należą do grona znaków zodiaku z (bardzo) trudnymi charakterami. Dlaczego? Osoby urodzone między 21 maja a 20 czerwca bywają dwulicowe, do tego często mają problem z decyzyjnością. Niestety zdarza im się również bagatelizować i / lub maskować swoje emocje – utrzymują, że wszystko jest w porządku, chociaż tak naprawdę coś im się nie podoba albo zmagają się z pewnymi problemami. Co więcej, zachęcają do tego inne osoby ze swojego otoczenia, w tym partnera / partnerkę. To nie wszystko. Bo zodiakalne Bliźnięta nigdzie nie widzą (albo nie chcą zauważać) problemów i nie przyjmują uwag czy konstruktywnej krytyki.

Toksyczne znaki zodiaku: Panna (23 sierpnia – 22 września)

Zodiakalne Panny to perfekcjonistki / perfekcjoniści – wymagają bardzo dużo od siebie, a także od innych osób, na czele z partnerem / partnerką czy współpracownikami / współpracowniczkami. Do tego są szczere do bólu. Właśnie dlatego zdarza im się krytykować innych, wytykać im błędy oraz wady. I choć często nie robią tego złośliwie (wręcz przeciwnie!), nie zdają sobie sprawy z tego, że ich słowa bądź czyny mogą ranić niczym brzytwa. Jednocześnie nie potrafią przyjmować (nawet tej najbardziej konstruktywnej) krytyki od kogoś innego. Od razu się obrażają. 

Toksyczne znaki zodiaku: Skorpion (23 października – 21 listopada)

W zestawieniu znaków zodiaku, które mają skłonności do toksycznych zachowań, nie mogło zabraknąć Skorpiona. Osoby urodzone na przełomie października oraz listopada są totalnie przewrażliwione na swoim punkcie. Poza tym bywają bardzo podejrzliwe, zazdrosne i wiedzą, że „zemsta smakuje najlepiej na zimno”. Uwielbiają robić tak zwane dramy. Dlatego przebywanie w ich obecności może być bardzo męczące – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Toksyczne znaki zodiaku: Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Osoby, które przyszły na świat pod znakiem Koziorożca, są prawdziwymi pesymistami i wszystko wyolbrzymiają. Niestety potrafią być również bardzo okrutne – na pierwszym miejscu stawiają zazwyczaj karierę, dlatego zapominają o sprawach prywatnych oraz o potrzebach swoich bliskich. Gdyby tego było mało, zręcznie manipulują innymi, a także łatwo się obrażają i wyznają zasadę „domyśl się”. Jeśli natomiast ktoś ma inne poglądy, zostanie przez nie uznany za „osobę niepoważną”. 

Toksyczne znaki zodiaku: Ryby (19 lutego – 20 marca)

Zodiakalne Ryby uchodzą za miłe, wrażliwe i skore do pomocy. To prawda. Niestety osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku często mają niską samoocenę, dlatego oczekują potwierdzenia (a właściwie licznych potwierdzeń) ze strony bliskich, że są wartościowe i wystarczająco dobre w niektórych dziedzinach. Stawiają się w roli ofiary. Do tego są mistrzami / mistrzyniami we wzbudzaniu poczucia winny u innych. I to bez realnej przyczyny.