Osoby, które interesują się astrologią, nie mają wątpliwości, że znak zodiaku determinuje osobowość każdego z nas, a tym samym wpływa na nasze życie – zarówno zawodowe, jak i prywatne. Niektóre znaki zodiaku cechują się niesamowitą wrażliwością. W związku z tym łatwo je skrzywdzić. Inne natomiast wyjątkowo trudnym charakterem. Poniżej prezentujemy pięć znaków zodiaku, z którymi niełatwo się dogadać. Urodziliście się pod jednym z nich? W takim razie najwyższa pora nad sobą popracować. Jeśli natomiast spotykacie się z osobami spod tych znaków zodiaku, to… weźcie kilka głębokich oddechów, a następnie uzbrójcie się w cierpliwość albo dokładnie przeanalizujcie swój związek i poważnie zastanówcie się nad wspólną przyszłością.

Znaki zodiaku, które mają trudny charakter – Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Wśród znaków zodiaku, które mają trudny charakter, nie mogło zabraknąć Bliźniąt. Osoby urodzone między … uchodzą bowiem za dwulicowe. Są bardzo mili, otwarci, ale (niestety) bardzo często to tylko pozory. Do tego zodiakalne Bliźnięta nie potrafią podejmować decyzji i ciągle zmieniają zdaniem – dotyczy to zarówno wyboru miejsca na spotkanie ze znajomymi, wakacyjnej destynacji, ale również znacznie poważniejszych spraw, np. małżeństwa. Zdarza się również, że Bliźnięta mają problem z wiernością, o czym powinny pamiętać przede wszystkim osoby, które umawiają się z osobami spod tego znaku zodiaku.

Znaki zodiaku, które mają trudny charakter – Lew (23 lipca – 22 sierpnia)

Gwiazdy mówią, że osoby urodzone pod znakiem Lwa mają wyjątkowo trudne charaktery. Dlaczego? Po pierwsze uwielbiają być w centrum uwagi. Co więcej, bywają egoistyczne i aroganckie. Zodiakalne Lwy słyną również ze swojej upartości. Oczywiście, to dobrze, że wierzą w siebie i chcą realizować własne postanowienia czy marzenia. Problemy zaczynają się wtedy, gdy nie potrafią przyznać się do błędu albo pomyłki. Osoby spod znaku Lwa chętnie kierują innymi – dotyczy to zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego. Jeśli jesteście w związku z zodiakalnym Lwem, zapomnijcie o jakichkolwiek kompromisach.

Znaki zodiaku, które mają trudny charakter: Panna (23 sierpnia – 22 września)

Osoby spod znaku Panny także należą do grona tych, z którymi wyjątkowo trudno się dogadać. Jakie cechy charakteru o tym decydują? Otóż zodiakalne Panny chcą być perfekcyjne w każdym calu. Bardzo dużo wymagają od siebie, ale również od innych. Jeżeli coś im się nie spodoba w zachowaniu rozmówcy, współpracownika czy partnera (a warto zaznaczyć, że często się tak dzieje) to otwarcie je skrytykują. Jednocześnie ciężko jest im przyjąć krytykę innych – łatwo się obrażają. I chętnie się mszczą.

Znaki zodiaku, które mają trudny charakter: Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Kolejny znak zodiaku, który ma bardzo trudny charakter, to Wodnik. Dlaczego? Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku nie znoszą, gdy ktoś podważa ich zdanie albo sugeruje, że mogą się mylić – w ich opinii zawsze wiedzą najlepiej. Poza tym są niezwykle cenią sobie wolność i niezależność (w związku z tym Wodnika nie mogło zabraknąć w zestawieniu znaków zodiaku, które najczęściej się rozwodzą). Żyją we własnym – wyidealizowanym świecie i rzadko zwracają uwagę na to, co dzieje się wokół nich. Czasem naprawdę ciężko za nimi nadążyć.

Znaki zodiaku, które się najczęściej rozwodzą. Te osoby nie mają szczęścia w małżeństwie >>>

Znaki zodiaku, które mają trudny charakter – Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Koziorożca nie mogło zabraknąć w zestawieniu znaków zodiaku z trudnym charakterem. Osoby urodzone między 22 grudnia a 19 stycznia na wszystko narzekają, wyolbrzymiają, panikują poza tym są zawsze przygotowane na najgorsze. Życie u boku urodzonych pesymistów może być naprawdę ciężkie. Co więcej, zodiakalna Koziorożce na pierwszym miejscu stawiają karierę i pieniądze. Praca jest dla nich na tyle ważna, że często zapominają o potrzebach swoich bliskich, w tym partnera czy partnerki. A gdyby tego było mało, uważają osoby, które wyznają inne wartości, za niepoważne.

Zobacz także: