Za nami kolejny – piąty już odcinek „Top Model 10”, który (podobnie jak poprzednie) okazał się bardzo emocjonujący. Uczestniczki oraz uczestnicy programu musiały i musieli wziąć kilku trudnych zadaniach. Tym razem liczyła się nie tylko umiejętność pozowania, ale również chęć współpracy – działały i działali bowiem w – najpierw – kilkuosobowych grupach, a następnie w duetach. Kto poradził sobie najlepiej? A kto najgorzej i musiał pożegnać się z „Top Model 10”?

„Top Model 10”: sesja beauty

Już na początku piątego odcinka uczestniczki oraz uczestnicy „Top Model 10” wzięli udział w bardzo trudnym zadaniu. Chodziło o sesję beauty. Ale dość niestandardową. Osoby, które zamieszkały w domu modelek i modeli, musiały bowiem pozować w towarzystwie… pająków, skorpionów, świerszczy, ślimaków oraz innych zwierząt. Co ciekawe, to Weronika Zoń, która wygrała w poprzednim odcinku, zdecydowała, z kim będą pozować jej koleżanki i koledzy. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Julia Sobczyńska

„Top Model 10”: zadanie GLAMOUR z Wersow, Ewą Farną i Jagną Niedzielską

Następnie w domu modelek i modeli pojawiły się Ewa Farna, Jagna Niedzielska oraz Wersow, czyli Weronika Sowa z Ekipy. A już chwilę później dołączyli do nich Michał Piróg, a także Katarzyna Dąbrowska (redaktorka naczelna magazynu GLAMOUR), którzy wyjaśnili, na czym będzie polegać kolejne zadanie. 

„Dzisiaj przed wami zadanie niełatwe” – przyznała redaktorka naczelna GLAMOUR Katarzyna Dąbrowska w „Top Model 10”.

Jak się okazało, uczestniczki i uczestnicy „Top Model 10” musieli stworzyć edytoriale – sesje zdjęciowe, które poruszają ważne tematy – takie jak: hejt, ekologia, jak również body positive. Mieszkanki oraz mieszkańcy domu modelek i modeli pracowali w trzech grupach, na czele których stanęły wspomniane już gościnie. Tematem hejtu zajęli się: Kacper, Ola, Olga, Mikołaj oraz Julka pod przewodnictwem Wersow. Ekologią: Adam, Łukasz, Wiktoria i Dominika, a nad całością czuwała Jagna Niedzielska, natomiast nad body positive pochylili się Bartek, Sophie, Nicole, Arek i Weronika, którzy mogli liczyć na wsparcie Ewy Farnej

Kto zwyciężył? Zdecydowanie najlepiej poradziła sobie drużyna Wersow. Dzięki temu Aleksandra Skubis, Olga Król, Mikołaj Krawiecki, Julia Sobczyńska oraz Kacper Jasiński wezmą udział w sesji do magazynu GLAMOUR. Efekty będzie można podziwiać już wkrótce. Stay tuned.

„Top Model 10”: zadanie w parach, czyli wideo w bibliotece 

Przyszedł czas na zadanie oceniane przez jury. Tym razem nie była to sesja zdjęciowa, ale wideo. Uczestniczki oraz uczestnicy zostali podzieleni w pary (Weronika i Łukasz, Sophie i Arek, Nicole i Adam, Olga i Ola, Dominika i Bartek, Julia i Mikołaj, a także Wiktoria i Kacper), aby następnie odegrać miłosną scenkę w bibliotece. Nad realizacją czuwała Natasza Parzymies, czyli jedna z najbardziej cenionych reżyserek młodego pokolenia, autorka głośnego serialu internetowego „Kontrola”. Co więcej, osoby biorące udział w „Top Model 10” mogły liczyć na wsparcie Marty Dyks – modelki oraz influencerki.

Zadanie nie należało do najłatwiejszych. Uczestniczki oraz uczestnicy musieli wykazać się bowiem talentem aktorskim. Poza tym mieli się zastanowić, co konkretnie chcą pokazać w tej scenie, np. czy chcą się pocałować. Zdecydowana większość par zdecydowała się na ten krok. Między Nicole i Adamem czuć było niesamowitą chemię. To właśnie oni zwyciężyli. Świetnie poradzili sobie także Julia i Mikołaj oraz Weronika i Łukasz. Natomiast zdecydowanie słabiej Dominika i Bartek oraz Wiktoria i Kacper. Uczestniczka, której włosy skrócono, a do tego pofarbowano na jasny blond podczas metamorfoz, niestety nie czuła się komfortowo na planie. Do tego doszło między nią i Kacprem do pewnego nieporozumienia. Na szczęście wszystko sobie wyjaśnili jeszcze przed spotkaniem z jury. 

Zobacz także:

„Top Model 10”: odcinek 5. Kto odpadł z programu?

Kto odpadł w piątym odcinku „Top Model 10”? Jury (Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka oraz Dawid Woliński) zdecydowało, że osobą, która musi pożegnać się z programem, jest Bartosz Kloch – pierwszy uczestnik z niepełnosprawnością w historii polskiej edycji modowego show. 24-latek przyszedł do programu, aby spełnić swoje marzenia, a zarazem normalizować wizerunek osób w świecie mody i show-biznesu.

„Moją misją jest normalizowanie wizerunku osób z niepełnosprawnością. Chciałem pokazać, że osoby z niestandardowym wyglądem ciała też mają szansę zaistnieć w świecie mody” – stwierdził Bartosz Kloch w rozmowie z Glamour.pl.

Bartosz Kloch poruszył ten temat m.in. odpowiadając na pytania z kwestionariusza, który już teraz możecie znaleźć na Glamour.pl. Link poniżej. To dobra okazja do tego, by poznać uczestnika „Top Model 10” nieco lepiej.