Od jedenastu tygodni bacznie śledzimy poczynania uczestników Top Model 8. W domu modelek i modeli zostało (tylko) sześć osób - Sandra Dorsz, Staszek Obolewicz, Kinga Wawrzyniak, Klaudia El Dursi, Dawid Woskanian i Olga Kleczkowska. W dzisiejszym odcinku Top Model 8 finaliści polecieli na Fashion Week w Stambule, aby tam kontynuować walkę o tytuł następnej polskiej top modelki, albo kolejnego polskiego top modela. Na początku uczestnicy – podzieleni na trzy duety musieli odnaleźć na mapie Grand Bazaar, dotrzeć tam i przebrać się w tradycyjne – tureckie stroje. Ich kolejnym zadaniem było przejście przez korytarz targowiska z dzbankami herbaty w rękach i… tacą pełną baklawy na głowie. Para, która wykonała zadanie najszybciej, mogła spędzić wieczór pełen relaksu w łaźni tureckiej. Kto poradził sobie najlepiej? Klaudia El Dursi i Staszek Obolewicz. Ale to dopiero początek wrażeń!

Top Model 8: odcinek 11. Fashion Week w Stambule. Kto poradził sobie najlepiej podczas castingów?

Uczestnicy wiedzieli, że muszą się odpowiednio przygotować do castingów. Sandra Dorsz dała kilka wskazówek Klaudii El Dursi i podpowiedziała, jak powinna chodzić po wybiegu. Następnego dnia mieli bowiem spotkać się z projektantami mody. Kasia Sokołowska przyznała, że właśnie od nich zależy rola uczestników Top Model 8 na Fashion Weeku w Stambule. Możliwe, że część z nich nie pójdzie w żadnym pokazie. Nic dziwnego, że spotkania z projektantami wiązały się z ogromnym stresem!

Podczas castingów triumfowała Sandra Dorsz! Projektanci nie kryli również zainteresowania Staszkiem Obolewiczem, Olgą Kleczkowską i Dawidem Wosknianem. Ostatni z nich otwarcie mówił o swoich problemach ze zdrowiem. Skupił się na pracy, a dzięki temu przekonał do siebie kilku kreatorów mody. Z pewnymi problemami spotkała się natomiast Kinga Wawrzyniak. Projektantki z duetu De Berdan przyznały, że uczestniczka Top Model 8 powinna popracować nad sposobem chodzenia. Podobnie jak Klaudia El Dursi. 30-latka nie wierzyła w swoje możliwości, a designerzy zarzucali jej brak zainteresowania.

Kto najbardziej spodobał się projektantom? Nie obyło się bez kilku niespodzianek. Zdecydowanie najlepiej poradziła sobie tym razem Sandra Dorsz! Uczestniczka poszła w (aż!) pięciu pokazach. Jurorzy programu zauważyli, że depcze jej po piętach Olga Kleczkowska, która dostała angaż w czterech – modowych show. Dwóch projektantów postanowiło dać szansę Staszkowi Obolewiczowi. Pozostali uczestnicy Top Model 8, czyli Kinga Wawrzyniak, Dawid Woskanian i Klaudia El Dursi dostali po jednym pokazie.

Top Model 8: odcinek 11. Sesja zdjęciowa na ulicach Stambułu

Uczestnicy Top Model 8 zgodnie stwierdzili, że nie spodziewali się, że będzie to tak trudne zadanie. Pozowali bowiem na tle bardzo kolorowych, klimatycznych, ale również stromych uliczek w Stambule. Fotografa totalnie zachwyciła Olga Kleczkowska. Jej zdjęcie spodobało się także jurorom. Zdecydowali, że przechodzi dalej. Przed obiektywem genialnie poradziła sobie Sandra Dorsz, która robi ogromne postępy z odcinka na odcinek. Dawid Woskanian dostał tylko jeden pokaz, ale nie zniechęciło to uczestnika. Pokazał, że ma potencjał i potrafi pracować pod presją czasu. Uczestnik pozował do zdjęć, stojąc na rękach! Za to należą mu się ogromne brawa.

Top Model 8: odcinek 11. Kto odpadł z programu?

W tym odcinku najsłabiej poradziła sobie Kinga Wawrzyniak. Joanna Krupa nie poleciała z uczestnikami do Stambułu. Ale Michał Piróg, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński zdecydowali, że właśnie ta uczestniczka musi opuścić dom modelek i modeli.

Top Model 8: Kinga Wawrzyniak. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uczestniczce Top Model 2019 [KWESTIONARIUSZ] >>>

Zobacz także: