Top Model 9: Kto wygrał? Relacja z wielkiego finału!

Tegoroczna, 9. edycja „Top Model” – programu TVN, który jest trampoliną do sukcesu dla aspirujących modelek i modeli – była zupełnie inna niż wszystkie. I to już na etapie pierwszych castingów, które z uwagi na pandemię koronawirusa, jaka do Polski dotarła wczesną wiosną, odbyły się... online – osoby, które chciały dostać się do programu, musiały wysłać swoje zgłoszenia za pośrednictwem oficjalnej strony „Top Model” i to właśnie na ich podstawie, jury w składzie: Kasia Sokołowska, Joanna Krupa, Marcin Tyszka i Dawid Woliński, dokonało pierwszej selekcji uczestników. Po bootcampie do dalszego etapu wybrano trzynaścioro z nich: Grację Kalibabkę, Karolinę Kuczyńską, Dominika Bereżańskiego (laureata Srebrnego Biletu przynanego przez widzów), Łukasza Bogusławskiego, Karolinę Płocką, Wiktorię ChorążakDominica D’Angelicę, Patrycję SobolewskąAgnieszkę Skrzeczkowską, Mariusza JakubowskiegoMikołaja ŚmieszkaErnesta Morawskiegi i Maję Siwik (ulubienicę Michała Piróga). Dołączyli oni do Weroniki Kaniewskiej, która do domu modelek trafiła dzięki Złotemu Biletowi, otrzymanemu od jury. 

Pandemia dała się we znaki uczestnikom także później, już w trakcie trwania show. Tuż przed wyjazdem do Grecji, gdzie czekało na nich jedno z trudniejszych zadań – castingi do pokazów podczas tamtejszego fashion weeka – u trojga test wykazał obecność koronawirusa w organizmie. Mowa o Patrycji Sobolewskiej, Dominicu D'Angelicę i Erneście Morawskim, którzy, choć zakażenie przechodzili bezobjawowo, musieli poddać się izolacji i nie mogli polecieć za granicę. W programie doszło wówczas do precedensu – do gry o finał przywrócono Mariusza Jakubowskiego i Karolinę Kuczyńską, którzy odpadli we wcześniejszym odcinku. 

O finał walczyło więc więcej uczestników niż zwykle, bo osobom, które nie mogły jechać do Grecji pozwolono wziąć udział w innym, specjalnym zadaniu – dodatkowej sesji zdjęciowej. W efekcie wyłoniono 4 finalistów: Patrycję Sobolewską, Weronikę Kaniewską, Mikołaja Śmieszka i Dominica D'Angelicę. To jednak nie koniec zwrotów akcji w tegorocznej edycji „Top Model”. Na dwa dni przed finałem na jaw wyszły informacje na temat kryminalnej przeszłości Dominika – w konsekwencji został on zdyskwalfikowany z programu. Tym samym o nagrodę główną, sponsorowaną przez Modivo – czek na 100 tys. zł, kontrakt z prestiżową agencją modelek Model Plus oraz okładkę w magazynie GLAMOUR – walczą Patrycja Sobolewska, Weronika Kaniewska i Mikołaj Śmieszek. Niestety, bez udziału publiczności, bo w tej kwestii także namieszała pandemia... 

Spoiler? Już nie możemy się doczekać występów Mery Spolsky, Ani Karwan, Ralpha Kamińskiego i BARANOVSKIEGO, którzy zaśpiewają podczas finału 9. edycji „Top Model”. Czas start! 

Wielki finał 9 edycji „Top Model” – Relacja czas start!

To właśnie od występu Anny Karwan rozpoczął się wielki finał 9. edycji „Top Model”, a w rytm muzyki przechadzali się wszyscy uczestnicy show, prezentując kolekcje polskich projektantów, by po chwili pojawili się jurorzy. A następnie – sami finaliści (w bardzo eleganckich stylizacjach). „Czujemy się podekscytowani” – powiedziała Weronika, a Mikołaj dodał, że trochę żałują, że program już się kończy. My także, tym bardziej, że podczas finału mieliśmy okazję przypomnieć sobie najbardziej emocjonujące momenty z udziałem finałowej trójki – od castingów po najbardziej wymagające wyzwania.

Wielki finał „Top Model 9”: Jak powstawała sesja okładkowa z finalistami do magazynu „Glamour”?

W pierwszej kolejności mogliśmy przenieść się w Bieszczady, by zobaczyć, jak wyglądały kulisy powstawania sesji okładkowej do magazynu „Glamour”. Były owce, były konie i oczywiście góry i przepiękne krajobrazy. „Z modelingu mogę czerpać takie same emocje, jak z rozgrywek piłkarskich” – powiedział Mikołaj. I nic dziwnego, uczestnicy w pogoni za dobrym okładkowym zdjęciem, musieli zdobywać górskie szczyty, zaganiać zwierzęta, a przy tym – zachować profesjonalizm. Pierwszą okładkę, jaką mieliśmy okazję oglądać, była to okładka Patrycji. „Idąc do tego programu, przekraczałam swoje granice – tak naprawdę dopiero odkrywałam świat” – dodała Patrycja. Zmianę tę dostrzegł Marcin Tyszka, który pogratulował modelce tego, jak bardzo rozkwitła w programie (żartując, że wygląda na to, że krytyczne uwagi jurorów naprawdę działają). Później przyszedł czas na okładkę Weroniki, której jury przyznało mniejszą ilość punktów niż w przypadku Patrycji. Solidną porcję pochwał zebrał także Mikołaj. „Brawo!” – skomentował Michał Pirog, a Joanna Krupa dodała, że nie miała wątpliwości, że okładka Mikołaja będzie sukcesem. I to właśnie on zdobył najwięcej punktów! Która okładka ostatecznie pojawi się w sprzedaży? Na tę decyzję musimy jeszcze poczekać. Ale macie na to wpływ! Wystarczy wysłać sms-a na swojego faworyta.

Finalistów wsparły na razie ich rodziny, które – choć nieobecne w studio – miały okazję porozmawiać z nimi przez internet – ze swoich domów, a nawet... ze stajni, bo, jak pewnie wiecie, Weronika jeździ konno i ma swoje własne konie, które przez chwile pojawiły się na wizji. Co działo się później? Wysłuchaliśmy minikoncertu Mery Spolsky! 

Zobacz także:

Finał Top Model 9: Kto odpadł jako pierwszy?

Poźniej przyszedł czas na trudniejsze emocje, bo z finałem musiał pożegnać się jeden z uczestników. A właściwie uczestniczka, bo widzowie zgodzili się z decyzją jurorów – z finału 9 edycji „Top Model” jako pierwsza odpadła Weronika. Na otarcie łez zaśpiewał – Ralph Kamińsky. 

Finał Top Model 9: Biżuteryjna sesja zdjęciowa Apartu

Później mieliśmy okazję obejrzeć, jak finaliści – Patrycja Sobolewska i Mikołaj Śmieszek poradzili sobie z zadaniem, jakim była biżuteryjna sesja zdjęciowa, do której modele pozowali w biżuterii i zegarkach Apartu. Efekty? Świetne! Jurorzy wysoko ocenili zdjęcia obojga uczestników, podkreślając, że skutecznie „sprzedają produkt”, nawet ten najbardziej luksusowy. Zwieńczeniem tej części show był występ BARANOVSKIEGO, który zaśpiewał piosenkę „Wolność”. 

Finał Top Model 9: Kto wygrał program?

„Wielkim winnerem Top Model season 9 jest... Mikołaj!!!” – powiedziała Joanna Krupa. I wszystko jasne! Jurorzy i telewidzowie byli podczas tegorocznego finału wyjątkowo zgodni. Gratulujemy Mikołajowi. I pamiętajcie, nowy numer Glamour z Mikołajem Śmieszkiem na okładce w sprzedaży pojawi się już 8 grudnia. Stay tuned!

Top Model 9: Mikołaj Śmieszek. Wiek, wzrost, wymiary i wszystko, co chcielibyście wiedzieć o zwycięzcy Top Model 2020 [KWESTIONARIUSZ] >>>