Za nami finał Top Model 9! Ostatni odcinek show TVN, który właśnie dobiegł końca, był wyjątkowy pod kilkoma względami. Po pierwsze niestety odbył się bez udziału publiczności. Wszystko przez pandemię koronawirusa i panujące obostrzenia. Kolejną kwestią była dyskwalifikacja Dominica D’Angeliki chwilę przed finałem. Okazało się, że uczestnik ma kryminalną przeszłość – kilka lat temu został skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne. Stacja TVN podjęła decyzję o usunięciu go z programu i zapewniła, że zbada, jak to możliwe, że taki uczestnik trafił do programu. Pomimo tych wszystkich okoliczności, ostatni odcinek był pełen pozytywnych emocji. Walka była równa i zacięta, ale ostatecznie głosami widzów wygrał Mikołaj Śmieszek. Zwycięzca otrzymał czek na 100 tys. zł (sponsorem nagrody głównej jest Modivo), kontrakt z prestiżową agencją Model Plus, a także okładkę grudniowego wydania magazynu Glamour! Na początku listopada cała ekipa Top Model 9 wybrała się w Bieszczady, gdzie powstały wszystkie sesje okładkowe Weroniki Kaniewskiej, Patrycji Sobolewskiej i Mikołaja Śmieszka. Jesteście ciekawi efektów oraz okoliczności, w jakich zrobiono okładki Glamour? 

Top Model 9: to pierwszy taki finał w historii programu! >>>

Top Model 9: wszystkie okładki magazynu Glamour z finalistami programu Top Model 2020

Mikołaj Śmieszek wygrał Top Model i to jego okładka Glamour trafi do sprzedaży już 8 grudnia. Podczas finału Top Model 9 zobaczyliśmy jednak wszystkie 3 sesje okładkowe. Na początku listopada ekipa programu TVN oraz Glamour wyruszyła w polskie góry, gdzie powstały wszystkie zdjęcia. Malownicze krajobrazy Bieszczad, zapierające dech w piersi góry i łąki, a także zwierzęta, które także stały się bohaterami sesji stworzyły niepowtarzalny klimat – więcej efektów zobaczycie już w grudniowym wydaniu Glamour. 

Mikołaj Śmieszek pozował wśród kóz i świetnie się z nimi dogadał, chociaż nie brakowało momentów, w których musiał je zaganiać (niezawodny okazał się również Michał Piróg, który pilnował, aby zwierzęta nie rozbiegły się po łąkach). Patrycja Sobolewska również miała towarzystwo: podczas jej sesji okładkowej pojechaliśmy do stadniny FORTA. Nie tylko stadnina, gdzie modelka pozowała z pięknymi końmi. Efekt był naprawdę niesamowity! Z kolei okładka Weroniki Kaniewskiej powstała w ciężkich warunkach: całą ekipą wspinaliśmy się po leśnych wąwozach, ale zdecydowanie było warto.

Zdjęcia autorstwa Filipa Zwierzchowskiego i wszystkie okładki Glamour finalistów Top Model 9 znajdziecie w galerii powyżej strony. Za wszystkie stylizacje odpowiadała Maja Naskrętska oraz marka Guess i sklep Modivo.