Top Model 9 powoli dobiega końca. Niestety dwa dni przed finałem (przypomnijmy, że ostatni odcinek tej edycji zostanie wyemitowany 24 listopada o godz. 21:30) okazało się, że jeden z finalistów ma kryminalną przeszłość. Dominic D’Angelica został skazany za przestępstwo seksualne - kilka lat temu finalista Top Model uprawiał seks oralny z osobą poniżej 16 roku życia. On sam miał wtedy 22 lata. Co więcej, wpisano go na listę amerykańskich przestępców seksualnych. Do sieci trafiły wycinki gazet, artykuły, a także screeny z rządowych stron internetowych, które potwierdzają informacje na ten temat. Fani Top Model 9 są oburzeni. Co więcej, domagają się usunięcia Dominika D’Angeliki z modowego show. Stacja TVN, która odpowiada za produkcję i emisje programu, wydała oświadczenie w tej sprawie. 


Dominic D’Angelica usunięty z Top Model 9


Stacja TVN wydała oświadczenie w sprawie Dominika D’Angeliki, czyli jednego z finalistów Top Model 9. W związku z zaistniałą sytuacją 30-latek został zdyskwalifikowany i nie weźmie udziału w finale programu. Co więcej, stacja ubolewa, że uczestnik z przeszłością kryminalną trafił do grona uczestników show i sprawdza, jak do tego doszło. Treść całego oświadczenia znajdziesz poniżej. 


Oświadczenie TVN w sprawie Dominika D’Angeliki


„W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje". 
Podpisano: Marcin Barcz, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery  

Top Model 9: Dominic D’Angelica – kim jest uczestnik programu? Oto wszystko, co musicie o nim wiedzieć >>>