Za nami piąty odcinek Top Model 9 i niewątpliwie jedno z najtrudniejszych zadań w programie, czyli naga sesja zdjęciowa. Maja Siwik, która znalazła się w gronie uczestników dziewiątej edycji modowego show, dopiero teraz zaczęła się otwierać, a tym samym pokazywać swoje możliwości. Jurorzy Top Model 2020, Michał Piróg, który wspiera ją od samego początku tej edycji, jak również widzowie nie mają bowiem wątpliwości, że uczestniczka ma szansę na karierę w branży mody. Czy dobrze ją wykorzysta? O tym prawdopodobnie przekonamy się już niebawem. Teraz natomiast warto dowiedzieć się czegoś więcej o Mai Siwik z Top Model 9.

Top Model 9: Maja Siwik – kim jest uczestniczka nowej edycji show?

Maja Siwik ma 19 lat, a jej wymiary to 85 / 64 / 88 cm i 176 cm wzrostu. Uczestniczka Top Model 9 pochodzi z Gryfowa Śląskiego. Po ukończeniu liceum językowego przeprowadziła się do Wrocławia, gdzie pracuje jako kelnerka. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej TVN, Maja chciałaby rozpocząć naukę w policealnym studium i zostać opiekunem medycznym, a następnie jeździć karetką - marzy bowiem o tym, by pomagać ludziom. 

Mimo młodego wieku Maja Siwik ma już spore doświadczenie w modelingu. W przeszłości wzięła udział w wielu kampaniach dla marek modowych, a nawet pojawiła się na okładce topowego czasopisma. Niestety musiała zrezygnować z kariery. Maja Siwik (jak sama przyznaje) zgłosiła się do Top Model 9, ponieważ chciałaby wrócić do branży, a przy okazji zdobyć rozpoznawalność i nawiązać nowe znajomości. Okazuje się, że w przyszłości chciałaby otworzyć własną agencję modelingową. 

Maja Siwik w Top Model 9

Widzowie poznali Maję Siwik już w pierwszym odcinku Top Model 9. Mimo tego, że dziewczyna ma doświadczenie w modelingu, nie wypadła najlepiej na castingu do modowego show. Na początku jurorzy nie chcieli przepuścić jej do kolejnego etapu. Ich zdanie zmienił jednak Michał Piróg, czyli dobry duch tego programu. Choreograf i celebryta przyznał, że w przeszłości widział kampanie oraz okładki z udziałem Mai – w związku z tym bardzo wierzy w jej możliwości. Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński zaufali Michałowi Pirógowi, a następnie zaprosili Maję Siwik na bootcamp. Na grupowej sesji zdjęciowej Maja Siwik poradziła sobie nieco lepiej niż podczas castingu. Dzięki swojej determinacji, a także wsparciu jury i Michała Piróga aspirująca modelka trafiła do finałowej 14. Gratulacje!

Sesja zdjęciowa w sklepie spożywczym, w której uczestnicy wzięli udział w czwartym odcinku Top Model 9, okazała się bardzo trudna dla Mai Siwik. W tym zadaniu 19-latka konkurowała z Ernestem Morawskim. Niestety na początku szło jej znacznie gorzej niż koledze z programu – miała ciężki do ogrania kostium, a także czuła na sobie presję ze strony rywala. Z czasem radziła sobie jednak coraz lepiej.

Maja Siwik nie dogaduje się z Ernestem Morawskim. Podczas panelu uczestnik negatywnie ocenił pracę koleżanki na planie zdjęciowym. Jego opinia nie spodobała się pozostałym mieszkańcom domu modelek i modeli, na czele z Dominikiem Bereżańskim, czyli zdobywcą srebrnego biletu. Mimo tego, że Maja Siwik nie poradziła sobie tak dobrze, jak większość uczestników Top Model 2020, jurorzy postanowili dać jej kolejną szansę.

W kolejnym odcinku Top Model 9 uczestnicy zostali podzieleni na grupy i wraz z mentorami (Anną Gacek, Marianną Kowalewską i Ralphem Kamińskim) próbowali stworzyć najlepszą okładkę magazynu GLAMOUR. Podczas tego zadania Maja nie chciała współpracować z Ernestem Morawskim – otwarcie mówiła o tym, że nie będzie pozować w jego towarzystwie. Nie powiedziała jednak, że nie podoba jej się temat przewodni wybrany przez grupę. Ostatecznie nie pojawiła się na zdjęciu okładkowym. Jak sama przyznała, wolała sfotografować swoją koleżankę i kolegów z programu.

Zobacz także:

Maja Siwik przeszła jednak niebywałą przemianę podczas nagiej sesji zdjęciowej. Otworzyła się, uwierzyła we własne możliwości, talent do pozowania, a także we własne piękno. Zebrała mnóstwo komplementów od jurorów. Michał Piróg, który od początku bardzo wspiera uczestniczkę Top Model 9, również był z niej bardzo dumny. 

Top Model 9: sesja nago [WSZYSTKIE ZDJĘCIA] Gościem specjalnym Julia Wieniawa >>>

Jak Maja Siwik poradzi sobie w kolejnych zadaniach w Top Model 9? Chcąc poznać odpowiedź na to pytanie, oglądajcie nowe odcinki modowego show w środy o godz. 21:30 na kanale TVN, w dowolnym momencie na platformie streamingowej Player i czytajcie Glamour.pl, gdzie na bieżąco relacjonujemy to, co działo się w programie.