Za nami 5. odcinek Top Model 9, który bez wątpienia należy do jednych z najbardziej emocjonujących epizodów! Uczestnicy stanęli przed wieloma trudnymi zadaniami: musieli m.in. stworzyć angażującą społecznie okładkę Glamour z pomocą inspirujących gości: aktorki Malwiny Kowalewskiej, dziennikarki muzycznej Anny Gacek oraz wokalisty Ralpha Kamińskiego, a także naczelnej magazynu Kasi Dąbrowskiej. Ale to naga sesja była dla nich największym i najbardziej stresującym wyzwaniem, chociaż większość uczestników poradziła sobie świetnie! W galerii powyżej znajdziecie wszystkie zdjęcia z nagiej sesji Top Model 9, a poniżej przeczytacie o tym co działo się za kulisami. 

Top Model 9: sesja nago. Gościem specjalnym Julia Wieniawa

Uczestnicy programu TVN do ostatniego momentu nie wiedzieli, że czeka ich sesja nago, dlatego nie kryli swojego zaskoczenia. Wszyscy podeszli jednak do tego zadania bardzo odważnie i profesjonalnie. Na planie zdjęciowym wspierał ich dobry duch programu Michał Piróg, a także przewodnicząca jury, Joanna Krupa. Gościem specjalnym tego zadania była aktorka Julia Wieniawa, która pomagała modelkom i modelom w pozowaniu bez ubrań. Gwiazda dodawała im otuchy i przekonywała, że muszą podejść do tego zadania z dystansem i potraktować swoje ciało jako narzędzie pracy. Za obiektywem stanął juror Top Model 9 oraz fotograf Marcin Tyszka, co dodatkowo zestresowało niektórych uczestników. Na planie zdjęciowym mieli jednak bardzo komfortowe warunki oraz wsparcie całej ekipy. Scenografia była bardzo artystyczna – rzeźby, białe płótno i obrazy stworzyły malowniczą scenerię. „Zrobimy z Was greckich bogów i boginie”, powiedział Marcin Tyszka. I faktycznie, na niektórych zdjęciach uczestnicy przypominają mityczne postacie. 

Top Model 9: Gracja Kalibabka w ogniu krytyki. Zachowanie uczestniczki nie spodobało się widzom programu >>>

Na pierwszy ogień poszła Karolina Kuczyńska – młoda mama na początku miała pewne obawy, ale na sesji otworzyła się. Marcin Tyszka był zachwycony jej piękną figurą, a zdjęcie wyszło bardzo subtelne. 18-letnia Gracja Kalibabka również stanęła na wysokości zadania. Dziewczyna przyznała, że lubi swoje ciało, mimo tego, że ma drobne kompleksy, zna swoją wartość i nie obchodzi ją zdanie innych. Z kolei Łukasz Bogusławski na początku zestresował się, głównie przez to, że musiał dotrzeć na plan zdjęciowy windą, ale kiedy zaczął pozować, jego niepewność zniknęła – wyglądał jak Juliusz Cezar, pozując za postumentem i z gałązką drzewa oliwnego we włosach. Sam przyznał, że w tej charakteryzacji i scenerii poczuł się jak grecki bóg. Naga sesja zmotywowała również Maję Siwik, która miała pomysł na siebie podczas tych zdjęć. Cała ekipa była pod wrażeniem tego, jak wygląda uczestniczka. „Wyciszyłam się całkowicie”, powiedziała po sesji i faktycznie jej skupienie było widoczne i przyniosło wspaniałe rezultaty. 

Top Model 9: Gracja Kalibabka i Mikołaj Śmieszek w kampanii Paprocki & Brzozowski. Zobaczcie zdjęcia! >>>

Mikołaj Śmieszek również pokazał, że ma świadomość swojego ciała. Uczestnik Top Model 9 podczas nagiej sesji zdradził, że nauczył się tego podczas gry w piłkę w klubie Wisła Kraków, gdzie po treningach wszyscy zawodnicy widzieli siebie nago – w szatni czy pod prysznicem – i stało się to dla niego zupełnie normalne. Dużym zaskoczeniem była Karolina Płocka, która postanowiła pokazać swoją delikatność na zdjęciach. Zachęcił ją do tego Marcin Tyszka, a w efekcie powstało bardzo subtelne i wysmakowane zdjęcie. Najszybsze zdjęcie wykonał Ernest Morawski, którego sylwetka oraz spojrzenie zachwyciło Asię Krupę, Julię Wieniawę, a także fotografa i Michała Piróga.

Gorzej poradziła sobie Weronika Kaniewska, która – choć wyglądała jak grecka bogini – nie potrafiła wyrazić emocji i nie była zbyt zaangażowana w sesję zdjęciową. Joanna Krupa nie kryła rozczarowania jej brakiem inicjatywy. Za to mnóstwo energii wniósł Dominic D’Angelica, który nie miał problemu z pozowaniem nago. Jego figura oraz pewność siebie sprawiły, że zdjęcie powstało bardzo szybko. „Czułem się jak dzieło sztuki. Było dobrze, było fajnie”, przyznał po sesji. 

Zobacz także:

Większy problem miała Agnieszka Skrzeczkowska – nie z pozowaniem bez ubrań, ale z wydobyciem swojej delikatności. Nie najlepiej poszło również Dominikowi Bereżańskiemu, który miał problem z ustawieniem się do zdjęcia. Naga sesja okazała się przełomowa dla Patrycji Sobolewskiej, która wyznała, że jest to dla niej przekroczenie pewnej granicy. Ta sytuacja dała jej poczucie wolności. Dzięki temu modelka zapozowała pięknie i zrobiła największe wrażenie na jurorach. To ona wygrała ten odcinek. Z programem TVN pożegnał się Dominik Bereżański, który zrobił najsłabsze zdjęcie. Wszystkie fotografie z nagiej sesji Top Model 9 znajdziecie w galerii powyżej.