Nowa, 9. edycja Top Model z pewnością przejdzie do historii. Nie tylko dlatego, że castingi z powodu pandemii koronawirusa odbywały się online, ale również w powodu ilości zgłoszeń – absolutnie rekordowej. Jurorzy programu, czyli Marcin Tyszka, Joanna Krupa, Dawid Woliński, oraz Kasia Sokołowska nie mogli narzekać na nudę. Przejrzeli mnóstwo zgłoszeń niezwykle interesujących chętnych do zostania Top Model. 

Top Model 9 odcinek 3: kto pojawił się na castingu? Znajome twarze! 

A wśród nich znajoma twarz. Krzysztof Kaletka! 21-latek z Rybnika, któremu nie poszczęściło się w poprzedniej edycji, postanowił, że spróbuje swoich sił w kolejnej. Joanna Krupa żartobliwie nazwała go „stalkerem Top Model” i zapytała, co zmieniło się w życiu uczestnika przez ostatni rok. Krzysztof miał co wymieniać. Wyznał, że zrzucił kilka kilogramów i wkręcił się w świat modelingu, zaliczając kilka sesji zdjęciowych, a nawet pokazów. Po szybkim sprawozdaniu, Kaletką zajął się Dawid Woliński, który wystylizował aspirującego modela, zmoczył włosy wodą i wypuścił na wybieg. Kasia Sokołowska była pod wrażeniem, ale dała chłopakowi do zrozumienia, że jego styl bycia i maniera, z jaką mówi nieco przytłacza i bywa nieznośna. Krzysztof przyjął to z pokorą, a następnie znalazł się przez obiektywem Marcina Tyszki, czyli swojego ulubionego jurora. Ostatecznie usłyszał cztery razy tak i przeszedł dalej.
 Zobacz także: Top Model 9: uczestnicy, goście, data i godzina emisji. Gdzie oglądać? Wszystko, co musicie wiedzieć o nowej edycji programu
 

Kolejnymi wpuszczonymi do dalszego etapu tej edycji programu okazały się Aleksandra Kaczmarek, 21-letnia studentka turystyki z Leszna oraz zakochana w muzyce 23-letnia Maria Stańczyk-Mąciwoda z Krakowa, która pasję odziedziczyła po ojcu, basiście grupy Scorpions. Spore wrażenie na jury wywarł Maksymilian Mazurek. 26-latek ze Świebodzic miał okazję zaprezentować nie tylko swoje ciało, ale również taneczne umiejętności. Joannie Kurpie aż „zrobiło się sexy!” po występie Maksa! Marcin Tyszka miał na początku wątpliwości co do przyszłości chłopaka w programie z powodu wzrostu, ale gdy 26-letni tancerz czuł się przed aparatem jurora jak ryba w wodzie, nie było wątpliwości, że dostanie szansę na udział w programie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czy Maks przejdzie dalej?  #topmodel #topmoddlpolska #tvn #player #model #beamodel #casting #fashion #beauty

Post udostępniony przez Top Model Polska TVN (@topmodelpolskatvn) Wrz 16, 2020 o 4:59 PDT


Top Model 9 odcinek 3: bootcamp i decydujące sesje zdjęciowe

Cukrownia Żnin. To tam odbył się jeden z najważniejszych etapów programu Top Model, czyli bootcamp. W tym roku, ze względu na pandemię i obostrzenia, mimo ogromnej ilości zainteresowanych uczestników na tym etapie musiało być mniej niż do tej pory. Jurorzy mieli więc twardy orzech do zgryzienia, ale po trudnych naradach wyłonili cztery grupy przyszłych modeli i modelek. Aby zachować dystans, żadna z grup nie spotkała się na planie. Wśród obecnych na bootcampie był oczywiście Dominik Bereżański, czyli zdobywca Srebrnego Biletu przyznanego mu przez internautów poprzez głosowanie online na podstawie jurorskich rekomendacji.

Pierwszy najważniejszy moment bootcampu do sesje zdjęciowe. Ta w wodzie z Mateuszem Nasterniakiem dla wielu była pierwszą profesjonalną sesją w życiu. W takich okolicznościach fotografowano grupę pierwszą. Drugą już w nieco innej, bo betonowej przestrzeni fotografował Maciej Piórko. Trzecią pt. „Rewolucja i bunt” – ponownie Mateusz Nasternak, a czwarta ekipa miała okazję popisać się znajomością sportów wodnych pod okiem Macieja Piórko. Każdy z planów zdjęciowych pokazał, kto pewnie czuje się przed obiektywem, umie współpracować z kolegami i koleżankami, słucha wskazówek jury oraz poleceń fotografa. To wszystko było niezbędnym zbiorem informacji dla Kasi, Marcina, Joanny oraz Dawida, by wyłonić najmocniejsze ogniwa i przybliżyć ich do finału.

Zobacz także:


Zobacz także: Top Model powtórki – gdzie obejrzeć odcinki z 9 sezonu i o której lecą?
 

Top Model 9: kto trafił do domu Top Model? Oto finaliści! 

Uczestnicy podzieleni na grupy przez cały czas mieli z tyłu głowy to, że nie wiedzą, kto jest w innych ekipach, a odkryją to dopiero na pokazie kończącym bootcamp. Dla niektórych było to stresujące, ponieważ nie mieli przez to pojęcia z kim konkurują. Jednak wszyscy do końca zdecydowanie mogli liczyć na doping i wsparcie Michała Piróga. Ten miał przyjemność poinformowania biorących udział w bootcampie, kto idzie w pokazie, a tym samym trafia do domu Top Model. Jako pierwsza tę szansę dostała Gracja Kalibabka. Później wybiegiem zawładnęła Karolina Kuczyńska, a zaraz po niej Dominik Bereżański. Widzowie mieli nosa, wręczając mu Srebrny Bilet!
 


Swoje pięć minut i na pokazie i w programie dostali też Łukasz Bogusławski oraz Karolina Płocka. Jury nie miało wątpliwości, że do programu powinni trafić Wiktoria Chorążak oraz Dominic D’Angelica. Do programu weszła również Patrycja Sobolewska i Agnieszka Skrzeczkowska. Poszczęściło się także Mariuszowi Jakubowskiemu, Mikołajowi Śmieszkowi i Ernestowi Morawskiemu. Niestety „nie” usłyszał Krzysztof Kaletka, ale znając jego temperament i upór, jeszcze kiedyś na pewno o nim usłyszymy! Michał Piróg od początku trzymał mocno kciuki za Maję Siwik. I opłaciło się, bo jako ostatnia dostała się do domu Top Model. Tym sposobem poznaliśmy 14 uczestników Top Model 9, którzy dołączyli do Weroniki Kaniewskiej, zdobywczyni Złotego biletu. Jak finaliści poradzą sobie z kolejnymi wyzwaniami? O tym przekonamy się już za tydzień.