Top Model 9 wystartowało!. Nowa edycja największego modowego show w Polsce jest wyjątkowa z kilku powodów. W związku z pandemią koronawirusa castingi do Top Model 9 zostały przeprowadzone online – dzięki temu do programu mogły zgłosić się osoby, którym brakowało odwagi i pewności siebie albo nie mogłyby przyjechać na pierwsze spotkanie w jednym z większych miast w kraju. Co więcej, po raz pierwszy w historii polskiej edycji show zostanie przyznany srebrny bilet. Co jeszcze warto wiedzieć o Top Model 9? Najważniejsze informacje dotyczące nowej edycji programu znajdziecie poniżej.

Top Model 9 – odcinki

Podobnie jak w przypadku ostatniej edycji, odcinki Top Model 9  trwają około 64 min. Rezerwujcie sobie czas w środy od 21:30 do 23:00 - podczas programu zaplanowane są bowiem dwa bloki reklamowe. Cała edycja będzie obejmować (aż!) 13 odcinków. Ostatni epizod to oczywiście finał, który prawdopodobnie zostanie wyemitowany na żywo. Kolejną zwyciężczynię albo zwycięzce Top Model poznamy pod koniec listopada 2020 roku. Natomiast przez najbliższe miesiące będziemy mogli sprawdzić, którzy uczestnicy najlepiej radzą sobie podczas zadań przygotowanych przez jurorów modowego show, gości oraz produkcję. 

Top Model 9 – jurorzy

Oczywiście program Top Model 9 nie mógłby odbyć się bez jurorów. Kto w tej edycji będzie oceniał, a także doradzał uczestnikom? Na szczęście w tym wypadku nic się nie zmienia. W jury po raz kolejny zobaczymy Joannę Krupę, Kasię Sokołowską, Marcina Tyszkę i Dawida Wolińskiego. Poza tym uczestnicy Top Model 9 będą mogli liczyć na wsparcie Michała Piróga, czyli dobrego ducha tego programu.

Top Model 9 – uczestnicy

Kto zamieszka w domu modelek i modeli? Poznaliśmy już pierwszych uczestników Top Model 9. Zanim jednak dowiemy, kto trafił do kilkunastoosobowego grona finalistów, sprawdzimy, jak dziewczyny i chłopaki radzili sobie podczas castingów online, spotkań z jurorami na żywo, a także na bootcampie.

Całość zapowiada się bardzo interesująco. Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński zgodnie przyznają w wywiadach, że osoby, które zdecydowały się na wzięcie udziału w Top Model 9, są naprawdę wyjątkowe. „Mamy super kandydatów, będzie się działo. Ja się bardzo cieszę, że dziewiąty sezon będzie top of the top” – przyznała Joanna Krupa w krótkim wideo opublikowanym na oficjalnym profilu Top Model na Instagramie.

Top Model: złoty bilet

Złoty bilet został przyznany po raz pierwszy w ósmej edycji Top Model. Otrzymała go Klaudia El Dursi, która zachwyciła jurorów swoim wyglądem. Dzięki temu uczestniczka ominęła bootcamp i od razu mogła się wprowadzić do domu modelek i modeli. Tym razem natomiast przepustkę do programu otrzymała 19-letnia Weronika Kaniewska, która zachwyciła jurorów, na czele z Joanną Krupą swoją naturalnością i skromnością. Uczestniczka Top Model 9 ma około 178 cm wzrostu i pochodzi z Bydgoszczy. Jej największą pasją są konie. Więcej na temat Weroniki, która zdobyła złoty bilet w Top Model 2020, możecie przeczytać tutaj: Top Model 9: złoty bilet. Kim jest Weronika Kaniewska, która jako pierwsza dostała się do domu modelek? >>>

Top Model: srebrny bilet

Nowością jest natomiast srebrny bilet. Co dzięki niemu zyska uczestniczka bądź uczestnik, który go zdobędzie? Jakie są zasady? Na początku każdy juror wybiera jedną osobę, która wzięła udział w castingu internetowym i wywarła na nim najlepsze wrażenie. Następnie widzowie decydują, która osoba otrzyma srebrny bilet, a tym samym weźmie udział od razu w bootcampie.

Zobacz także:

Top Model 2020 – nagrody 

Jakie nagrody zostały przewidziane dla zwyciężczyni lub zwycięzcy Top Model 2020? Jest o co walczyć! Kolejna topmodelka bądź topmodel otrzyma bowiem czek o wartości 100 tysięcy złotych, podpisze kontrakt z renomowaną agencją modelek i modeli Model Plus, a także pojawi się na okładce magazynu GLAMOUR. Co więcej, zostaną otwarte przed nią albo przed nim drzwi do świata modelingu oraz show-biznesu. 

Top Model 9 – goście

Podobnie jak w poprzednich sezonach, w Top Model 9 pojawią się goście specjalni. Wśród nich gwiazdy, redaktorki naczelne pism modowych, popularne modelki, które robią karierę w Polsce i za granicą, a także uznani fotografowie.

W programie pojawi się m.in. Katarzyna Dąbrowska, czyli redaktor naczelna magazynu GLAMOUR. Co więcej, ościnnym udziałem w modowym show pochwalili się Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan. Celebrytka zdradziła na swoim Instagramie, że razem z mężem spędzili urocze dwa dni na planie Top Model. Przyszłe modelki oraz modele mogli liczyć także na wsparcie Julii Wieniawy. Młoda aktorka, wokalistka i bizneswoman przyznała, że towarzyszyła uczestnikom podczas prawdopodobnie najtrudniejszej sesji zdjęciowej w całym programie. Nie możemy doczekać się efektów!

 

Top Model 9 – data i godzina emisji

Zmieni się data emisji programu Top Model. Nowe odcinki modowego show będzie można oglądać w środy o 21:30, a nie w poniedziałki, jak było to w przypadku ósmej edycji. Przypomnijmy, że pierwszy epizod programu zostanie wyemitowany 2 września 2020 roku, czyli już jutro. Jesteście gotowi na wielki powrót Top Model, spotkanie z jurorami i nowymi uczestnikami?

Top Model 2020 - powtórki

Nie martwcie się, jeśli przegapiliście jakiś odcinek Top Model 9. Powtórki emitowane są bowiem w soboty o godz. 14:55 na kanale TVN. Poza tym wszystkie odcinki programu są dostępne za darmo na Player. Warto wspomnieć, że na rodzimej platformie streamingowej znajdziecie także poprzednie edycje modowego show. To świetna okazja do tego, by przypomnieć sobie zmagania uczestników, którzy robią teraz karierę w świecie modelingu, w show-biznesie czy internecie. 

Top Model powtórki – gdzie obejrzeć odcinki z 9 sezonu i o której lecą? >>>