Na początku września 2021 roku startuje nowa – dziesiąta już edycja Top Model, czyli największego modowego show w Polsce. To idealna okazja do tego, by sprawdzić, kim są Joanna Krupa, Katarzyna Sokołowska, Marcin Tyszka oraz Dawid Woliński, czyli jurorki oraz jurorzy, bez których program nie mógłby istnieć. To właśnie one i oni oceniają uczestniczki i uczestników, a tym samym decydują, kto przejdzie do kolejnego odcinka. Co więcej, dają im wskazówki, które warto wykorzystać nie tylko w poszczególnych zadaniach (najczęściej są to sesje zdjęciowe i pokazy mody), ale również w przyszłości – po programie, gdy będą pracowały i pracowali na swój sukces w świecie mody czy show-biznesu. Oto wszystko, co warto wiedzieć o członkiniach oraz członkach jury Top Model

„Top Model 10”: jurorzy i jurorki – Joanna Krupa

Joanna Krupa pełni funkcję przewodniczącej jury w Top Model. Z programem jest związana od samego początku. Widzowie oraz widzki pokochali ją m.in. za niesamowity styl, charyzmę, a także za unikatowe powiedzonka. Co wiemy o 42-latce? Spieszymy z odpowiedzią. Joanna Krupa jest modelką i aktorką. Urodziła się w Warszawie, natomiast wychowała w Chicago. Na co dzień mieszka w Los Angeles. To właśnie tam zrobiła niesamowitą karierę. Joanna Krupa ma na swoim koncie ponad 100 okładek znanych magazynów, udział w wielu kampaniach, a także kilku filmach. Niewiele osób pamięta, ale gwiazda grała m.in. w kultowej Legalnej blondynce u boku Reese Witherspoon. W listopadzie 2019 roku Joanna Krupa po raz pierwszy została mamą. Gwiazda urodziła córeczkę, którą – wraz z mężem, Douglasem Nunesem – nazwała Asha-Leigh Presley Nunes. 

„Top Model 10”: jurorzy i jurorki – Kasia Sokołowska

Kolejna osoba oceniająca poczynania uczestników oraz uczestniczek Top Model, a także dająca im cenne wskazówki, to Kasia Sokołowska, która dołączyła do jury w trzeciej edycji programu, a jednocześnie zastąpiła Karolinę Korwin-Piotrowską. Kim jest? Jej nazwisko jest znane wszystkim, którzy są związani zawodowo z branżą mody (nie tylko) w Polsce. Kasia Sokołowska to najpopularniejsza i najbardziej uznana reżyserka pokazów mody w kraju. Jej znakiem rozpoznawczym są zaskakujące, wyjątkowe, a do tego jedyne w swoim rodzaju pokazy mody. Gwiazda ma na swoim koncie współprace z takimi domami mody oraz markami jak m.in. MMC, Paprocki&Brzozowski czy Jemioł. Kasia Sokołowska słynie także z niesamowitego stylu. Kilka lat temu wystartowała nawet z własną marką Emeralds and Crocodiles, która oferuje piękne i ponadczasowe buty na różne okazje. 

„Top Model 10”: jurorzy i jurorki – Marcin Tyszka

Według wielu uczestników i uczestniczek Top Model, to najbardziej surowy i wymagający juror. Marcin Tyszka, bo właśnie o nim mowa, z show-biznesem oraz światem mody jest związany od wielu lat. Debiutował w programie 5-10-15. Natomiast w wieku 16 lat zainteresował się fotografią. Ciężka praca, profesjonalność, a także niezwykłe wyczucie stylu i estetyki doprowadziły go na sam szczyt. Przez ostatnie lata Marcin Tyszka współpracował z najlepszymi magazynami modowymi na świecie. A przed jego obiektywem stawały topowe modelki, na czele z Naomi Campbell, Georgią May Jagger, Millą Jovovich i Barbarą Palvin. Podobnie jak Joanna Krupa oraz Dawid Woliński, fotograf od samego początku zasiada za sędziowskim stołem w Top Model. 

„Top Model 10”: jurorzy i jurorki – Dawid Woliński

Wspomniany już Dawid Woliński to projektant, którego kreacje od lat podbijają serca najpopularniejszych gwiazd w Polsce i poza jej granicami. Przygodę z modą rozpoczął w liceum plastycznym, gdzie był jednym z uczniów klasy tkaniny artystycznej. Następnie doskonalił swoje umiejętności w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a także w Szkole Projektowania Ubioru i Kostiumu Filmowego w Warszawie. Kolekcje jego autorstwa były prezentowane na całym świecie. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, jak również uznaniem krytyków i krytyczek. Teraz sukienki oraz inne elementy garderoby zaprojektowane przez Dawida Wolińskiego można znaleźć w szafach m.in. Martyny Wojciechowskiej, Kayah, Grażyny Torbickiej, Dity von Teese, Nicole Richie i Paris Hilton.