Marianna Schreiber to bez wątpienia jedna z najbardziej wyrazistych postaci, które przewinęły się przez jubileuszowy, dziesiąty sezon „Top Model”. Atrakcyjna 28-latka co prawda nie zakwalifikowała się do finałowego etapu programu, ale i tak zrobiło się o niej bardzo głośno. Początkowo uwaga mediów skupiła się przede wszystkim na jej życiu prywatnym. Pedagożka i terapeutka dzieci ze spektrum autyzmu jest bowiem żoną prominentnego polityka Prawa i Sprawiedliwości, Łukasza Schreibera.

Marianna Schreiber wkracza do świata polityki

Nie jest tajemnicą, że Marianna Schreiber mocno zaskoczyła opinię publiczną swoimi poglądami. Okazało się bowiem, że wybrance ministra daleko jest bowiem obecnie do optyki prezentowanej przez PiS. W licznych wywiadach podkreślała, że nie zgadza się z wieloma działaniami partii, do której należy jej partner. Publiczne wypowiedzi niedoszłej topmodelki wywołały zresztą plotki o poważnym kryzysie w ich małżeństwie.

W ostatnich miesiącach Marianna Schreiber skupiła się m.in. na kreowaniu swojego wizerunku. W tym celu zaczęła się mocno udzielać w social mediach, z tym TokTokem włącznie. W połowie lutego na oficjalnym profilu aspirującej aktywistki pojawiły się wpis, w którym enigmatycznie wspomniała o swoich najnowszych planach. 

Czekam do końca lutego na pewne decyzje…Przełomowe decyzje… Trzymajcie za mnie kciuki. Bardzo mi pomagają (już niedługo się dowiecie o moich planach) - napisała.

Katarzyna Lubnauer komentuje polityczne aspiracje Marianny Schreiber

Na rozwiązanie tej zagadki nie trzeba było długo czekać. Zaledwie parę dni później do mediów przedostała się informacja, że uczestniczka „Top Model 10” pragnie wejść do polityki. Żona ministra Schreibera złożyła już nawet deklarację członkostwa w jednej z partii. Co ciekawe, na jaw wyszło, że chodzi o Nowoczesną. Doniesienia potwierdziła była przewodnicząca partii, Katarzyna Lubnauer.

Ja się z nią spotkałam, bardzo sympatyczne wrażenie robi. Widać, że chce mieć własną działalność polityczną, własne zainteresowania polityczne, odrębne od męża - powiedziała w Radiu Zet.

Z piątkowej audycji „Gość Radia Zet” dowiadujemy się też, że Marianna Schreiber wciąż czeka na decyzję zarządu partii.

Uważam, że każdy ma prawo do działalności politycznej odrębnej od tego, co robią ludzie z jego rodziny, ale nie ma takiej decyzji zarządu - wyjaśniła Lubnauer.

Posłanka ujawniła, że władze partii sprawdzają obecnie, czy Marianna Schreiber faktycznie prezentuje poglądy zgodne z linią Nowoczsnej.

Przede wszystkim uważamy, że bardzo ważna jest pewność, że ktoś podejmujący daną działalność ma poglądy dokładnie zgodne z tym, co reprezentuje dana partia. W związku z tym chcielibyśmy mieć pewność, że pani Marianna Schreiber traktuje politykę poważnie i ma poglądy zbieżne z poglądami naszymi - dodała.

Myślicie, że Marianna Schreiber ma szanse zasilić szeregi Nowoczesnej?

Zobacz także: