Top Model to zdecydowanie najpopularniejsze show modowe w Polsce. Do tej pory wyemitowano dziewięć edycji. Natomiast dziesiąta – jubileuszowa zasili ofertę programową TVN na jesień 2021. Każdy odcinek Top Model przyciąga przed telewizory tysiące widzów i widzek, którzy i które chętnie śledzą poczynania aspirujących modelek, a także aspirujących modeli. Nic więc dziwnego, że twórcy oraz twórczynie wciąż urozmaicają formułę programu. W 2019 roku wprowadzono złoty bilet. Nagrodzona nim osoba nie musi brać udziału w bootcampie. Od razu po castingu może się wprowadzić do domu modelek i modeli. Natomiast w poprzedniej edycji po raz pierwszy wręczono srebrny bilet. Co to jest i kto go przyznaje? Dlaczego warto o niego zawalczyć? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

„Top Model” – srebrny bilet. Co to jest?

Srebrny bilet to nowość w Top Model. To przepustka, która gwarantuje jednej osobie miejsce na bootcampie, czyli jednym z najważniejszych etapów castingu do programu. To właśnie wtedy aspirujący modele oraz aspirujące modelki biorą udział w grupowych sesjach zdjęciowych, pokazach, a także innych zadaniach, podczas których mają szansę udowodnić, że zasługują na miejsce w domu modelek i modeli. Srebrny bilet przyznawany jest po zakończeniu castingów online. Co ciekawe, nie tylko jury decyduje o tym, kto otrzyma srebrny bilet. W tym wypadku ważną rolę ogrywają także widzowie i widzki Top Model.  

Srebrny bilet w „Top Model” – kiedy i kto go przyznaje?

Kto i kiedy przyznaje srebrny bilet w Top Model? Tłumaczymy krok po kroku. Na początku jurorzy oraz jurorki (Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński), a także Michał Piróg wskazują po jednej osobie, zwróciła ich szczególną uwagę podczas castingu online (przeprowadzanego m.in. ze względu na zagrożenie epidemiologiczne). Następnie stacja TVN oddaje głos fankom i fanom Top Model. Rozpoczyna się głosowanie, a osoba, która otrzyma najwięcej głosów od widzów oraz widzek modowego show zakwalifikuje się na bootcamp. To znaczy, że nie musi brać udziału w castingu na żywo - w studiu. 

„Top Model” – kto dostał srebrny bilet?

Do tej pory rozdano dwa srebrne bilety. Pierwszy z nich wygrał Dominik Bereżański. Aspirujący model zachwycił fanów oraz fanki Top Model. Ale mimo to dość szybko pożegnał się z programem. Odpadł jako drugi uczestnik – w piątym odcinku dziewiątej edycji modowego show. 

Mimo tego, że do startu Top Model 10 zostało jeszcze trochę czasu, twórcy i twórczynie programu postanowili ujawnić już, kto tym razem otrzymał srebrny bilet. Fanki oraz fani show zdecydowali, że na udział w bootcampie najbardziej zasługuje Anna Szepańska, czyli osoba nominowana przez Michała Piróga. Co o niej wiemy? Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej TVN, Anna Szepańska ma 30 lat i mieszka w Krakowie. W przeszłości była związana z modelingiem i chciałaby do tego wrócić. Aktualnie pracuje przy produkcji teledysków. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje pies – Hermes.

 

Warto wspomnieć, że pod wspomnianym już adresem internetowym można znaleźć wideo zgłoszeniowe, które przygotowała Anna Szepańska. Tego, jak poradziła sobie podczas bootcampu i czy dostała się do kolejnego etapu programu dowiemy się już niebawem – prawdopodobnie po emisji kilku pierwszych odcinków Top Model 10

Zobacz także: