To niewątpliwie najbardziej cool dziewczyny w sieci, które nie boją się nowatorskich, kontrowersyjnych i polaryzujących połączeń. Co więcej, w ich wydaniu nawet najbardziej „niemodne” duety wyglądają dobrze i mają sens. Niejednokrotnie lansując nietypowe elementy garderoby, rozpoczynają trendy, a w ślad za nimi szybko podąża reszta świata. Oryginalne rozwiązania umiejętnie łączą jednak z ubraniami i dodatkami, które od lat nie wychodzą z obiegu. Skandynawki, bo to o nich mowa, to niewątpliwe królowe minimalizmu, jednak na swoich warunkach. Stylowe dziewczyny ze Skandynawii udowadniają bowiem, że klasyka nie musi być nudna. Jakie torebki królują w ich szafach w czasie wiosny? To modele, które pokochacie na dłużej niż jeden sezon.

Torebki na wiosnę z szafy Skandynawek – Bagietka

Choć piszemy o ulubionych rozwiązaniach na wiosnę z szafy Skandynawek, trudno nie wspomnieć o włoskim rozwiązaniu z iście francuską nazwą. Bagietka to bowiem model, bez którego nie sposób sobie wyobrazić stylizacji najbardziej stylowych it-girls z Danii, Norwegii czy Szwecji. Projekt Silvii Venturini, czyli jednej z sióstr Fendi stojącej za marką, powstał pod wpływem inspiracji paryżankami, które przemykały po mieście z bagietką pod pachą. Stąd nazwa torebki, a także jej podłużny kształt. No i niezbyt długi pasek umożliwiający zawieszenie torebki na ramieniu – właśnie tuż pod pachą. I choć torebka z włoskim rodowodem niewątpliwie kojarzyć się może ze stylem Francuzek, Skandynawki niejednokrotnie udowodniły, że ta niepozorna, drobna torebka sprawdzi się zawsze i do wszystkiego, a minimalistyczne i ponadczasowe połączenia lubi najbardziej.

A dlaczego bagietkę polecamy właśnie na wiosnę? Odpowiedź jest prosta i czysto praktyczna. Zimą krótkie ramie torebki notorycznie zsuwa się ze względu na gruby rękaw płaszcza czy kurtki. Gdy puchówki zastępują trencze i skórzane ramoneski, bagietka znów może więc towarzyszyć modnym stylizacjom.

Torebka XXL 

Bywają sezony, gdy chowają się w cień, jednak nigdy na tyle długo, by o nich zapomnieć. Torebki XXL, bo to o nich mowa, to (naszym zdaniem) niezbędnik w szafie każdej kobiety, co niejednokrotnie potwierdziły stylowe, a jednocześnie uwielbiające ponadczasowe rozwiązania Skandynawki. Co prawda klasyka dla każdego może znaczyć co innego. Jeśli jednak miałybyśmy wybrać fason dużej torebki, który najczęściej pojawia się w stylizacjach cool girls ze Skandynawii, postawiłybyśmy na miękki model na ramię, który dzięki plastycznemu materiałowi pomieści absolutnie wszystko. Uwielbiany przez Skandynawki fason w ostatnim czasie cieszy się również popularnością dzięki czołowym domom mody, które zrezygnowały kilka sezonów temu z torebek w rozmiarze XS na rzecz wielkich, pakownych worków na ramię.

Jeśli jednak obawiacie się, że to model, który szybko straci na ważności, zachęcamy do odświeżenia sobie stylizacji sióstr Mary-Kate i Ashley Olsen z ostatnich lat. Słynące z minimalizmu bliźniaczki uwielbiają, podobnie jak Skandynawki, torebki w rozmiarze XXL, które noszą zawsze i absolutnie do wszystkiego. Tej wiosny warto podążyć więc za najbardziej stylowymi dziewczynami i rozejrzeć się za dużą torebką w skandynawskim stylu.

Kolorowa torebka

Kto powiedział, że minimalistyczne rozwiązania muszą być nudne? W końcu skandynawski minimalizm, z którym kojarzy się przede wszystkim Szwedki i Norweżki, ściera się nieustannie z bardzo kolorowym stylem Dunek. Jeżeli więc podsumowujemy najpopularniejsze modele w całym regionie, nie możemy zapomnieć również o nich. Jeśli, podobnie jak stylowe kopenhażanki, uwielbiacie kolorowe akcenty w swoich stylizacjach, kolorowa torebka to coś, czego nie może zabraknąć w waszej szafie w nadchodzących miesiącach (i nie tylko!). W końcu w minimalistycznych rozwiązaniach często wystarczy jeden akcent, by podrasować cały zestaw. Choć w lookach Skandynawek w ostatnim czasie dominują czerwone dodatki, wybierając kolor torebki, sugerujcie się swoimi preferencjami, a nie tym, co aktualnie cieszy się największą popularnością na wybiegu. Dzięki temu dodatek będzie służył wam przez wiele lat i nigdy nie straci na ważności.

Torebka do ręki

Podglądając stylizacje, które Skandynawki publikują w mediach społecznościowych, zwracamy uwagę nie tylko na konkretne modele i kolory, ale i przykuwające wzrok detale. Jednym z powtarzających się elementów w ulubionych torebkach skandynawskich it-girls krótkie rączki. Niejednokrotnie pisałyśmy już, że torebki do ręki to absolutne must-have w szafie kapsułowej Skandynawek. Nie ma więc zaskoczenia, że to rozwiązanie pojawia się także w wiosennych zestawach stylowych dziewczyn. W przypadku torebki do ręki sposób noszenia ważniejszy jest niż sam fason. Bez znaczenia będzie więc, czy postawicie na shopperkę, torebkę XXS czy może noszoną w dłoni bagietkę. Wszystko zależy od waszych preferencji i indywidualnego podejścia do mody.

Zobacz także: