Makijaż na lato to temat rzeka. W wakacje (w związku z częstszymi imprezami czy spotkaniami ze znajomymi, podróżami, festiwalami muzycznymi i nie tylko) chętniej eksperymentujemy z kosmetykami kolorowymi. Jednak z drugiej strony przez upały rezygnujemy z niektórych produktów albo szukamy alternatyw, które będą mniej obciążające dla skóry, a jednocześnie bardziej odporne na wysokie temperatury i słońce. Czy da się to pogodzić? Jak się okazuje, tak. I to w bardzo prosty, wręcz banalny sposób. Z pomocą po raz kolejny przychodzą media społecznościowe. 

Transparentna kreska na oku to trend w makijażu na lato 2022, którego potrzebowałyśmy i potrzebowaliśmy

Transparentna kreska na oku zyskuje coraz większą popularność na Instagramie i TikToku. Za wykreowanie tego trendu w makijażu odpowiada May Akhtar, która kilka miesięcy temu opublikowała pierwszy film z lookiem w tym stylu. Za pomocą korektora narysowała na powiece charakterystyczne linie i uzyskała efekt zbliżony do tego, który osiągamy, używając eyelinera czy kredki – zobacz na wideo poniżej. Z czasem pojawiały się kolejne posty w tym stylu. Beauty influencerka zaczęła eksperymentować z formą, a także grubością linii. Tym samym trafiała do kolejnych osób, które są znudzone klasyczną kreską na powiece. 

To naprawdę ciekawa alternatywa dla jaskółki czy kociego oka. No i idealna opcja na lato, gdy ograniczamy do minimum liczbę używanych kosmetyków.

Jak zrobić transparentną kreskę na oku? 

Dobrze, przejdźmy do konkretów, czyli do tego jak wykonać transparentną kreskę na oku? To naprawdę proste i, co ciekawe, nie będziesz potrzebować do tego eyelinera. Przydadzą się natomiast korektor w odcieniu nieco jaśniejszym niż twoja cera, a także pędzelek ze ściętym włosem, za pomocą którego namalujesz kreskę. A właściwie to, co wokół niej. 

Ten trend w makijażu na lato 2022 polega właśnie na obrysowaniu (wyobrażonego) kształtu kreski na powiece. W ten sposób otrzymamy bardzo subtelny, ale zarazem spektakularny i nieoczywisty efekt. Jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, zobacz poniższy tutorial od May Akhtar. 

Nie ma wątpliwości, że ten trend w makijażu sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Przypadnie do gustu fankom oraz fanom make-up no make-up, którzy chcieliby nieco podkręcić swój look. Jak ci się podoba?