Gwiazdy Eurowizji Junior

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci od kilku lat dostarcza Polkom i Polakom niesamowitych emocji. Doskonała passa naszego kraju na Eurowizji Junior rozpoczęła się w 2018 roku. W barwach TVP poleciała wtedy do Mińska zwyciężczyni „The Voice Kids” – Roksana Węgiel. Utalentowana nastolatka z Jasła zaprezentowała przed międzynarodową widownią chwytliwy singiel „Anyone I Want To Be”, który specjalnie dla niej napisali dla niej Lanberry i Patryk Kumór. Profesjonalnie przygotowany występ Roxie okazał się bezkonkurencyjny, dzięki czemu Polska po raz pierwszy w historii wygrała dziecięcą Eurowizję.

Poza fenomenalną Roksaną Węgiel, w 2018 roku na scenie Eurowizji Junior zaprezentował się też m.in. reprezentujący Holandię duet Max & Anne, który zaśpiewał na żywo „Samen”. W głosowaniu jury i widzów Holandia zdobyła wówczas w sumie 91 punktów, co dało jej 13. miejsce.

Uczestniczka Eurowizji Junior 2018 przeszła tranzycję

Dwa lata później jedna z osób tworzących tę muzyczną parę ujawniła, że jest osobą transpłciową. Mowa o osiemnastoletniej dziś Maxime Albertazzi.

Trudno mi napisać ten post, ale w końcu jestem gotowa, aby powiadomić o tym świat. Jestem transpłciowa, co oznacza, że urodziłam się w niewłaściwym ciele – napisała na Instagramie.

Będę wyglądać inaczej niż na zewnątrz, ale pozostanę taka sama w środku. Moją pasją jest wciąż muzyka i wciąż mam te same ambicje – dodała młoda piosenarka.

10 listopada na oficjalnym profilu Maxime pojawił się wyjątkowy post. Uczestniczka Eurowizji Junior 2018 ogłosiła w nim, że ma już za sobą wyczekiwaną operację korekty płci. Holenderka podzieliła się ze swoimi fanami i fankami zdjęciem prosto ze szpitalnego łóżka, które opatrzyła wymownym podpisem.

Zrobiłam to – oznajmiła.

Post Maxime odbił się szerokim echem w sieci. Internauci zasypali instagramowy profil nastolatki tysiącami komentarzy z gratulacjami i wyrazami wsparcia.

Udało się! Jestem z ciebie taka dumna – pisze jedna z fanek.

Jesteś naprawdę taka silna – dodaje inna osoba.